Справа №29.11
Провадження №2/442/1529/2021
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2021 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Грицай М.М., з участю секретаря - Антоненко В.О., позивача - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на малолітню доньку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з 21.11.2015 перебуває у шлюбі з відповідачем. Від даного шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилась дочка - ОСОБА_3 . На даний час шлюб не розірвано, але подружнє життя не склалось, тому проживають окремо.
Дочка знаходиться на повному її утриманні, відповідач ігнорує свій батьківський обов`язок щодо матеріального забезпечення дитини. Так як їй важко самій забезпечувати дочку всім необхідним, змушена звернутись в суд з даним позовом. Просить стягувати з відповідача аліменти на дочку в розмірі ј частини від усіх видів заробітку щомісячно.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просила задоволити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився у судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Із урахуванням викладеного, судом постановлено провести заочний розгляд справи.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши докази, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому їх дослідженні, врахувавши правові норми, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Судом встановлено, що згідно зі свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрували шлюб 21.011.2015 у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Високопільського районного управління юстиції у Херсонській області, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис за № 55.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого Виконавчим комітетом Малошестірнянської сільської ради Високопільського району Херсонської області, ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 . Її батьками є: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п`ятою статті 157 цього Кодексу.
Відповідно до статті 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно частини 3 статті 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Обставини, які суд повинен врахувати при визначенні розміру аліментів, передбачені ч. 1 ст. 182 Сімейного кодексу України. Ці обставини стосуються як дитини, так і платника аліментів: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно частини 2 статті 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Частиною 1 статті 183 СК України передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину (частина 5 статті 183 СК України).
Відповідно до частини 1 статті 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Отже, вимогами сімейного законодавства передбачено обов`язок батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей, позивачем заявлена вимога про стягнення аліментів на дочки в мінімальному розмірі, який за її вибором можна було би стягнути навіть в наказному провадженні, яке призначене для стягнення сум незначного розміру. У той же час, відповідач не представив суду жодних даних про свої доходи, стан здоров`я та перебування інших осіб на його утриманні, тому суд виходить з того, що відповідач має можливість сплачувати аліменти на дитину у розміру, заявленому у позові, чим забезпечить виконання ним батьківського обов`язку щодо утримання дочки. Виходячи із цього, позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та узгоджуються із вимогами законодавства.
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць слід допустити до негайного виконання на підставі п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати.
Оскільки позивачка при поданні даного позову була звільнена від сплати судового збору, суд з урахуванням ч. 6 ст. 141 ЦПК України дійшов висновку про необхідність стягнення такого з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст. 10, 11, 81, 258, 263-265, 280, 352, 354 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Стягувати зі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ), аліменти на дитину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі ј частини від усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24.09.2021 і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути зі ОСОБА_2 в користь держави 908 грн (дев`ятсот вісім гривень) судового збору.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 03.12.2021.
Суддя Марія Грицай
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2021 |
Оприлюднено | 03.12.2021 |
Номер документу | 101585615 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Грицай М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні