Ухвала
11 жовтня 2021 року
м. Київ
справа № 2-403/11
провадження № 61-15982ск21
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Петрова Є. В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного суду від 30 серпня 2021 року у справі за позовом першого заступника керівника Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області, відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області, Реєстраційної служби Лиманського районного управління юстиції в Одеській області до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , про скасування державної реєстрації права власності та витребування земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
29 вересня 2021 року до Верховного Суду ОСОБА_1 подала засобами електронного зв`язку касаційну скаргу на постанову Одеського апеляційного суду від 30 серпня 2021 року у вищевказаній справі.
Касаційна скарга ОСОБА_1 підлягає поверненню заявнику з таких підстав.
Відповідно до абзацу 1 частини третьої статті 392 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Згідно з частиною восьмою статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Пунктами 12, 32 частини першої статті 1 Закону України Про електронні довірчі послуги визначено, що електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частиною першою, другою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги .
За визначеннями, наведеними в підпунктах 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - це оригінал електронного документа з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. Електронний цифровий підпис використовується в автоматизованій системі документообігу суду для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).
Згідно з довідкою відділу опрацювання документів управління забезпечення автоматизованого документообігу секретаріату Касаційного цивільного суду на електронну пошту Касаційного цивільного суду 29 вересня 2021 року надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 у справі № 2-403/11, яка не скріплена електронним цифровим підписом.
Оскільки касаційна скарга ОСОБА_1 надійшла на електронну адресу Верховного Суду в електронній формі без скріплення її електронним цифровим підписом заявника, то вона вважається такою, що не підписана особою, яка її подала.
Велика Палата Верховного Суду в ухвалі від 28 лютого 2019 року в справі
№ 200/12772/18 (провадження № 14-99зц19), повертаючи касаційну скаргу з підстави її непідписання, вказала, в якому випадку подана в електронній формі скарга (заява) вважається належним чином підписана, а саме з обов`язковим скріпленням електронним цифровим підписом.
В постанові від 05 вересня 2019 року у справі № 530/1727/16-ц, провадження
№ 61-47059сво18, Верховний Суду складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду погодився з висновком апеляційного суду про те, що апеляційна скарга, подана в електронній формі без накладення електронного цифрового підпису, не може бути прийнята до провадження суду.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Оскільки касаційна скарга не підписана ОСОБА_1 то її необхідно повернути заявнику. Про повернення касаційної скарги постановляється ухвала (частина шоста статті 393 ЦПК України).
Повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись статтями 43, 260, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Повернути касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного суду від 30 серпня 2021 року у справі за першого заступника керівника Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області, відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області, Реєстраційної служби Лиманського районного управління юстиції в Одеській області до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , про скасування державної реєстрації права власності та витребування земельної ділянки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є. В. Петров
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2021 |
Оприлюднено | 13.10.2021 |
Номер документу | 100292318 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Петров Євген Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні