Ухвала
від 28.12.2021 по справі 569/22258/21
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/22258/21

1-кс/569/9040/21

УХВАЛА

28 грудня 2021 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Рівненській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий,у рамкахкримінального провадження№42021180000000152від 02.09.2021за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.358,ч.3ст.362КК України, звернувся до суду із клопотанням, яке погоджено прокурором відділу Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів (інформації) про з`єднання абонентів мобільного зв`язку, які виходили на зв`язок у зоні покриття базових станцій оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В обґрунтування клопотання вказав, що Група осіб, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, налагодила протиправну діяльність, спрямовану на підробку міжнародних свідоцтв про вакцинацію/профілактику та надання порад, усунення перешкод щодо обходу вимог пп. 5 п. 2-2 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 із змінами та доповненнями «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», для перетину державного кордону України.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка м.Дубно Рівненської області, зареєстрована АДРЕСА_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м.Скалат Підволочиського району Тернопільської області, зареєстрований АДРЕСА_2 , вчиняють дії, спрямовані на розповсюдження за неправомірну грошову винагороду (від 100 євро за одиницю) підроблених Міжнародних свідоцтв про вакцинацію/профілактику, що формуються на основі внесення попередньо сфальсифікованих даних у державних банках даних невстановленими особами на території Дубенського району Рівненської області.

Зокрема, ОСОБА_5 з використанням акаунта « ІНФОРМАЦІЯ_4 » соціальної мережі «Facebook» пропонує громадянам України, іноземним особам та особам без громадянства, у яких відсутні будь-які щеплення проти короновірусної хвороби COVID-19 та які мають намір перетнути державний кордон України, надання послуг з отримання підроблених Міжнародних свідоцтв про вакцинацію/профілактику.

Перед початком виготовлення підробленого сертифікату ОСОБА_5 вимагає здійснення грошового переказу на банківську карту.

У подальшому, ОСОБА_5 передає отримані матеріали невстановленим особам, які із використанням відповідного програмного забезпечення, бланків та підроблених печаток створюють сфальсифіковані Міжнародні свідоцтва про вакцинацію/профілактику шляхом нанесення на бланки даних про вакцинації, підробленого підпису, печатки та QR-коду. У подальшому, громадянин ОСОБА_6 забезпечує передачу вказаних підроблених документів ОСОБА_5 , яка, у свою чергу, особисто передає замовникам з числа громадян України, осіб без громадянства та іноземцям, підроблений Міжнародний COVID-сертифікат, який останні використовують для перетину державного кордону України.

В ході проведення 11.11.2021 обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 виявлено та вилучено мобільний телефон марки «Apple», моделі «Iphone», із ІМЕІ: НОМЕР_1 , в якому міститься сім-карта українського оператора мобільного зв`язку із номером « НОМЕР_2 ».

Під час огляду 21.11.2021 мобільного телефону Apple Iphone 6 Plus (IMEI: НОМЕР_3 ) з встановленою SIM-карткою, що закріплена за номером телефону: НОМЕР_4 , здійснено огляд «СМС» сповіщень телефону, у процесі огляду виявлено листування з особою на ім`я « ОСОБА_7 » № НОМЕР_5 , в якому ОСОБА_5 скаржиться на причетність вказаної особи до «підстави» із виготовленням сертифікату невідомій особі. У тому числі наявні сповіщення за НОМЕР_6 від 12.09.2021, який належить ОСОБА_6 про перебування його поза зоною та переписки особистого характеру та повідомлення щодо надсилання № НОМЕР_7 Орест, який збережено в контактах як ОСОБА_8 .

В ході проведення 11.11.2021 обшуку за адресою: АДРЕСА_2 , було виявлено та вилучено мобільний телефон марки «Xiaomi», моделі «Redmi 8», із ІМЕІ1: НОМЕР_8 , ІМЕІ2: НОМЕР_9 в якому міститься сім-карта українського оператора мобільного зв`язку із номером « НОМЕР_10 ». Так, 05.12.2021 проведено огляд вказаного мобільного телефону та встановлено у ньому наявність сім-карток українських операторів мобільного зв`язку із номерами « НОМЕР_10 » та « НОМЕР_11 ». Також у ході даного огляду виявлено листування з особою підписаною як « ОСОБА_8 » № НОМЕР_12 щодо проведення протиправної діяльності, пов`язаної із виготовленням та збутом підроблених документів.

Покликаючись на вищевикладене, слідчий вказує на тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », щодо надання послуг з підключення до мережі Інтернет та інших пов`язаних з Інтернетом послуг (прізвище, ім`я, по-батькові особи з якою укладався відповідний договір; період часу дії договору та надання за ним послуг, їх тривалість, види, трафік, ip-адреси які використовувалися для підключення до Інтернету) за №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_5 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_7 та інформація щодо зв`язку, надання телекомунікаційних послуг, отримання телекомунікаційних послуг, їх дати та тривалості, змісту, маршрутів передавання (з прив`язками до базових станцій), в тому числі способи з`єднань та службові, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання за №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_5 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_7 .

Дані документи (інформація) може бути використана як доказ обставин у даному кримінальному провадженні, зокрема для встановлення осіб, які можуть бути причетні до вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення.

Іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до вказаних документів, що мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, неможливо.

З урахуванням заяви слідчого відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши надані матеріали клопотання, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про телекомунікації», зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Згідно ч. 3 ст. 34, п. 7 ч. 1 ст. 39 вказаного Закону, інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватись у випадках і в порядку, визначених законом. Оператори телекомунікацій зобов`язані зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, та надання інформації про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом.

Частиною 2 ст. 163 КПК України передбачено, що за наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміні або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, що знаходиться в операторів телекомунікацій про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися до слідчого суді з клопотанням про тимчасовий доступ до вищевказаних речей і документів за погодженням з прокурором.

Оскільки, документи (інформація), до яких необхідно отримати доступ, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин та можуть бути використані як докази в даному кримінальному провадженні, а також те, що іншим способом встановити осіб, які виходили на зв`язок у зоні покриття ретрансляційних антен оператора на місці вчинення злочину, прилеглій території та маршруті можливого руху підозрюваної особи, неможливо, суд вважає, що дане клопотання обґрунтоване, та таке, що підлягає до задоволення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 159, 162-164, 372,395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВА:

Клопотання задоволити.

Надати старшому слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Рівненській області ОСОБА_9 , старшому слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_10 , слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_11 , слідчомув ОВС тогожвідділу ОСОБА_3 , старшій слідчій того ж відділу ОСОБА_12 , слідчому того ж відділу лейтенанту юстиції ОСОБА_13 тимчасовий доступ до наявних (наявної) документів (інформації), які становлять охоронювану законом інформацію та знаходятьсяуПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_13 ), з метою вилучення належними чином завірених копій документів (інформації) щодо:

- надання послуг з підключення до мережі Інтернет та інших пов`язаних з Інтернетом послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (прізвище, ім`я, по-батькові особи з якою укладався відповідний договір; період часу дії договору та надання за ним послуг, їх тривалість, види, трафік, ip-адреси які використовувалися для підключення до Інтернету та характеристики кінцевого обладнання) за №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_5 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_7 та інформація щодо зв`язку, надання телекомунікаційних послуг, отримання телекомунікаційних послуг, їх дати та тривалості, змісту, маршрутів передавання (з прив`язками до базових станцій), в тому числі способи з`єднань та службові, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання за №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_5 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_7 .

Вказану вище інформацію необхідно надати за максимально можливий термін та у повному обсязі, починаючи з 01.01.2021 року по 11.11.2021 року.

Встановити строк дії ухвали два місяці з моменту її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення28.12.2021
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу102261195
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —569/22258/21

Ухвала від 02.08.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 31.07.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 12.05.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 09.02.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 28.12.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є. І.

Ухвала від 28.12.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є. І.

Ухвала від 28.12.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є. І.

Ухвала від 28.12.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є. І.

Ухвала від 22.11.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є. І.

Ухвала від 22.11.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні