Справа № 2-498/11
Провадження №6/758/597/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2021 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі головуючого по справі судді Гребенюка В.В., за участю секретаря судового засідання Жванко О.Є, розглянувши заяву ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, -
У С Т А Н О В И В:
15.03.2021 року до Подільського районного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 (надалі за текстом - заявник) із заявою про заміну сторони виконавчого провадження №30422374 та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, відкритого за наслідками розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про стягнення коштів.
Обґрунтовуючи подану заяву, заявник зазначив, що він є спадкоємцем ОСОБА_2 , оскільки прийняв 1/2 частину спадкового майна, що підтверджується довідкою №322/02-14 від 03.03.2021 року та витягом про реєстрацію в спадковому реєстрі №63114106 від 05.01.2021 року. Відтак, має право кредитора відносно боржника ОСОБА_3 .
У судове засідання учасники не з`явилися, повідомлялися належним чином. Представник заявника подав заяву про розгляд справи без його участі.
Суд вважає за можливе розглядати заяву за відсутності осіб, що не з`явилися, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 442 Цивільно-процесуального кодексу України (надалі за текстом - ЦПК України) неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Суд, дослідивши матеріали вказаної заяви зазначає наступне.
Як встановлено судом, заявник набув статусу нового кредитора та отримав право грошової вимоги по відношенню до ОСОБА_3 .
Відповідно до ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 цього Кодексу) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Так, судом встановлено, що у провадженні Подільського районного суду м. Києва перебувала цивільна справа № 2-498/11 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про стягнення коштів.
На підставі зазначеного Рішення 19.12.2011 року судом видано виконавчий лист №2-4708.
Постановою про відкриття виконавчого провадження було відкрито виконавче провадження №30422374 з примусового виконання вищезазначеного виконавчого документа про стягнення з ОСОБА_3 суми заборгованості.
Згідно довідки №322/02-14 від 03.03.2021 року та витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі №63114106 від 05.01.2021 року заявник є спадкоємцем ОСОБА_2 , прийнявши 1/2 частину спадкового майна.
Статтею 514 ЦК України встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Положеннями ч. 1 ст. 516 цього Кодексу передбачено, що заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Таким чином, кредитором за половиною зобов`язань ОСОБА_3 перед ОСОБА_2 став заявник, як такий, що прийняв 1/2 частину спадкового майна.
Так, відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 442 ЦПК України за заявою сторони (заінтересованої особи), державного або приватного виконавця у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Аналогічні положення містить ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , в якій зазначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, з аналізу даної норми, яка має імперативний характер, випливає, що статус сторони виконавчого провадження особа набуває при відкритті виконавчого провадження та протягом його виконання.
Таким чином, у даному випадку можливе правонаступництво на стадії виконання рішення, відповідно до якого здійснюється перехід процесуальних прав та обов`язків від сторони, яка вибула, до правонаступника в силу правонаступництва у матеріальних правовідносинах, які виступають предметом виконання.
З огляду на викладене, суд вбачає за можливе задовольнити заяву шляхом заміни стягувача його правонаступником.
Щодо поновлення строку пред`явлення виконавчого листа до виконання, суд зазначає таке.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України Про виконавче провадження виконавчі документи можуть бути пред`явлені до виконання в такі строки: виконавчі листи та інші судові документи - протягом трьох років.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 21 Закону України Про виконавче провадження строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішень і вироків судів у частині майнових стягнень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а у випадках, коли рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення.
Відповідно ст. 22 Закону України Про виконавче провадження строки пред`явлення виконавчого документа до виконання перериваються: а) пред`явленням виконавчого документа до виконання; б) частковим виконанням рішення боржником; в) надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки виконання рішення. Після переривання строку пред`явлення виконавчого документа до виконання перебіг строку поновлюється. Час, що минув до переривання строку, до нового строку не зараховується. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв`язку з неможливістю повного або часткового виконання рішення строк пред`явлення виконавчого документа до виконання після перерви встановлюється з дня повернення виконавчого документа стягувачу.
Частиною 1 ст. 433 ЦПК України у разі пропуску строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Аналогічні положення містить ч. 6 ст. 12 Закону України Про виконавче провадження згідно якої стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
В свою чергу, з матеріалів справи вбачається, що 19.02.2021 року державним виконавцем винесено постанову про відновлення виконавчого провадження ВП №3042374 на підставі виконавчого листа №2-4708 від 19.12.2011 року.
Відтак, необхідності у поновленні строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання немає, оскільки виконавче провадження за вказаним виконавчим листом відкрите. Доказів протилежного матеріали справи не містять.
Беручи до уваги вищевикладене в своїй сукупності, суд доходить висновку про відмову в задоволені заяви в частині поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Керуючись ст. ст. 55, 512, 514, 516 ЦК України, ст. 268, 442 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити частково;
Замінити стягувача у виконавчому листі №2-4708, що виданий Подільським районним судом міста Києва, відносно боржника ОСОБА_3 з ОСОБА_2 , як вибулої сторони, на його правонаступника: ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), який прийняв спадщину на 1/2 частку спадкового майна;
Замінити стягувача у виконавчому провадженні № 30422374 з примусового виконання виконавчого листа №2-4708, що виданий Подільським районним судом міста Києва, відносно боржника ОСОБА_3 з ОСОБА_2 , як вибулої сторони, на його правонаступника: ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), який прийняв спадщину на 1/2 частку спадкового майна;
У задоволенні решти вимог заяви - відмовити;
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В. В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2021 |
Оприлюднено | 09.12.2021 |
Номер документу | 101681052 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні