Ухвала
від 28.01.2022 по справі 953/12351/20
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/12351/20

н/п 1-кс/953/663/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" січня 2022 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020220000000030 від 14.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Сторона обвинувачення просить продовжити строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до шести місяців, тобто до 29.07.2022 року.

На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що відділом розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020220000000030 від 14.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за матеріалами зібраними УСБ України в Харківської області.

Відповідно до ст. 12 КК України вказаний злочин відноситься до категорії тяжких злочинів.

Під час досудового розслідування встановлено, що 13.01.2020 на адресу СУ ГУНП в Харківській області з УСБУ в Харківській області надійшли матеріали, про те, що посадові особи ТОВ «Аватор ІСП» код ЄДРПОУ 39908038, що розташоване за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 54, діючи за попередньою змовою у групі з посадовими особами відділів освіти райдержадміністрацій Харківської області, у тому числі Красноградської райдержадміністрацій Харківської області, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволоділи бюджетними коштами, під час виконання робіт, щодо надання доступів до Інтернету закладів загальної середньої освіти.

Супроводження вказаного кримінального провадження здійснюється Управлінням Служби Безпеки України в Харківської області.

Так, Управлінням отримано інформацію щодо ознак протиправної діяльності з боку посадових осіб відділу освіти Красноградської РДА (ЄДРПОУ 02146133, м. Красноград, вул. Соборна, 77) та ТОВ «АВАТОР ІСП» (ЄДРПОУ 39908038, м. Полтава, вул. Соборності, 54).

На підставі ухвал слідчого судді Київського районного суду м. Харкова, були проведені огляди шкільних закладів на предмет наявності Інтернет мережі, а також відповідності швидкості наданих послуг з постачання Інтернету до укладеного договору між ТОВ «АВАТОР ІСП» та відділом освіти Красноградської районної державної адміністрації. Так було оглянуто 15 шкільних закладів, розташованих у м. Красноград та Красноградському районі Харківської області, та майже у 12 з них швидкість наданих послуг, щодо постачання Інтернету не відповідає умовам укладеного договору, та є набагато нижчою.

Допитані під час досудового розслідування директори шкільних закладів м. Красноград та Красноградського району Харківської області повідомили, що швидкість наданих послуг, щодо постачання Інтернету не відповідає тій швидкості, яка повинна бути у шкільних закладах з відповідної кількістю учнів, а саме: у шкільних закладах де кількість учнів складає до 100 учнів швидкість Інтернету повинна бути понад 30 mbps, з кількістю учнів понад 100 та більше швидкість Інтернету повинна бути не менш ніж 100 mbps. Окрім того, останні також повідомили, що на кінець грудня 2019 року Інтернет у школах не працював, хоча і був проведений, у більшості шкіл Інтернет запрацював наприкінці січня початку лютого 2020 року, при цьому приймати стан робіт та якість проведеного Інтернету з відділу освіти Красноградської райдержадміністрації ніхто не приїжджав.

Зокрема, 04.02.2020 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова в приміщенні Петрівського навчально-виховного комплексу, розташованого за адресою: Харківська область, Красноградський район, с. Петрівка, вул. Шкільна, 1, було проведено огляд у ході якого було встановлено наступне, що у вказаному навчальному закладі навчається понад 165 учнів, тому відповідно умов укладеного договору швидкість Інтернету повинна сягати не менш ніж 100 mbps. Про те у ході вимірювання встановлено, що швидкість Інтернету складає вхідна 22,34 mbps, а вихідна 18,15 mbps, що не відповідає умовам технічної специфікації до договору.

Допитана, у якості свідка директор Петрівського навчально-виховного комплексу ОСОБА_4 , повідомила наступне, що підключати Інтернет у школі почали 28.12.2019, налаштовували у середині січня 2020 року, до цього часу Інтернет взагалі не працював. Після налаштування Інтернет працював дуже погано, а потім взагалі перестав працювати, на 10.02.2020 Інтернет у школі так і не був налаштований.

У зв`язку з виявленням невідповідності швидкості Інтернету умовам технічної специфікації до договору № 20/11 від 20.11.2019, у порядку ст. 71 КПК України на адресу Північно-східної філії ДП «Український Державний центр радіочастот» було направлено запит щодо виділення спеціаліста для участі у проведенні огляду з метою вимірювання якісних характеристик телекомунікаційних мереж за допомогою відповідного обладнання.

02.03.2020 до СУ ГУНП в Х/о з Північно-східної філії ДП «Український Державний центр радіочастот» надійшов лист в якому зазначено, що керівництвом підприємства погоджено участь спеціалістів Північно-східної філії ДП «Український Державний центр радіочастот» у проведенні оглядів. Одночасно у листі зазначено, що вимірювання показників якості послуг передач даних та доступу до Інтернет на ділянках передачі даних та доступу до Інтернет, де використовуються технології рухомого (мобільного) зв`язку (GSM, CDMA, UMTS, 4G-LTE) не входить до комплектації вимірювальних можливостей підприємства, вимірювання можливе там, де забезпечується доступ до Інтернет лише з використанням провідної технології фіксованого доступу.

Під час досудового розслідування до участі у кримінальному провадженні залучено фахівця-економіста ОСОБА_5 з висновків якої викладених в довідці від 18.05.2021 вбачається, що встановлений факт спричинення матеріальної шкоди ну суму 471712,64 гривень.

З метою перевірки висновків фахівця-економіста ОСОБА_5 та встановлення суми спричинених матеріальних збитків 19.05.2021 у кримінальному провадженні призначено судову економічну експертизу, проведення якої доручено експертам Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені засл. проф. М.С. Бокаріуса».

Обставинами що перешкоджали провести інші необхідні процесуальні дії раніше є необхідність послідовної перевірки доказів яка полягає у попередньому проведенні судових телекомунікаційних експертиз із подальшим проведенням з урахуванням вказаних експертиз дослідження фахівцем-економістом, а також на підставі його висновків проведення судової економічної експертизи, яка на теперішній час призначена та яку необхідно закінчити.

Жодній особі повідомлення про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення не вручалось.

Відомості про кримінальне правопорушення в ЄРДР внесені 14.01.2020, а 05.07.2021 слідчим винесено постанову про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку з встановленою відсутністю в діях невстановлених осіб складу кримінального правопорушення.

При цьому строк досудового розслідування у кримінальному провадженні з моменту внесення відомостей в ЄРДР до закриття кримінального провадження становив 17 місяців та 21 день.

20.07.2021 процесуальним керівником постанову слідчого про закриття кримінального провадження скасовано, у зв`язку із чим розслідування у кримінальному провадженні було відновлено та строк розслідування який залишився склав 9 днів.

На підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду міста Харкова від 28.07.2021 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за за №12020220000000030 від 14.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, строк досудового розслідування продовжено на шість місяців, тобто до 29.01.2022, включно.

29.01.2022, відповідно до ст.219 КПК України спливає строк досудового розслідування.

Однак, незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано вказаний обсяг слідчих дій, однак, всі обставини кримінального правопорушення не встановлені та для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії: закінчити проведення спільної перевірки для вирішення питання щодо суми матеріальної шкоди, спричиненої бюджету внаслідок неправомірних дій посадових осіб відділу освіти Красноградської райадміністрації та ТОВ «Аватор ІСП»; за довідкою про результати спільної перевірки призначити судову економічну експертизу; з урахуванням висновків судової економічної експертизи встановити повне коло очевидців у кримінальному провадженні та допитати їх в якості свідків.

Для проведення та завершення процесуальних дій необхідний строк в шість місяців.

Вказані процесуальні дії мають важливе значення для судового розгляду, оскільки направлені на збирання доказів, з метою повного, всебічного та неупередженого встановлення всіх обставин вчинених кримінальних правопорушень. Відповідно до вимог КПК України проведення вказаних процесуальних дій під час досудового розслідування є обов`язковим та потребує значного часу у зв`язку із великим обсягом матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій та закінчення проведення експертиз.

Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об`єктивних причин. Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу.

Строк досудового розслідування закінчується 29 січня 2022 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не налається можливим.

Сторона обвинувачення зазначає, що, враховуючи той факт, що під час досудового розслідування не встановлено осіб, які вчинили правопорушення, необхідно провести ряд слідчих дій, для проведення яких необхідний значний проміжок часу.

У судове засідання слідчий не з`явився, але надав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності у зв`язку зі службовою зайнятістю та карантинними заходами, запровадженими з метою недопущення розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, викладених у клопотанні.

Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Згідно з Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у даному кримінальному провадженні № 12020220000000030, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

- дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

- вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

За правилами ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 191 КК України, є тяжким злочином.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру щодо тяжкого злочину становить 18 місяців та мав закінчитись 14.07.2021.

Однак, постановою слідчого від 05.07.2021 р. кримінальне провадження №12020220000000030 від 14.01.2020 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України було закрито.

Постановою прокурора - процесуального керівника у даному кримінальному провадженні від 20.07.2021 р. скасовано постанову слідчого про закриття кримінального провадження від 05.07.2021 р. та досудове розслідування відновлено.

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 28.07.2021 р. строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено на шість місяців, тобто до 29 січня 2022 р. включно.

Повідомлення про підозру у даному провадженні нікому не повідомлене.

Слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування, достатнього для потреб досудового розслідування.

Слідчим також доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, у тому числі, для закінчення проведення спільної перевірки для вирішення питання щодо суми матеріальної шкоди, спричиненої бюджету внаслідок неправомірних дій посадових осіб відділу освіти Красноградської райадміністрації та ТОВ «Аватор ІСП», в подальшому - призначення судової економічної експертизи, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій, необхідність яких може виникнути в ході досудового розслідування, що направлені на встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та об`єктивної істини по справі, спрямованих на повне та неупереджене розслідування, з метою встановлення повного кола очевидців та осіб, що вчинили зазначений злочин, щоб особу, що вчинила кримінальне правопорушення, було притягнуто до відповідальності в міру своєї вини і щоб до неї була застосована належна правова процедура, - та що ці дії не могли бути здійснені з об`єктивних причин.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.

Керуючись ст. 107, 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020220000000030 від 14.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 29 липня 2022 р. включно.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення28.01.2022
Оприлюднено16.01.2023
Номер документу102832517
СудочинствоКримінальне
Сутьпродовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020220000000030 від 14.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України

Судовий реєстр по справі —953/12351/20

Ухвала від 28.01.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 14.12.2020

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Савенко М. Є.

Ухвала від 14.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 14.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 14.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 04.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні