Ухвала
від 02.02.2022 по справі 2-321/2008
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Провадження № 2-зз/641/3/22 Справа № 2-321/2008

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 лютого 2022 року Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого: судді - Колодяжної І.М.

при секретарі судового засідання - Воробйової А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання відповідача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про стягнення матеріальної шкоди , спричиненої залиттям квартири ,-

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Комінтернівського районного суду м. Харкова знаходитися вищевказана цивільна справа .

До суду надійшло клопотання відповідача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову , вжитих ухвалою суду від 29 січня 2008 року .

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з,явилася, до суду надала заяву про розгляд справи за її відсутності , проти скасування заходів забезпечення позову не заперечувала.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з,явилася, до суду надала заяву про розгляд справи за її відсутності, заяву про скасування заходів забезпечення позову підтримала.

Відповідач ОСОБА_5 судове засідання не з,явився, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності , проти скасування заходів забезпечення позову не заперечував.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, приходить до висновку , що клопотання про скасування заходів забезпечення позову підлягає задоволенню , з наступних підстав.

29 січня 2008 року ухвалою суду заяву позивача ОСОБА_2 про забезпечення позову задоволено частково . Накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_1 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 ,які мешкають: АДРЕСА_2 .

Забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально - правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача, що гарантує реальне виконання позитивно прийнятого рішення.

У відповідності до ч. 1, 2ст. 149 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може істотно утруднити чи унеможливити виконання рішення суду.

У відповідності до п. 1 ч. 1ст. 150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

За наведених положень ЦПК України обов`язковою умовою для забезпечення позову є та обставина, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити виконання рішення суду або призвести в подальшому до неможливості виконання рішення суду.

Відповідно до пункту 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України, від 22.12.2006р. № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Крім того, п. 1-4 вказаної постанови Пленуму Верховного Суду України надано роз`яснення, що при вирішенні питання про забезпечення позову суд здійснює оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття заходів до забезпечення позову з урахуванням адекватності вимог заявника, забезпечення збалансованості інтересів сторін, наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, ймовірності утруднення виконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.

Отже, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, доведеності і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду чи утруднення ефективного захисту прав позивача в разі невжиття таких заходів.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

У висновках викладених в постанові Верховного Суду від 25.09.2019 року по справі № 20/3560/18, зазначено, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має оцінити обґрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості та адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку з вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, які не є учасниками цього судового процесу. Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно, яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Заходи забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвіднесення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони вчиняти певні дії. Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 22.02.2005 року у справі Новоселецький проти України зазначив, що стаття 1 Протоколу N 1, яка спрямована в основному на захист особи від будь-якого посягання держави на право володіти своїм майном, також зобов`язує державу приймати деякі необхідні заходи, спрямовані на захист права власності (див. рішення "Броньовський проти Польщі" [GC], N 31443/96, п. 143, CEDH 2004-...). У кожній справі, в якій іде мова про порушення вищезгаданого права, Суд повинен перевірити дії чи бездіяльність держави з огляду на дотримання балансу між потребами загальної суспільної потреби та потребами збереження фундаментальних прав особи, особливо враховуючи те, що заінтересована особа не повинна нести непропорційний та непомірний тягар (див. рішення "Спорронг та Лонрот проти Швеції" ( 980_098 ), від 23 вересня 1982 року, серія А, N 52, стор. 26, п.69).

Скасування заходів забезпечення позову передбачено ст. 158 ЦПК України.

Відповідно до частини першої зазначеної статті суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Згідно з ч.4 ст. 158 ЦПК України за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала, яка відповідно до ч.5 зазначеної статті може бути оскаржена.

Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 27 травня 2009 року позовна заява ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про стягнення матеріальної шкоди , спричиненої залиттям квартири задоволена частково. Стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на користь ОСОБА_2 , ОСОБА_3 5604 (п»ять тисяч шістьсот чотири) гривні на відшкодування матеріальної шкоди внаслідок залиття квартири, 758 (сімсот п»ятдесят вісім) гривень 80 копійок судових витрат за проведення судової будівельно - технічної експертизи, 500 (п»ятсот) гривень вартість робіт експерта та 1000 (одну тисячу) гривень за надання юридичної допомоги. Стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на користь ОСОБА_2 , ОСОБА_3 51 гривню судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 гривень 50 копійок. В іншій частині позову відмовлено.

Як вбачається з письмової заяви позивача ОСОБА_2 наданої до суду , остання не має претензій до відповідачів .

Згідно копії свідоцтва про смерть позивач ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла.

Суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання відповідача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову , застосованих на підставі ухвали Комінтернівського районного суду м. Харкова від 29 січня 2008 року , оскільки позивач ОСОБА_2 претензій до відповідачів по виконанню рішення немає.

Згідно ч.11 ст. 158 ЦПК України примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання такою ухвалою законної сили надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.

Керуючись ст. 158, 258-261 ЦПК України суд, -

У Х В А Л И В :

Клопотання відповідача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про стягнення матеріальної шкоди , спричиненої залиттям квартири - задовольнити .

Скасувати заходи забезпечення позову , вжиті ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 29 січня 2008 року .

Зняти арешт з квартири АДРЕСА_1 .

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо судового рішення за веб - адресою: http://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Суддя -І. М. Колодяжна

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення02.02.2022
Оприлюднено07.02.2022
Номер документу102946196
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-321/2008

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Булгакова Г. В.

Ухвала від 02.02.2022

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Колодяжна І. М.

Рішення від 07.10.2008

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Щербак Ю.В.

Ухвала від 02.10.2008

Цивільне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л.Ф.

Рішення від 17.11.2008

Цивільне

Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Комлач О.Ф.

Рішення від 02.12.2008

Цивільне

Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Комлач О.Ф.

Ухвала від 10.11.2008

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Кулик П.О.

Ухвала від 29.05.2008

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Макарик В.Я.

Рішення від 16.04.2008

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Шваюк Г. В.

Рішення від 26.02.2008

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кофанов А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні