справа № 372/5143/15-ц
провадження № 22-ц/824/15699/2021
головуючий у суді І інстанції Потабенко Л.В.
УХВАЛА
22 жовтня 2021 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
Головуючого судді Писаної Т.О.,
суддів Приходька К.П., Журби С.О.
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Обухівського районного суду Київської області від 21 липня 2021 року у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю ОРЕНДА ПРО 2020 про зміну сторони виконавчого провадження в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення коштів за невиконання договору,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Обухівського районного суду Київської області від 21 липня 2021 року заяву задоволено.
Змінено стягувача у справі № 372/5143/15-ц (зведеному виконавчому провадженні ВП№59137670) за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про стягнення коштів за невиконання договору із ОСОБА_3 на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю ОРЕНДА ПРО 2020 .
Не погоджуючись із указаною ухвалою суду ОСОБА_1 17 вересня 2021 року звернулась до суду із апеляційною скаргою.
Згідно з вимогами статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного тексту ухвали суду.
Таким чином, останній строк оскарження ухвали припадає на 5 серпня 2021 року, тому скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Скаржник у апеляційні скарзі просить поновити строк на оскарження ухвали суду першої інстанції та вказує, що ухвалу Обухівського районного суду Київської області від 21 липня 2021 року вона неотримувала, а ознайомилась з нею в матеріалах справи 13 вересня 2021 року. Інших доказів про отримання апелянтом ухвали суду першої інстанції матеріали справи не містять.
Враховуючи наведене, причини пропуску оскарження ухвали є поважними, тому скаржнику необхідно поновити строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Судовий збір за подання апеляційної скарги сплачено у порядку та розмірі, встановлених законом.
Положеннями статті 55 Конституції України закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних дій.
Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи, а згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободтаке конституційне право забезпечується судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Таким чином, скаржник має право на апеляційний перегляд справи, подана ним апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, встановлених статтею 356 ЦПК України .
Перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі судом апеляційної інстанції не встановлено.
Відповідно до вимог статті 359 ЦПК України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.
Керуючись ст. ст. 354 , 356 , 359 , 360 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Обухівського районного суду Київської області від 21 липня 2021 року у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю ОРЕНДА ПРО 2020 про зміну сторони виконавчого провадження в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення коштів за невиконання договору .
Копії ухвали про відкриття провадження, апеляційної скарги та додані до неї матеріали надіслати учасникам справи.
Відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі, з урахуванням вимог статті 360 ЦПК України, учасники справи мають право подати до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий Т.О. Писана
Судді К.П. Приходько
С.О. Журба
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2021 |
Оприлюднено | 23.10.2021 |
Номер документу | 100492435 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Писана Таміла Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні