Ухвала
09 листопада 2021 року
м. Київ
справа № 204/3991/20
провадження № 61-17314ск21
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Ступак О. В., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 09 липня 2021 року та постанову Дніпровського апеляційного суду від 29 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Укрстройреконструкція , третя особа - Дніпровський міський центр зайнятості, про встановлення факту трудових відносин, зобов`язання вчинити дії, стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,
ВСТАНОВИВ:
22 жовтня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 09 липня 2021 року та постанову Дніпровського апеляційного суду від 29 вересня 2021 року у вказаній справі.
Касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом, оскільки заявницею не надано доказів сплати судового збору, або документів, які б свідчили про наявність пільг щодо сплати судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір .
У касаційній скарзі заявниця посилається на те, що ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 31 серпня 2020 року її звільнено від сплати судового збору за подання позовної заяви.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України Про доступ до судових рішень суд при здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень.
За даними Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 31 серпня 2020 року ОСОБА_1 звільнено від сплати судового збору за подання позовної заяви у зв`язку з тим, що вона має на утриманні малолітню дитину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка з 14 квітня 2015 року є дитиною з інвалідністю, тому майновий стан позивача не дозволяє сплатити судовий збір.
Посилання заявниці на ухвалу Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 31 серпня 2020 року, як на підставу для звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги, є необґрунтованим, оскільки ОСОБА_1 було звільнено від сплати судового збору за її клопотанням та з урахуванням наданих нею доказів на підтвердження обставин, викладених у клопотанні.
Оскільки, звертаючись до Верховного Суду з касаційною скаргою, заявницею не надано клопотання про звільнення від сплати судового збору та документів, які б свідчили про наявність пільг щодо сплати судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір або підстав для такого звільнення, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір за подання касаційної скарги.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік встановлено, що з 01 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2 102,00 грн.
Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У випадку коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (частина третя статті 6 Закону України Про судовий збір ).
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання фізичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною третьою статті 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до підпункту сьомого пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Закону України Про судовий збір судовий збір за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду справляється у розмірі, що становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.
Зі змісту касаційної скарги Верховний Суд дійшов висновку, що заявницею оскаржуються судові рішення, яким відмовлено у задоволенні п`яти вимог немайнового характеру та двох вимог майнового характеру за її позовом.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Отже, заявниця звільнена від сплати судового збору в частині вимог щодо стягнення заробітної плати, проте у частині вимог щодо встановлення факту трудових відносин, зобов`язання вчинити дії, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні їй необхідно сплатити судовий збір.
Таким чином, заявниці необхідно сплатити судовий збір за подання касаційної скарги у розмірі 21 035,46 грн (8 408,00 грн + 12 627,46 грн) :
- 2 102,00 грн ? 0,4 ? 5 ? 200 % = 8 408,00 грн - п`ять вимог немайнового характеру;
- 631 373,00 грн ? 1 % ? 200 % = 12 627,46 грн - одна вимога майнового характеру .
Судовий збір має бути перераховано або внесено за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA288999980313151207000026007; код класифікації доходів бюджету - 22030102 Судовий збір (Верховний Суд, 055) .
На підтвердження сплати судового збору до Верховного Суду необхідно надати оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи наведене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявниці строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху та надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 10 грудня 2021 року , але не більше десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявниці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Ступак
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2021 |
Оприлюднено | 11.11.2021 |
Номер документу | 100956939 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Ступак Ольга В`ячеславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні