Справа № 490/8052/21
н\п 2/490/4354/2021
Центральний районний суд м. Миколаєва
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2021 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Черенкова Н.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Миколаївська міська рада, Управління державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Адміральський будинок про зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
19 жовтня 2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Центрального районного суду м. Миколаєва з позовом до ОСОБА_2 в якому просить суд: зобов`язати ОСОБА_2 за власний кошт привести фасадну частину стіни квартири АДРЕСА_1 , яка межує з квартирою АДРЕСА_2 , до первісного стану, а саме демонтувати балконний блок дверей та відновити віконний проріз.
Позивач ОСОБА_1 є суддею Ленінського районного суду м.Миколаєва та колегою судді Черенкової Н.П. та знаходиться з нею в дружніх стосунках. За такого, з метою уникнення будь-яких сумнівів щодо неупередженості та об`єктивності судді при розгляді заяви, суддя Черенкова Н.П. вважає за неможливим здійснювати розгляд вказаного позову.
У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає самовідводу, якщо є інші обставини, що викликають сумніви в неупередженості або об`єктивності судді
У відповідності до ч. 1 ст. 39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях 36 , 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Реалізація принципу верховенства права, визначеного ЦПКУкраїни , є неможливою без забезпеченої можливості доступу особи до незалежного, неупередженого суду, провадження в якому відповідає вимогам справедливого судового розгляду.
Статтею 2 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23 лютого 2006 року № 3477-IV визначено, що рішення Європейського суду з прав людини є обов`язковими для виконання Україною. У статті 17 вказаного Закону прямо закріплюється, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно усталеної практики Європейського Суду з прав людини наявність безсторонності повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями.
Наявність безсторонності, для цілей пункту 1 статті 6, має визначатися за допомогою суб`єктивного критерію, тобто оцінювання особистого переконання конкретного судді в даній справі, а також за допомогою об`єктивного критерію, тобто з`ясування того, чи надав цей суддя достатні гарантії для виключення будь-якого законного сумніву з цього приводу (рішення у справі Де Куббера (De Cubber) від 26 жовтня 1984 року, серія A, № 86, с. 13-14, п. 24).
Згідно з об`єктивним критерієм, необхідно встановити, чи існують, якщо зовсім не брати до уваги особисту поведінку судді, легко з`ясовувані факти, які можуть ставити під сумнів його безсторонність. З цього погляду навіть виступи можуть мати певне значення. Найголовніше - це довіра, яку в демократичному суспільстві повинні мати суди у громадськості. Отже, будь-який суддя, щодо безсторонності якого є законні підстави для побоювань, повинен дати відвід (рішення у справі Де Куббера, серія A, № 86, с. 14, п. 26).
Враховуючи вищевикладене, з метою усунення будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді, головуючий суддя вважає необхідним, заявити собі самовідвід від розгляду даної позовної заяви (№ 490/8052/21).
Керуючись 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України , суддя, -
У Х В А Л И В:
Відвести суддю Черенкову Н.П. від розгляду цивільної справи № 490/8052/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Миколаївська міська рада, Управління державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Адміральський будинок про зобов`язання вчинити певні дії.
Передати дану справу до канцелярії суду для визначення судді в порядку, передбаченому ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Черенкова
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2021 |
Оприлюднено | 27.10.2021 |
Номер документу | 100605178 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Черенкова Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні