Дата документу 02.02.2022 Справа № 2-76/11
ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Єдиний унікальний № 2-76/11
Провадження №22-ц/807/946/22
Головуючий в 1-й інстанції - Задорожко Д.А.
УХВАЛА
02 лютого 2022 р. місто Запоріжжя
Запорізький апеляційний суд у складі судді-доповідача Кухаря С.В., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Василівського районного суду Запорізької області від 22 січня 2021 року у справі за заявою Акціонерного товариства Універсал Банк , про заміну сторони виконавчого провадження,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Василівського районного суду Запорізької області від 22 січня 2021 року задоволено заяву Акціонерного товариства Універсал Банк , про заміну сторони виконавчого провадження.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подала 11 січня 2022 року засобами поштового зв`язку апеляційну скаргу, яка містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, яке обґрунтована положеннями п.3 розділу 12 Прикінцевих положень ЦПК України а також тим, що оскаржувану ухвалу апелянт не отримувала.
Вирішуючи питання, щодо поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, слід зазначити наступне.
Відповідно до ст. 354 ч. 1 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Згідно із ст. 354 ч. 2 п. 2 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до ч.3 ст.354 ЦПК України, строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно матеріалів справи ОСОБА_1 отримала копію оскаржуваної ухвали 26 січня 2021 року особисто (т.2 а.с.137).
Враховуючи наведене доводи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду в цій частині є хибними.
Що стосується посилань скаржника на приписи п.3 розділу 12 Прикінцевих положень ЦПК України, відповідно до яких під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином, то слід зазначити, що скаржник в апеляційній скарзі не конкретизує, які саме обмеженнявпровадженні у зв`язку із карантином у період із дня отримання копії оскаржуваної ухвали суду 26 січня 2021 року і до дня подання апеляційної скарги 11 січня 2021 року, стали причиною пропуску процесуально строку.
За таких обставин, визнати поважними причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду зазначені в апеляційній скарзі не має підстав.
Згідно із ст. 357 ч. 3 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
На підставі ст. 357 ч. 4 ЦПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 358 ЦПК України.
У зв`язку із наведеним відповідно до вимог ч.3,4 ст. 357 ЦПК апеляційну скаргу належить залишити без руху.
Крім того, відповідно до п. 3 ч.4 ст.356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 1 п.п. 9 Закону України Про судовий збір судовий збір за подачу апеляційної скарги на ухвалу суду оплачується, фізичною особою виходячи з 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом.
Отже, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 496,20 грн.
Реквізитами банківської установи, уповноваженої приймати судовий збір за подачу апеляційних скарг є: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України); Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/м. Запоріжжя Вознес./22030101; Рахунок отримувача (IBAN): UA498999980313121206080008513; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Відомча ознака: 80 Апеляційні суди.
Що стосується доводів апеляційної скарги з приводу звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги у відповідності до частини 3 статті 22 Закону України Про захист прав споживачів , то слід зазначити, що відповідно до цієї норми передбачено звільнення споживачів від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав, тобто звільненню підлягають споживачі, які приймають участь у справі в якості позивачів.
Ухвала, що оскаржується постановлена за результатами розгляду заяви АТ Універсал банк про заміну сторони виконавчого провадження, за якою ОСОБА_1 є боржником.
Крім того, Велика Палата Верховного суду у своїй Постанові від 29 травня 2018 року по справі № 915/955/15 відступила від висновку, викладеного в постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 18 січня 2018 року у справі № 565/256/15-ц.
Відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду про правильне застосування норм права, підпунктом 7 пункту 2 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI визначено ставку судового збору за подання апеляційної і касаційної скарг на ухвалу суду. Зазначене положення стосується подання апеляційних і касаційних скарг на всі без винятку ухвали апеляційного суду, які підлягають оскарженню, незалежно від того, чи передбачено Законом № 3674-VI справляння судового збору за подання таких заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали.
Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1,2,3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
У зв`язку із наведеним відповідно до вимог ст. 185, ч. 2,3,4 ст. 357 ЦПК апеляційну скаргу належить залишити без руху.
Керуючись ст. 185, ч. 2, 3,4 ст. 357 ЦПК України, апеляційний суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без руху.
Надати скаржнику строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, для направлення до Запорізького апеляційного суду заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Василівського районного суду Запорізької області від 22 січня 2021 року, яка містить інші підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження.
Роз`яснити, що у випадку неподання вказаної заяви у встановлений строк будуть застосовані наслідки, передбачені ст. 357 ч. 4 ЦПК України.
Надати скаржнику строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, для направлення до Запорізького апеляційного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в сумі 496,20 грн.
Роз`яснити, що у випадку невиконання зазначених вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута скаржнику відповідно до вимог ст. 185, ч. 2 ст. 357 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Запорізький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2022 |
Оприлюднено | 04.02.2022 |
Номер документу | 102925208 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Запорізький апеляційний суд
Кухар С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні