УХВАЛА
02 листопада 2021 року
м. Київ
Справа № 725/5785/14-к
Провадження № 51-3432ск21
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати
Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу представника потерпілої ОСОБА_4 ОСОБА_5 , на вирок Чернівецького апеляційного суду від 26 квітня 2021 року щодо засудженого ОСОБА_6 ,
встановив:
У касаційній скарзі представник потерпілої ОСОБА_5 порушує питання проперегляд судового рішення у касаційному порядку.
Відповідно до частини 1 статті 429 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК), ухвалою колегії суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 29 липня 2021 року касаційна скарга представника потерпілої ОСОБА_5 залишена без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 427 КПК та надано п`ятнадцятиденний строк для усунення недоліків.
При цьому, в ухвалі ОСОБА_5 було роз`яснено, що у разі неусунення в установлений строк недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, така скарга повертається особі, яка її подала.
У межах наданого судом строку ОСОБА_5 надіслала до касаційного суду завірену копію довіреності, проте недоліків, на які наголошував суд касаційної інстанції у своїй ухвалі, не усунула.
Відповідно до частини 4 статті 427 КПК якщо касаційну скаргу подає представник потерпілого, до неї додаються оформлені належним чином документи, щопідтверджують його повноваження відповідно до вимог цього Кодексу.
Згідно з частиною 1 статті 58 КПК потерпілого у кримінальному провадженні може представляти представник - особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником.
Враховуючи, що потерпіла в даному кримінальному провадженні є фізична особа, повноваження представника потерпілого на участь у кримінальному проваджені згідно з пунктом 1 частини 3 статті 58 КПК підтверджуються документами передбаченими статтею 50 цього Кодексу.
Такими документами, згідно з частини 1 статті 50 КПК, є: свідоцтво про право назайняття адвокатською діяльністю; ордер, договір із захисником або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Однак, усупереч вищезазначеним нормам, ОСОБА_5 не надала Суду визначені законом документи, які підтверджують її повноваження.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 429 КПК, касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Враховуючи наведене, Верховний Суд вважає за необхідне повернути ОСОБА_5 касаційну скаргу з усіма доданими до неї матеріалами.
На підставі викладеного та керуючись пункту 1 частини 3 статті 429 КПК, Суд
постановив:
Касаційну скаргу представника потерпілої ОСОБА_4 ОСОБА_5 , на вирок Чернівецького апеляційного суду від 26 квітня 2021 року щодо засудженого ОСОБА_6 , повернути разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 100734869 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Фомін Сергій Борисович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Фомін Сергій Борисович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні