Ухвала
від 23.11.2021 по справі 947/15962/21
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження № 2/760/9560/21

В справі № 761/12912/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

/ про залишення позовної заяви без руху /

25 листопада 2021 року Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши позовну заяву Міжнародної спільноти в особі Громадської спілки Міжнародне наукове товариство в інтересах школярів Одеського ліцею Фонтанській (школи №106), ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лайфселл в особі Одеської філії Товариства з обмеженою відповідальністю Лайфселл , третя особа Одеський ліцей Фонтанській (школа №106) про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії, суддя

В С Т А Н О В И В:

Громадська спілка Міжнародне наукове товариство звернулася до суду з позовом в інтересах школярів Одеського ліцею Фонтанській (школи №106), ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лайфселл в особі Одеської філії Товариства з обмеженою відповідальністю Лайфселл , третя особа Одеський ліцей Фонтанській (школа №106) про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії, і просять:

-визнати незаконним ненадання відповідачем відповіді на запит від 21 грудня 2020 року на предмет вимоги про проведення виміру щільності потоку ЕМП на шкільному стадіоні за адресою: м. Одеса, Дачний пров., 1;

-зобов`язати відповідача у присутності спеціалістів-метрологів суспільства Міжнародне наукове товариство провести замір щільності потоку ЕМП на стадіоні Ліцею Фонтанській школи №106 за адресою: м. Одеса, Дачний пров., 1

Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175 та 177 ЦПК України в наступному.

За змістом ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

З позовної заяви вбачається, що вона за керівника Громадської організації Міжнародне наукове товариство підписана А. Горон.

При цьому до позовної заяви даною особою не долучено документ, який надає йому право підписувати позовну заяву від імені керівника.

За змістом ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до п. 1 ч. 1 та ч.ч. 3, 4 ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:

1) довіреністю фізичної або юридичної особи;

Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Звертаючись до суду та підписуючи позовну заяву від імені позивача, особою повноваження, визначені ст. 62 ЦПК України, які б давали йому право підписувати позовну заяву від імені позивача-1, не надані і до позову не долучені.

Крім того, органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, визначено ст.56 ЦПК України.

Виходячи з цього, в позові не обгрунтовано:

- на підставі чого діє Громадська спілка Міжнародне наукове товариство в інтересах школярів Одеського ліцею Фонтанській (школи №106) та ОСОБА_1 ;

- на підставі чого діє А. Горон, підписуючи позов від імені Громадської спілки Міжнародне наукове товариство ;

- ким Громадська організація Міжнародне наукове товариство уповноважена діяти та представляти в суді школярів Одеського ліцею Фонтанській /школа №106/ та ОСОБА_1 .

Крім того, ст. 95 ЦПК України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Так, звертаючись до суду, позивачами були надані копії документів.

В той же час, всупереч ст.ст. 95, 177 ЦПК України, долучені до позовної заяви документи позивачами ні особистим підписом, ні іншим визначеним законом чином посвідчені не були.

Окрім цього, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Звертаючись до суду, позивач зазначає, що діє в порядку захисту прав споживача.

Однак, відповідно до п.22 ст.1 Закону України Про захист прав споживачів споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.

Предмет позову свідчить про те, що спір сторін не регулюється нормами Закону України Про захист прав споживачів , на вимоги позивачів не розповсюджується, а тому позивачі не звільнені від сплати судового збору при зверненні до суду.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України Про Державний бюджет на 2021 рік з 01 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 270,00 гр.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви з позовною вимогою немайнового характеру, яка подана юридичною особою, розмір судового збору становить 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 2 270, 00 гр.

Звертаючись до суду, позивач в прохальній частині позову просить про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії.

Тобто, в прохальній частині позову об`єднано дві вимоги немайнового характеру.

Виходячи з цього, позивач-1 має сплатити судовий збір у розмірі 4 540, 00 гр. за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101;

Код отримувача (код ЄДРПОУ) : 37993783;

Номер рахунку (IBAN): UA388999980313181206000026010;

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

Код класифікації доходів бюджету: 22030101;

Призначення платежу: *;101;


(ІПН, ЄДРПОУ); судовий збір за позовом
, Солом`янський районний суду м. Києві.

Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Міжнародної спільноти в особі Громадської спілки Міжнародне наукове товариство в інтересах школярів Одеського ліцею Фонтанській (школи №106), ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лайфселл в особі Одеської філії Товариства з обмеженою відповідальністю Лайфселл , третя особа Одеський ліцей Фонтанській (школа №106) про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Апеляційна скарга на ухвалу суду суду в частині визначення судового збору подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення до Київського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.А.Шереметьєва

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.11.2021
Оприлюднено28.11.2021
Номер документу101406593
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —947/15962/21

Ухвала від 30.12.2022

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Постанова від 13.06.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 31.01.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 31.01.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 02.12.2021

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 23.11.2021

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 09.07.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Косіцина В. В.

Ухвала від 06.07.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Косіцина В. В.

Ухвала від 26.05.2021

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні