ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
"25" листопада 2021 р.м. Одеса Справа № 916/1267/16 Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,
дослідивши матеріали заяви Головного управління ДПС в Одеській області про визнання результатів аукціону з продажу майна боржника недійсними
у справі
за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю „УМБ ФІНАНС»
до боржника: Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного підприємства „Медісан» лікувально - санаторної відновлюючої асоціації Державної канцелярії республіки Молдова „Санаторій »Сенетатя» , Одеська область, Білгород - Дністровський район, смт. Сергіївка
про визнання банкрутом
Встановив:
Головне управління ДПС в Одеській області звернулося із заявою 19.11.2021р. (вх. №3-766/21 від 22.11.2021р.) про прийняття уточнену заяву про визнання недійсними результати аукціону; визнати недійсними результати аукціону з продажу майна боржника Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного підприємства „Медісан» лікувально - санаторної відновлюючої асоціації Державної канцелярії республіки Молдова „Санаторій »Сенетатя» , проведеного 03.07.2020р.
До вказаної заяви додано: докази направлення заяви учасникам справи; лист Сергіївської селищної ради; договір №14-Ю про недоотримані кошти за фактичне використання земель у смт. Сергіївка від 25.01.2013р. з додатковими угодами до нього; витяг з ЄДР щодо самопредставництва.
Ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Головне управління ДПС в Одеській області просить визнати недійсними результати аукціону, однак заява не містить інформацію щодо суб`єктів аукціону (організатора аукціону та учасника аукціону), результатів такого аукціону та щодо їх оформлення, а відповідно до кого пред`явлено вимоги про визнання недійсним аукціону.
В поданій заяві Головним управлінням ДПС в Одеській області вказано найменування сторін: боржник, кредитори, керуючий санацією, за участю ТОВ Аскор Плюс (без вказівки процесуального статусу та підстав, вказаних у заяві).
До заяви про визнання результатів аукціону з продажу майна боржника недійсними заявником не додано жодних доказів, які підтверджують викладені у ній обставини, відомостей щодо оформлення результатів аукціону; не надано клопотання про їх витребування.
Відповідно до ч. 4 ст. 164 ГПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Заявником заявлено вимогу про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна боржника, однак ані копія оспорюваного протоколу, ані клопотання про його витребування не надано.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи те, що заява не містить інформацію щодо суб`єктів аукціону (організатора аукціону та учасника аукціону), результатів такого аукціону та щодо їх оформлення, не вказано процесуального статусу ТОВ Аскор Плюс , та до такої заяви не додано жодних доказів, які підтверджують викладені у ній обставини; не надано ані копію оспорюваного протоколу, ані клопотання про його витребування, вказана заява залишається без руху.
Крім того, за змістом уточненої заяви про визнання недійсним результатів аукціону вказано, що аукціон з продажу майна проведений 03.07.2019р., а в резолютивній частині викладена вимога щодо визнання недійсним аукціону з продажу майна, проведеного 03.07.2020р., що також унеможливлює розгляд вказаної заяви.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суд звертає увагу на те, що ухвалою Господарського суду Одеської області від 02.03.2021р. залишав без руху заяву Головного управління ДПС в Одеській області про визнання результатів аукціону з продажу майна боржника недійсними з аналогічних підстав, та ухвалою від 22.10.2021р. повернув, оскільки заявником недоліки були усунені частково (не додані доказів, які підтверджують викладені у заяві про визнання результатів аукціону з продажу майна боржника ДП «Санаторій Сенетатя» недійсними обставини; не надано копію оспорюваного протоколу, або клопотання про його витребування).
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Залишити без руху заяву Головного управління ДПС в Одеській області про визнання результатів аукціону з продажу майна боржника недійсними.
2.Зобов`язати Головне управління ДПС в Одеській області надати суду заяву про усунення недоліків заяви, у строк десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, в якій має бути вказано:
- інформацію щодо суб`єктів аукціону (організатора аукціону та учасника аукціону), результатів такого аукціону та щодо їх оформлення;
- процесуальний статус ТОВ Аскор Плюс ;
та до якої мають бути додані:
- докази, які підтверджують викладені у заяві обставини;
- копія оспорюваного протоколу, або клопотання про його витребування.
Ухвала набрала законної сили 25.11.2021р. у відповідності до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2021 |
Оприлюднено | 26.11.2021 |
Номер документу | 101360187 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні