Справа № 296/10787/20
2/296/2079/21
УХВАЛА
"25" листопада 2021 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Петровська М.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства "ЛЕКСОН МАРКЕТИНГ КОРП.", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Люцина", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_4 про звернення стягнення на іпотечне майно,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, відповідно до змісту якої просить:
- звернути стягнення на предмет іпотеки для задоволення вимог позивача за умовами договору позики від 02.12.2014 р. у сумі 1 500 000,00 грн;
- визначити способом реалізації предмета іпотеки, а саме будівлі навчального корпусу за адресою: АДРЕСА_1 , за договором іпотеки від 02.12.2014 р., його продаж позивачем від власного імені будь-якій особі-покупцеві з початковою ціною продажу предмета іпотеки на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна, на підставі оцінки, проведеної суб`єктом оціночної діяльності/незалежним експертом, але не меншою ніж 1 500 000,00 грн;
- надати позивачеві всі необхідні для здійснення такого продажу повноваження продавця, зокрема подавати заяви, отримувати дублікати правовстановлюючих документів з відповідних установ, організацій, підприємств незалежно від форм власності та підпорядкування чи органів нотаріату, здійснювати будь-які платежі за продавця, подавати й отримувати будь-які документи, довідки, витяги, заяви, повноваження вільного доступу уповноважених представників позивача до предмета іпотеки тощо.
Ухвалою Корольовського районного суду м.Житомира від 17.03.2021 відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 20.04.2021.
Справа у підготовчому засіданні 20.05.2021 не слухалась у зв`язкою із неявкою учасників справи.
22.06.2021 у підготовчому засіданні оголошено перерву у зв`язку із витребуванням доказів.
20.07.2021 та 23.09.2021 справа у підготовчому засіданні не слухалась у зв`язкою із неявкою учасників справи та клопотанням представника ОСОБА_2 відповідно.
28.10.2021 у підготовчому засіданні оголошено перерву у зв`язку із витребуванням доказів.
В підготовче засідання, призначене на 25.11.2021, позивач не з`явився. Згідно раніше поданих заяв просив проводити підготовче засідання без його участі та призначити справу до судового розгляду.
Представник відповідача в підготовче засідання не з`явився, про розгляд справи, згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, повідомлений належним чином.
Треті особи: представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Люцина", ОСОБА_4 , ОСОБА_3 в підготовче засідання не з`явились, про розгляд справи повідомлені належним чином.
Від представника ОСОБА_2 - адвоката Налапка М.М. надійшла заява про проведення підготовчого засідання без його участі.
Враховуючи неявку учасників справи, суд вважає за можливе провести підготовче засідання за відсутності учасників справи.
У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Як встановлено судом із копії свідоцтва про смерть № НОМЕР_1 , повноважний представник відповідача ОСОБА_5 , який згідно договору іпотеки діяв від імені відповідача Товариства "ЛЕКСОН МАРКЕТИНГ КОРП.", помер.
Згідно наявних в матеріалах справи доказів, юридичною адресою місцезнаходження відповідача - Товариства "ЛЕКСОН МАРКЕТИНГ КОРП." є Республіка Панама, місто Панама, вулиця 50, Торре Глобал Пласа, поверх 19, офіс Н.
Згідно зі ст.498 ЦПК України у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому ЦПК України або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Доручення суду України надсилається у порядку, встановленому ЦПК України або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, Гаага (далі - Конвенція), до якої Україна приєдналася 19.10.2000
Республіка Панама не є учасником Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, проте 30.10.1990 приєдналася до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05.10.1961р. (Гаага), учасником якої є Україна з 10.01.2002.
У зв`язку з відсутністю між Україною та Республікою Панамою договірних відносин щодо особливого порядку регулювання процедури виконання судових доручень, відповідно до ст.498 ЦПК України, для належного повідомлення відповідача у справі, суд повинен звернутися до Міністерства закордонних справ України з судовим дорученням, а відповідне звернення направити Міністерству юстиції України через Головне управління юстиції в Житомирській області.
Відповідно до п.2.6. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 № 1092/5/54 (Інструкція № 1092/5/54), якщо у відносинах з запитуваною державою відсутній чинний міжнародний договір України, доручення надсилається Міністерству юстиції України для його направлення через дипломатичні канали.
Згідно з абз. 3, 4 п. 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 № 1092/5/54 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 25.03.2010 № 604/5/47), документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи.
Таким чином, з метою належного повідомлення відповідача по справі - Товариства "ЛЕКСОН МАРКЕТИНГ КОРП." про дату, час та місце проведення підготовчого засідання, у відповідності до ст.498 ЦПК України та вимог Інструкції № 1092/5/54, суд вважає за необхідне зобов`язати ОСОБА_1 надати суду три примірники нотаріально засвідченого перекладу на іспанську мову ухвали Корольовського районного суду м.Житомира від 25 листопада 2021 року, позовної заяви з доданими до неї документами, та доручення про вручення документів.
Відповідно до ст.3 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року, до якої приєдналася Україна (далі - Конвенція) єдиною формальною процедурою, яка може вимагатися для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ, є проставлення передбаченого статтею 4 апостиля компетентним органом держави, в якій документ був складений.
Згідно із ст.4 Конвенції передбачений в частині першій статті 3 апостиль проставляється на самому документі або на окремому аркуші, що скріпляється з документом; він повинен відповідати зразку, що додається до цієї Конвенції.
Відповідно до ст.6 Конвенції кожна Договірна держава призначає, зазначаючи їхні офіційні функції, ті органи, яким надаються повноваження на проставлення апостиля, згаданого в частині першій статті 3.
Постановою Кабінету Міністрів України №61 від 18.01.2003 Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів відповідно до статей 3, 4 і 6 Конвенції, надано повноваження на проставлення апостиля, що посвідчує справжність підпису, ким виступала особа, яка підписала документ, у відповідному випадку автентичність печатки чи штампа, якими скріплюється документ: Міністерству юстиції - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
Відповідно до п.1 розділу 2 Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2015 №2268/5, проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або надіслання заяви про проставлення апостиля поштовим зв`язком до Міністерства юстиції України чи його територіальних органів, крім випадку проставлення апостиля на виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - виписка з Єдиного державного реєстру).
Наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 05.12.2003р. №237/803/151/5 затверджені правила проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав.
Відповідно до п.2 Правил апостиль проставляється на документах, які виходять від органів судової влади України.
Враховуючи, що усі запити про надання правової допомоги повинні бути апостильовані, що є обов`язковою умовою їх розгляду Верховним судом на території Панами, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача проставити апостиль на судовому дорученні про вручення документів відповідачу - Товариству "ЛЕКСОН МАРКЕТИНГ КОРП.".
Відповідно до п.8 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави;
У зв`язку з необхідністю вручення документів відповідачу Товариству "ЛЕКСОН МАРКЕТИНГ КОРП.", та його належного повідомлення про дату, час та місце розгляду справи, шляхом направлення доручення про вручення документів Міністерству юстиції України для його подальшого направлення через дипломатичні канали, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст.197,198, 252, 258-261, 498, 499 ЦПК України, суд, -
постановив:
Підготовче засідання у цивільній справі № 296//10787/20 призначити на 23 червня 2022 року на 14 годин 00 хвилин, яке відбудеться в приміщенні Корольовського районного суду м.Житомира, зал №327 (м.Житомир, майдан Соборний, 1).
Зобов`язати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) здійснити переклад на іспанську мову даної ухвали суду, ухвали суду про відкриття провадження у справі від 22.03.2021, позовної заяви з доданими до неї документами по цивільній справі №296/10787/20 та доручення про вручення документів, нотаріально посвідчити вірність перекладу та надати їх в трьох примірниках до канцелярії Корольовського районного суду м.Житомира в строк до 31 грудня 2021 року.
Зобов`язати ОСОБА_1 здійснити проставлення штампа Apostille на дорученні про вручення документів відповідачу, апостильовані документи повернути до Корольовського районного суду м.Житомира, невідкладно.
Доручити Міністерству юстиції України на підставі наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень» від 27 червня 2008 року №1092/5/54 та статті 498 ЦПК України забезпечити термінове вручення через дипломатичні канали відповідачу по цивільній справі №296/10787/20 Товариству "ЛЕКСОН МАРКЕТИНГ КОРП." (Республіка Панама, місто Панама, вулиця 50, Торре Глобал Пласа, поверх 19, офіс Н) ухвали суду про відкриття провадження у справі від 22.03.2021, ухвали Корольовського районного суду м.Житомира від 25.11.2021, позовної заяви з доданими до неї документами. Після отримання підтвердження факту вручення зазначених документів невідкладно надіслати його до Корольовського районного суду м.Житомира (10014, м.Житомир, майдан Соборний, 1).
Зупинити провадження у цивільній справі №296/10787/20 до 23 червня 2022 року.
Копію ухвали надіслати позивачу та третім особам.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за адресою: https://kl.zt.court.gov.ua/.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення
Повний текст ухвали складено 30 листопада 2021 року.
Суддя М. В. Петровська
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2021 |
Оприлюднено | 05.12.2021 |
Номер документу | 101603950 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Петровська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні