ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"05" січня 2022 р.м. Одеса Справа № 916/4097/21 Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М., розглянувши матеріали позовної заяви (вх. ГСОО №4231/21 від 31.12.2021)
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
до відповідача: Громадської організації ГАРАЖНЕ ТОВАРИСТВО НАДІЯ (68000, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Парусна, буд. 15Н, код ЄДРПОУ 24762306);
про визнання недійсним протоколу загальних зборів, скасування реєстраційної дії
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: 31.12.2021 позивач - ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області із позовною заявою (вх. ГСОО №4231/21) до відповідача - ГО ГАРАЖНЕ ТОВАРИСТВО НАДІЯ , в якій просить суд визнати недійсним Протокол №5/20 позачергових загальних зборів ГО ГАРАЖНЕ ТОВАРИСТВО НАДІЯ від 12.09.2020 та скасувати реєстраційну дію/запис в Єдиному державному реєстрі: державна реєстація змін до відомостей про юридичну особу (код 24762306) від 02.10.2020 за №1005541070012002111.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає таке:
По-перше, відповідно до п.2 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається із поданої позовної заяви, позивачем, в порушення вищезазначених вимог процесуального законодавства, не зазначено ідентифікаційний код ГО ГАРАЖНЕ ТОВАРИСТВО НАДІЯ в ЄДРПОУ.
Крім того, суд зауважує, що позивачем визначено відповідача керівника ГО ГАРАЖНЕ ТОВАРИСТВО НАДІЯ Могилу Бориса Володимировича, між тим позовні вимоги направлені безпосередньо до юридичної особи - ГО ГАРАЖНЕ ТОВАРИСТВО НАДІЯ , отже у даному позові слід визначити позивачу особу відповідача, до якої заявлено позовні вимоги.
По-друге, як встановлено п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Положеннями ч.7 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Згідно зі ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", у 2021 році установлено прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб з 1 січня 2021 року - 2270 гривні.
Таким чином, враховуючи, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, до сплати підлягає судовий збір у розмірі 4540 грн.
Між тим, матеріали позовної заяви не містять жодних доказів сплати позивачем судового збору встановлених порядку і розмірі.
При цьому, позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору (вх. ГСОО №35582/21), в обґрунтування якого позивач зазначив, що хворів на коронавірус і витратив багато коштів на лікарські препарати та на даний час находиться в скрутному матеріальному становищі.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до приписів розділу 3 постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2013 №7 у розгляді питань, пов`язаних з відстроченням та розстроченням сплати судового збору, зменшенням його розміру або звільненням від його сплати господарським судам слід враховувати таке. Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому обґрунтування пов`язаних з цим обставин та подання доказів, котрі свідчать про неможливість або ускладнення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на зацікавлену сторону.
Отже, виходячи з наведених положень закону, суд може відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору при врахуванні майнового стану скаржника, який останній повинен довести суду, надавши відповідні докази в розумінні ст. 74 Господарського процесуального кодексу України.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Водночас, звертаючись до суду із клопотанням про звільнення від сплати судового збору, позивач надав суду виписку №1605 із медичної картки від 29.12.2020, фіскальні чеки про оплату лікарських засобів, довідку Державної податкової служби про відсутність доходів №467 від 30.03.2021, між тим, суд не приймає до уваги зазначені докази майнового стану скаржника як належні, оскільки із довідки податкового органу №467 від 30.03.2021 вбачається, що за РНОКПП НОМЕР_1 , присвоєному ОСОБА_1 , інформація про доходи за період з 1 кварталу 2020 року по 4 квартал 2020 року відсутня, при цьому позовну заяву (вх. ГСОО №4231/21) подано в кінці 2021 року (31.12.2021). Отже, дана довідка видана за 2020 рік та не може свідчити про відсутність доходу позивача протягом 2021 року. При цьому суд зауважує, що відсутність інформації про доходи не є тотожним поняттям з відсутністю доходів.
Крім того, виписка №1605 із медичної картки від 29.12.2020, фіскальні чеки про оплату лікарських засобів не можуть вважатися достатніми та належними доказами несприятливого майнового стану позивача, оскільки, позивачем не наведено доводів та обґрунтувань, які б свідчили про поважність причини неможливості або ускладнення в здійсненні оплати судового збору.
За таких обставин, суд вважає, що заявник не надав належних та допустимих доказів на підтвердження неможливості сплати ним судового збору, що свідчить про відсутність підстав для застосування положень ст. 8 Закону України Про судовий збір .
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.
Згідно з ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення даної позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, шляхом: зазначення ідентифікаційного коду ГО ГАРАЖНЕ ТОВАРИСТВО НАДІЯ в ЄДРПОУ, зазначення належного відповідача у спорі, надання до суду документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, відповідно до вимог ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України та ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір .
Керуючись ст. 4, 8 Закону України Про судовий збір , ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору (вх. ГСОО №35582/21) - відмовити.
2.Позовну заяву (вх. ГСОО №4231/21 від 31.12.2021) ОСОБА_1 - залишити без руху.
3.Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10-ти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набрала законної сили 05.01.2022 та оскарженню окремо від рішення не підлягає.
Суддя Ю.М. Невінгловська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2022 |
Оприлюднено | 10.01.2022 |
Номер документу | 102447819 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні