Справа № 156/327/21
Номер провадження: 2/156/270/21
У Х В А Л А
про виправлення описки
09 листопада 2021 року смт Іваничі
Іваничівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Малюшевської І.Є.
за участю секретаря судового засідання Киці Л.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Іваничі питання про виправлення описки у короткому тексті рішення суду у цивільній справі № 156/327/21
за позовом ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 ,
до Іваничівської селищної ради Володимир-Волинського району Волинської області,
ОСОБА_3 , представник відповідача ОСОБА_4
третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Головне управління Держгеокадастру у Волинській області,
про визнання недійсним та скасування рішення селищної ради
учасники справи не викликалися,
в с т а н о в и в:
04.11.2021 року по вищевказаній цивільній справі судом було проголошено вступну та резолютивну частини додаткового рішення відповідно до яких заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 було задоволено частково, стягнуто із ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати пов`язані з професійною правничою допомогою адвоката в розмірі 3 800,00 грн (три тисячі вісімсот гривень 00 коп.); в задоволенні вимоги представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати пов`язані з професійною правничою допомогою адвоката в розмірі 4 500,00 грн - відмовити; стягнуто з Іваничівської селищної ради Володимир-Волинського району Волинської області на користь ОСОБА_1 судові витрати пов`язані з професійною правничою допомогою адвоката в розмірі 4 500,00 грн.
Разом з тим, при складенні повного тексту рішення, судом встановлено, що у третьому абзаці резолютивної частини короткого додаткового рішення судом допущено арифметичну помилку та невірно вказано суму щодо вимоги, у задоволенні якої суд відмовив: вказано - 4 500 грн, замість - 5 200 грн.
Згідно ч. 2 ст. 269 ЦПК України за ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Питання про внесення виправлень з ініціативи суду вирішується без повідомлення учасників справи .
Оскільки, розгляд справи відбувся за відсутності сторін, то відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно зі ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України 18.12.2009 за № 14 Про судове рішення у цивільній справі , вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Враховуючи вищенаведене і те, що допущена в судовому рішенні описка має істотний характер та впливає на можливість реалізації судового рішення, тому суд вважає за необхідне виправити дану описку, оскільки таке не змінює зміст самого рішення.
Керуючись ст.ст. 247, 269 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Виправити описку у резолютивній частині короткого тексту додаткового рішення Іваничівського районного суду Волинської області від 04 листопада 2021 року, вказавши вірний розмір судових витрат у стягненні яких представнику позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 судом відмовлено - 5 200 грн, замість 4 500 грн.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.Є. Малюшевська
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2021 |
Оприлюднено | 10.11.2021 |
Номер документу | 100952010 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Малюшевська І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні