Ухвала
від 21.07.2021 по справі 759/12410/21
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2-з/759/169/21

ун. № 759/12410/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2021 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Журибеда О.М., розглянувши заяву представника позивача - адвоката Андрієць Івана Івановича про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 про розірвання договору, повернення сплачених коштів та стягнення неустойки,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 про розірвання договору, повернення сплачених коштів та стягнення неустойки та з заявою про забезпечення позову.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Статтею 151 ЦПК України встановлено зміст і форма заяви про забезпечення позову.

А саме відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

При цьому, відповідно до вимог ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позовними вимогами.

Також, слід зазначити, що згідно роз`яснень, які містяться в п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства про розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.2006 року №9, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки сторони позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Так, дослідивши зміст позовної заяви про стягнення боргу та про забезпечення позову, суд прийшов до висновку, що заява представника позивача стосовно забезпечення не підлягає задоволенню, оскільки до заяви про забезпечення позову та до матеріалів позовної заяви представником позивача не додано інформацію про наявність у відповідача рахунків в банках, що позбавляє суд можливості застосувати заходи забезпечення позову.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 149, 150, 153, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви представника позивача - адвоката Андрієць Івана Івановича про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 про розірвання договору, повернення сплачених коштів та стягнення неустойки - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя О.М. Журибеда

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.07.2021
Оприлюднено30.12.2021
Номер документу102302230
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/12410/21

Ухвала від 28.02.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 23.05.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Рішення від 12.04.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Рішення від 05.04.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 21.07.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 11.06.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні