КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ
Справа № 520/8704/13-ц
Провадження № 6/947/55/22
УХВАЛА
13.01.2022 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Калініченко Л.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню,
В С Т А Н О В И В:
12.01.2022 року до Київського районного суду міста Одеси надійшла заява ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню .
Відповідно до автоматизованої системи документообігу справу за вказаною заявою було розподілено судді Калініченко Л.В.
Питання стосовно визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню врегульовано Розділом VI статтею 432 ЦПК України, відноситься до процесуальних питань, пов`язаних з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб).
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України, якою визначено загальні вимоги щодо форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, встановлено, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Отже, оскільки вимоги заяви стосуються питання, яке врегульоване ст. 432 ЦПК України, та належать до питань пов`язаних з виконанням судових рішень, вимоги ст. 183 ЦПК України розповсюджуються на зазначену заяву заявника.
Заявником в порушення вимог ч.2 ст. 183 ЦПК України не надано до заяви жодного документу на підтвердження надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження) копії поданої заяви, як і не зазначено інформац3ії про таких сторін.
Відповідно до ч.4 ст.183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Одночасно суд зазначає, що ст. 129 Конституції України гарантовано, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений законом.
Процесуальні дії судді чітко врегульовані нормами ЦПК, які повинні правильно розумітися сторонами і застосовуватися, починаючи з моменту пред`явлення позову до суду.
Отже, процесуальні вимоги визначені Законом є рівними для усіх учасників судового процесу, а відтак зазначене не свідчить про занадто формальне ставлення до передбачених законом вимог та в жодному разі не робить суд недоступним для заявника, оскільки в контексті п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню.
З урахуванням викладеного, оскільки подана заява не відповідає вимогам ч.2 ст.183 ЦПК України, суд дійшов висновку, що заяву ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню , слід повернути заявнику без розгляду.
Разом з тим, суддя вважає зазначити, що з поданої заяви вбачається, що ОСОБА_1 фактично порушено питання про оспорювання виконавчого напису нотаріуса, за наслідком чого було відкрито виконавче провадження. Оскарження виконавчого напису передбачено законом шляхом подання до суду в порядку цивільного позовного провадження відповідної позовної заяви про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, яка повинна відповідати вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 183, 352-354, 432, ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню - повернути заявникові без розгляду.
Роз`яснити заявникові, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.
Одночасно роз`яснити заявникові, що у разі незгоди та оскарження виконавчого напису нотаріуса, належним способом захисту прав та інтересів, є подання в порядку цивільного позовного провадження відповідної позовної заяви про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, яка повинна відповідати вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга шляхом її подання протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Суддя Калініченко Л. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2022 |
Номер документу | 102689138 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Калініченко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні