Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 2-зз/641/7/20 Справа № 2-498/11
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 січня 2020 року Комінтернівський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого- судді - Григор`єва Б.П.
при секретарі - Максимовій Т.І.
за участю заявника (позивача) - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа: ВГІРФО Комінтернівського РВ ХМУ ГУ МВД України в Харківській області про визнання особи втратившою право користування жилим приміщенням, скасування реєстрації, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду знаходилась зазначена цивільна справа.
28 лютого 2011 року ухвалою судді Комінтернівського районного суду м. Харкова в порядку забезпечення позову, накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 .
Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 11 жовтня 2011 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа: ВГІРФО позовні вимоги Комінтернівського РВ ХМУ ГУ МВД України в Харківській області про визнання особи втратившою право користування жилим приміщенням, скасування реєстрації - відмовлено.
Рішенням Апеляційного суду Харківської області від 16.01.2012 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 11.10.2011 року змінено. Визнано ОСОБА_3 таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
До суду надійшла заява ОСОБА_1 , про скасування заходів забезпечення позову.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву підтримав та просив задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувала проти скасування заходів забезпечення позову.
Відповідно до п.1-4 ст.158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.
Забезпечення позову - це вжиття судом, в провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом про присудження, реальне виконання позитивно прийнятого рішення.
Отже, заходи забезпечення позову, за своєю правовою суттю - є гарантією забезпечення інтересів позивача у майбутньому при реалізації судового рішення.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для скасування заходів забезпечення позову, суд враховує, що позов був забезпечений за заявою відповідача, на даний час по справі ухвалено рішення, яке набрало законної сили, представник відповідача в судовому засідання не заперечувала проти скасування заходів забезпечення позову.
В зв`язку з цим, суд приходить до висновку, що на теперішній час відсутні підстави для подальшого застосування заходів забезпечення позову та наявність останніх перешкоджає позивачу в реалізації його суб`єктивних прав, а тому заяву про скасування заходів забезпечення позову суд вважає обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 158, 260 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Скасувати арешт на квартиру АДРЕСА_1 , який був накладений ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28.02.2011 року.
Примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання такою ухвалою законної сили надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в 15 денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Повний текст ухвали виготовлений 15.01.2020 року.
Суддя -Б. П. Григор`єв
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2020 |
Оприлюднено | 16.01.2020 |
Номер документу | 86922103 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Григор'єв Б. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні