Справа № 953/11706/21
н/п 1-кс/953/6131/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" серпня 2021 р. Київськийрайонний суд м. Харкова у складі:
слідчогосудді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залісудовихзасідань в приміщенніКиївського районного суду м. Харковаклопотанняслідчого СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджено прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021220000000851 від 10.06.2021, за ознаками ч. 3 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021220000000851 від 10.06.2021, про надання тимчасового доступу документів, які містять охоронювану законом таємницю про вхідні та вихідні телефонні з`єднання мобільних терміналів, що працюють з абонентськими номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , а також місцезнаходження абонентів під час цих з`єднань у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 00 год. 00 хв. 28.08.2021, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юри¬дична адреса: АДРЕСА_1 ) контактний телефон НОМЕР_3 , а саме: дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової трива¬лості (неприйняті виклики) абонентом; ІМЕІ мобільних терміналів, з якими працював зазна¬чений номер; абонентські номери, з якими працювали зазначені ІМЕІ; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку (абонен¬ти Б); типи з`єднань: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), пере адресація тощо; адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонента.
В обґрунтування клопотання зазначає, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
Так під час проведення досудового розслідування працівниками ГУ ДФС у Харківській області, було проведено аналіз сайту « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де було встановлено та виявлено, що керівники підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснюють постачання продукції в державні заклади по цінах вище риночних.
Також було встановлено, що для обговорювання поставок товарів в державні заклади, керівники підприємств використовують номера мобільних операторів № НОМЕР_4 та НОМЕР_5 для обговорювання ціни на поставку продукціі та подальшого подання пропозицій на «Прозоро».
Таким чином, під час досудового розслідування з метою встановлення істини по справі, повного, об`єктивного та иеупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення обставини, що підлягають доказуванню, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які містять охорошовану законом таємницю, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) контактний телефон: НОМЕР_3 , а саме інформації з каналів зв`язку про вхідні та вихідні дзвінки, з прив`язкою до базової станції вищевказаних абонентських номерів, із зазначенням населеного пункту, в якому знаходився абонент, за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 00 год. 00 хв., дня кінцевого строку дії ухвали суду.
Беручи до уваги викладене, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про всі про телефонні з`єднання абонентських номерів № НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву в якій просить розглядати клопотання без його участі у зв`язку зі службовою зайнятістю, подане клопотання підтримує в повному обсязі. Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в судове засідання не викликався з урахуванням ч. 2 ст. 163 КПК України з метою недопущення втрати доказів по кримінальному провадженню. Неприбуття цих осіб за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, та як вбачається зі змісту витягу з ЄРДР, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021220000000851 від 10.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація та документи перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотанняслідчого СУ ГУНП в Харківськійобласті майора поліції ОСОБА_3 , погоджено прокурором відділуХарківськоїобласноїпрокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальномупровадженню, внесеному до Єдиногореєструдосудовихрозслідувань за № 12021220000000851 від 10.06.2021, за ознаками ч. 3 ст. 191 КК України задовольнити.
Дозволитислідчому СУ ГУНП в Харківськійобласті майору поліції ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП в Харківськійобластікапітануполіції ОСОБА_5 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУ НП в Харківськійобласті майору поліції ОСОБА_6 , право тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю про вхідні та вихідні телефонні з`єднання мобільних терміналів, що працюють з абонентськими номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , а також місцезнаходження абонентів під час цих з`єднань у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 00 год. 00 хв. 28.08.2021, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юри¬дична адреса: АДРЕСА_1 ) контактний телефон НОМЕР_3 , а саме: дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової трива¬лості (неприйняті виклики) абонентом; ІМЕІ мобільних терміналів, з якими працював зазна¬чений номер; абонентські номери, з якими працювали зазначені ІМЕІ; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку (абонен¬ти Б); типи з`єднань: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), пере адресація тощо; адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонента.
Встановити строк діїцієїухвали один місяць, тобто до 28.09.2021 року включно.
Роз`яснитиуповноваженійособіПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у м. Харкові, що у разіневиконанняухвали про тимчасовий доступ до документівслідчийсуддя за клопотаннямстороникримінальногопровадження, якійнадано право на доступ до документів на підставіухвали, має право постановитиухвалу про дозвіл на проведенняобшукузгідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилученнязазначенихдокументів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Запереченняпротинеїможуть бути поданіпід час судового провадження..
Слідчийсуддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2021 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102343842 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Лях М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні