Справа № 2-911/11
Провадження № 22-ц/801/375/2022
Категорія: 42
Головуючий у суді 1-ї інстанції Федчишен С. А.
Доповідач:Рибчинський В. П.
УХВАЛА
18 січня 2022 рокуСправа № 2-911/11м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати
у цивільних справах:
судді -доповідача: Рибчинського В.П.,
суддів: Голоти Л.О., Денишенко Т.О.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 квітня 2011 року у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен банк Аваль до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на майно ,
в с т а н о в и в:
До Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 квітня 2011 року у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен банк Аваль до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на майно .
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 квітня 2011 року позов Публічного акціонерного товариства Райффайзен банк Аваль до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на майно - задоволено.
10 січня 2022 року ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 квітня 2011 року, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження, оскільки вона не приймала участі в розгляді справи ні в суді першої, ні апеляційної інстанцій.
Апеляційний суд вважає, що у відкритті апеляційного провадження слід відмовити, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 358 ЦПК України незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків:
1) подання апеляційної скарги особою, не повідомленою про розгляд справи або не залученою до участі в ній, якщо суд ухвалив рішення про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки;
2) пропуску строку на апеляційне оскарження внаслідок виникнення обставин непереборної сили.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 було відомо про розгляд даної цивільної справи, що підтверджується зворотнім повідомленням про отримання нею 31 липня 2012 року особисто судової повістки про виклик до суду апеляційної інстанції (а.с. 204).
Проте ОСОБА_1 в судове засідання не з`являлась, в подальшому судові повістки не отримувала.
Отже апеляційний суд вважає, що правові підстави для відкриття провадження у справі відсутні.
Дані висновки суду не суперечать практиці Європейського суду з прав людини.
Європейський суд з прав людини у справі Перетяка та Шереметьев проти України зазначає, що право на суд, одним з аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним і може підлягати дозволеним за змістом обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг. Такі обмеження не можуть зашкоджувати самій суті права доступу до суду, мають переслідувати легітимну мету, а також має бути обґрунтована пропорційність між застосованими засобами та поставленою метою.
Стосовно питання доступу до суду Суд у справі МПП "Голуб" проти України повторює, що процедурні гарантії, закріплені статтею 6, гарантують кожному право подання скарги щодо його прав та обов`язків цивільного характеру до суду чи органу правосуддя. Таким чином, втілюється право на звернення до суду, одним із аспектів якого є право доступу, тобто право розпочати провадження у судах з цивільних питань (див. справу "Голдер проти Сполученого Королівства", рішення від 21 лютого 1975 року, Серія А N 18, ст. 13-18, п. 28-36).
Суд наголошує, що право на звернення до суду, одним з аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним ; воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги, оскільки за своєю природою це право вимагає регулювання з боку держави, яка щодо цього користується певними межами самостійного оцінювання.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С .А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Звернувшись з апеляційною скаргою 10 січня 2022 року (після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення) ОСОБА_1 не долучено до апеляційної скарги доказів на підтвердження обставин визначених п.1, п.2 ч. 2 ст. 358 ЦПК України , що виключають можливість відмови у відкритті апеляційного провадження за даною апеляційною скаргою на підставі ч. 2 ст. 358 ЦПК України .
Враховуючи наведені обставини, у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 квітня 2011 року у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен банк Аваль до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на майно , - слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ч. 2 ст.358 ЦПК України , суд-
у х в а л и в:
У відкритті провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 квітня 2011 року у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен банк Аваль до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на майно - відмовити.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя-доповідач: В.П. Рибчинський
Судді: Л.О. Голота Т.О. Денишенко
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2022 |
Номер документу | 102681562 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Рибчинський В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні