"17" грудня 2021 р. Справа № 363/2570/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2021 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м.Вишгороді клопотання про проведення огляду в кримінальному провадженні №42017111200000234 за ч. 1 ст. 364 КК України,
встановив:
слідчий, погодивши з прокурором, звернулися до суду з клопотанням в якому порушується питання стосовно надання дозволу на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером: 3221888800:38:060:0211, яка належить ОСОБА_4 , за участю спеціалістів Головного управління Держгеокадастру в Київській області, Державної екологічної інспекції Столичного округу, сертифікованого інженера-землевпорядника та Басейного управління водних ресурсів середнього Дніпра, в порядку передбаченому ст. 237 КПК України.
Прокурор в суді клопотання підтримав та просив про його задоволення з викладених у ньому підстав.
Заслухавши прокурора та дослідивши подані матеріали, слідчий суддя дійшов наступного.
Згідно ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно доч.1та ч.2ст.237КПК Україниогляд місцевості, приміщення, речей та документів проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно ч. 1 і ч. 3 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.
З матеріалів клопотання вбачається, що в рамках кримінального провадження №42017111200000234 розслідуються обставини щодо зловживання службовим становищем посадовими особами Вишгородської РДА з метою отримання третіми особами неправомірної вимоги у вигляді земельних ділянок водного фонду за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
На час звернення слідчого і прокурора до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №42017111200000234жодній особі не повідомлено про підозру.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочато у травні 2017 року.
За цей час будь-які належні ознаки вчинення розслідуваного злочину не встановлено.
В який час, в який спосіб, якими особами вчинено зловживання, якими саме повноваженнями, в чому конкретно полягало таке зловживання, в чиїх інтересах це вчинено, в чому полягала істотна заподіяна шкода, жодним чином за час розслідування не встановлено, а відтак обґрунтованість підозри вчинення кримінального правопорушення є недоведеною.
Отже, подія злочину (час, місце, спосіб та інші обставини), що розслідується з того часу є недостатньо визначеною.
Один лише факт прийняття розпоряджень Вишгородською РДА про передачу земельних ділянок у власність громадян з посиланням на передачу земель водного фонду не є обґрунтованим підтвердженням вчинення кримінального правопорушення (обґрунтованою підозрою його вчинення) такого ступеня тяжкості, який би виправдовував втручання в право власності особи.
Із вказаної події насамперед вбачаються ознаки цивільно-правових відносин і виникнення спору щодо законності виділення земельних ділянок із земель водного фонду у власність громадян.
Жодні дані про існування або не існування цивільного спору та його розгляду судом, суду прокурором не надано.
Крім того судом встановлено, що 30.06.2021 року слідчим Вишгородського РУП ГУНП в Київській області вже проведено огляд вказаної земельної ділянки із залученням інженера-землевпорядника, складено схему та визначено відстань певних земельних ділянок, зокрема і земельної ділянки з кадастровим номером: 3221888800:38:060:0211 до урізу води.
Проте, необхідність проведення повторного огляду і необхідність отримання дозволу на проникнення до вказаної земельної ділянки в клопотанні не обґрунтовано, коли слідчим вже проведено необхідні дії і зафіксовано відповідну обстановку, здобуто необхідні дані, які мають значення для кримінального провадження.
З матеріалів клопотання не вбачається і перед слідчим суддею не доведено, що до земельної ділянки потребується проникнення і в доступі до неї є перешкоди, і таким чином вимоги ст. 13 КПК України щодо доведення необхідності втручання у володіння особи в кримінальномупровадженні не виконано.
Більш того, встановлення факту накладання земельних ділянок виділених у власність громадян із землею водного фонду потребують спеціальних знань і є одним із завдань судової земельно-технічної експертизи, коли сама лише фіксація параметрів земельних ділянок слідчим вже здійснена під час огляду проведеного 30.06.2021 року.
Крім того з матеріалів клопотання не вбачається, що прокурор, який подав клопотання має на це відповідні повноваження, постанову про визначення прокурора чи групи прокурорів в даному кримінальному провадженні суду не надано.
На обов`язковість наявності зазначеної постанови вказують положення ст.ст.36, 37 КПК України, позиція з приводу цього висловлена у постановах Верховного Суду у справі №754/7062/15 від 19.04.2018 р. та №558/535/14 від 15.05.2019 р.
Повноваження прокурора не можуть бути підтверджені витягом з ЄРДР, оскільки відповідно до п.44 мотивувальної частини Постанови Великої Палати Верховного Суду від 26.03.2019 р. у справі №807/1456/17 визначено, що діяльність уповноважених службових осіб поліції, як і інших правоохоронних органів, щодо інформаційного наповнення ЄРДР полягає в офіційному фіксуванні здійснених у кримінальному провадженні процесуальних дій та прийнятих процесуальних рішень і є похідною від них.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи вважаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Таким чином клопотання на вимогах КПК України не ґрунтується і ним не відповідає, а тому в його задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного і керуючись статтями 13, 132, 233-235, 371-372 КПК України;
ухвалив:
у задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала згідно вимог ст. 309 і ч. 5 ст. 532 КПК України не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102093217 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Чірков Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні