Постанова
від 27.01.2022 по справі 942/1001/20
ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Головуючий суду 1 інстанції -Стеценко О.С.

Доповідач -Карташов О.Ю.

Справа № 942/1001/20

Провадження № 22-ц/810/891/21

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2022 року місто Сєвєродонецьк

Луганський апеляційний суд у складі колегії суддів Судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючий суддя Карташов О.Ю.

судді Луганська В.М., Назарова М.В.

за участю секретаря судового засідання Савочка К.С.

учасники справи:

позивач - Старобільська окружна прокуратура Луганської області в інтересах держави в особі Новопсковської селищної ради Старобільського району Луганської області

відповідач - ОСОБА_1

представник відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Луганського апеляційного суду в м. Сєвєродонецьку

апеляційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Новопсковського районного суду Луганської області від 30 листопада 2020 року, ухвалене у складі судді Стеценко О.С., в залі судових засідань Новопсковського районного суду Луганської області в смт Новопсков

за позовом Старобільської окружної прокуратура Луганської області в інтересах держави в особі Новопсковської селищної ради Старобільського району Луганської області до ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки та її повернення,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2020 року керівник Старобільської окружної прокуратури в інтересах Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, правонаступником якої є Новопсковська селищна рада Старобільського району Луганської області, звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , про розірвання договору оренди земельної ділянки та її повернення.

В обґрунтування позову зазначено, що рішенням Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області від 26 квітня 2018 року № 25/4-3 відповідачу надано в оренду строком на 20 років земельну ділянку, розташовану в межах населеного пункту с. Писарівка Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, загальною площею 25 га, для сінокосіння і випасання худоби. На підставі зазначеного рішення 10 травня 2018 року між Риб`янцівською сільською радою Новопсковського району Луганської області та відповідачем було укладено договір оренди землі, яким надано у строкове платне користування земельну ділянку із земель комунальної власності - землі сільськогосподарського призначення для сінокосіння та випасання худоби, кадастровий номер 4423386600:05:001:0123, право оренди зареєстровано державним реєстратором Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області за № 2628263. У договорі визначено, що земельна ділянка передається в оренду для сінокосіння та випасання худоби, цільове призначення - сільськогосподарські землі. Прокурор вказував, що 02 квітня 2020 року комісією Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області було встановлено, що відповідач використовує надану в оренду земельну ділянку не за цільовим призначенням. Актом повторного обстеження земельної ділянки від 09 червня 2020 року було встановлено, що на момент обстеження земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням. Тобто, на думку прокурора, має місце нецільове використання земельної ділянки відповідачем, що є підставою для розірвання договору оренди землі.

Посилаючись на зазначені обставини, прокурор просив суд розірвати договір оренди землі від 10 травня 2018 року б/н, укладений між Риб`янцівською сільською радою Новопсковського району Луганської області та ОСОБА_1 , зареєстрований державним реєстратором Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області 15 травня 2018 року за номером запису про інше речове право 26228263; зобов`язати ОСОБА_1 повернути Риб`янцівській сільській раді Новопсковського району Луганської області земельну ділянку, кадастровий номер 4423386600:05:001:0123, площею 25 га - сіножаті, із земель комунальної власності - земля сільськогосподарського призначення для сінокосіння та випасання худоби, розташовану у селі Писарівка Новопсковського району Луганської області.

Рішенням Новопсковського районного суду Луганської області у складі судді Стеценко О. С. від 30 листопада 2020 року позов задоволено.

Розірвано договір оренди землі від 10.05.2018 б/н, укладений між Риб`янцівською сільською радою Новопсковського району Луганської області та ОСОБА_1 , зареєстрований державним реєстратором Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області 15.05.2018 за номером запису про інше речове право 26228263. Зобов`язано ОСОБА_1 повернути Риб`янцівській сільській раді Новопсковського району Луганської області земельну ділянку з кадастровим номером 4423386600:05:001:0123, площею 25 га (сіножаті), із земель комунальної власності - землі сільськогосподарського призначення для сінокосіння та випасання худоби, яка знаходиться за адресою: с. Писарівка Новопсковського району Луганської області, передану за договором оренди землі від 10.05.2018 б/н, який зареєстрований державним реєстратором Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області 15.05.2018 за номером запису про інше речове право 26228263. Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 4875 грн. 12 коп. на користь Луганської обласної прокуратури (Прокуратури Луганської області), код ЄДРПОУ 02909921, розрахунковий рахунок UA 048201720343140001000000839, банк ДКСУ м. Київ, МФО 820172, код класифікації видатків бюджету 2800.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що з боку відповідача мало місце неналежне виконання умов договору, а саме нецільове використання орендованої земельної ділянки, яке дає право орендодавцю вимагати розірвання такого договору, а тому вимоги позивача про розірвання спірного договору оренди землі ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню. Районний суд вважав, що спірна земельна ділянка підлягає поверненню Риб`янцівській сільській раді Новопсковського району Луганської області, яка є її власником. Також суд першої інстанції зазначив, що Риб`янцівська сільська рада Новопсковського району Луганської області як суб`єкт здійснення контролю за використанням та охороною земель має законні повноваження для проведення обстеження та є належним органом здійснення контролю за використанням та охороною земель.

В апеляційній скарзі адвокат Авалян Єрванд Володимирович, в інтересах ОСОБА_1 , посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог прокурора.

Апеляційна скарга мотивована тим, що відповідач не змінював категорію земельної ділянки за цільовим призначенням та вид використання земельної ділянки в межах певної категорії. Вважає, що разове разорення земельної ділянки не суперечить законодавству та умовам договору оренди.

Керівником Старобільської місцевої прокуратури подано відзив на апеляційну скаргу, у якому просить рішення суду залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Постановою Луганського апеляційного суду від 18 березня 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково, рішення Новопсковського районного суду Луганської області від 30 листопада 2020 року скасовано, ухвалено по справі нове рішення, яким позов по цій справі залишено без розгляду.

Вказана постанова Луганського апеляційного суду оскаржена заступником керівника Луганської обласної прокуратури в касаційному порядку.

Постановою Верховного Суду від 29 вересня 2021 року постанову Луганського апеляційного суду від 18 березня 2021 року скасовано, передано справу для продовження розгляду до суду апеляційної інстанції.

Ухвалою Луганського апеляційного суду від 27 жовтня 2021 року справу до розгляду до розгляду у відкритому судовому засіданні.

У судовому засіданні прокурор Фесенко Н.І. надала усні пояснення по суті справи, зазначив, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим.

Відповідач ОСОБА_1 та його представник- ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилися, надали суду заяву про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідно до положень ч. 1- 4 ст. 367 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин що об`єктивно не залежали від нього.

Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Згідно ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно з п. 1-5 ч. 1 ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин; 5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність й обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду приходить до наступного.

Судом встановлено, що згідно копії рішення Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області від 16 березня 2018 року №24/6-2 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду гр. ОСОБА_1 для сінокосіння та випасання худоби затверджено проект землеустрою земельної ділянки, кадастровий номер 4423386600:05:001:0123, зобов`язано ОСОБА_1 виготовити агрохімічний паспорт земельної ділянки, проведено державну реєстрацію права комунальної власності на земельну ділянку.

Рішенням Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області від 26 квітня 2018 року №25/4-3 Про надання земельної ділянки в оренду для сінокосіння та випасання худоби гр. ОСОБА_1 надано ОСОБА_1 земельну ділянку загальною площею 25,0 га (сіножаті 25,0 га), кадастровий номер 4423386600:05:001:0123 для сінокосіння та випасання худоби (01,08) за рахунок земель комунальної власності, розташованої на території Риб`янцівської сільської ради в с. Писарівка в оренду на 20 років. Встановлено річну орендну плату у розмірі 6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

На підставі вищезазначеного рішення 10 травня 2018 між Риб`янцівською сільською радою (орендодавцем) та відповідачем ОСОБА_1 (орендарем) укладено договір оренди землі (далі-Договір), відповідно до умов якого відповідач отримав у строкове платне користування земельну ділянку із земель комунальної власності - землі сільськогосподарського призначення для сінокосіння та випасання худоби, яка знаходиться за адресою: с. Писарівка Новопсковського району Луганської області.

Відповідно до п. 2 Договору в оренду передається земельна ділянка площею 25,0 га (у тому числі сіножаті-25,0 га) з кадастровим номером 4423386600:05:001:0123.

Договір укладено на 20 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію (п. 7 Договору).

Пунктом 8 Договору встановлено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 11092,49 грн. на рік з розрахунку 6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки до місцевого бюджету Риб`янцівської сільської ради.

Відповідно до п. п. 13, 14, 15 Договору передбачено, що земельна ділянка передається в оренду для сінокосіння та випасання худоби. Цільове призначення земельної ділянки: землі сільськогосподарського призначення. Умови збереження стану об`єкта оренди-використання за цільовим призначенням, дотримання екологічної безпеки.

Згідно п. 22 Договору орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим договором оренди; дотримання екологічної безпеки землекористування, додержуватися державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів; своєчасного внесення орендної плати.

Відповідно до п. 26 Договору орендар зобов`язаний приступати до використання земельної ділянки і строки встановлені договором оренди землі, зареєстрованим у встановленому законом порядку і бездоганно виконувати всі пункти договору оренди землі.

Пунктами 29, 30, 31 Договору передбачено підстави зміни умов договору та його припинення. Зокрема передбачено, що Договір припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку встановленому законом, ліквідації юридичної особи. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

Згідно п. 34 Договору за невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору .

Актом обстеження земельної ділянки від 02 квітня 2020 комісією у складі сільського голови Риб`янцівської сільської ради Мащенка С.І., землевпорядника сільської ради Несвіт С.І., депутатів сільської ради Ульченка Г.П. , ОСОБА_3 проведено обстеження земельної ділянки площею 25,0 га, яка знаходиться в межах населеного пункту, з кадастровим номером 4423386600:05:001:0123. Під час обстеження земельної ділянки встановлено, що допущено порушення земельного законодавства -використання не за цільовим призначенням. Дана земельна ділянка розроблена, що є порушенням п.13 та п.22 Договору оренди землі.

Актом обстеження земельної ділянки від 09 червня 2020 комісією у складі сільського голови Риб`янцівської сільської ради Мащенка С.І., землевпорядника сільської ради Несвіт С.І., депутата сільської ради Ульченка Г.П. обстежено земельну ділянку надану гр. ОСОБА_1 в оренду площею 25,0 га, яка знаходиться в межах населеного пункту, з кадастровим номером 4423386600:05:001:0123, договір оренди укладений 10.05.2018, зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 15.05.2018. Земельна ділянка надана гр. ОСОБА_1 для сінокосіння та випасання худоби. При обстеженні земельної ділянки встановлено, що допущено порушення земельного законодавства - використання не за цільовим призначенням. На даній земельній ділянці вирощується соняшник, що є порушенням п.13 та п.22а Договору оренди землі.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №319411659 від 07.08.2020 земельна ділянка з кадастровим номером 4423386600:05:001:0123 належить Риб`янцівській сільській раді на праві комунальної власності.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №124566078 від 21.05.2018 зареєстровано право оренди земельної ділянки за орендарем ОСОБА_1 .

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 25,0 га цільове призначення земельної ділянки - для сінокосіння та випасання худоби, нормативна грошова оцінка становить 184874,83 грн, категорія - землі сільськогосподарського призначення.

Згідно проекту землеустрою спірна земельна ділянка відведена в оренду для сінокосіння і випасання худоби.

Відповідно до листа за вих. № 320 від 08.07.2020 Риб`янцівською сільською радою відповідачу ОСОБА_1 було направлено повідомлення про нецільове використання ним земельної ділянки наданої в оренду.

Відповідно до частини четвертої статті 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до ч. 1, ч. 2, ч. 9 ст. 93 ЗК України, право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об`єднанням і організаціям, а також іноземним державам. Відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються законом.

Згідно вимог ст. 24 Закону України Про оренду землі , орендодавець має право вимагати від орендаря зокрема і використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди.

Відповідно до ч. 1 п. а ст. 96 ЗК України, землекористувачі зобов`язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки.

Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України Про землеустрій , цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 18 ЗК України, до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об`єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.

Згідно ч. 1 ст. 19 ЗК України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісогосподарського призначення; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 20 ЗК України, земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33-37 цього Кодексу.

Згідно ч.2, абз. а ч. 3 ст. 22 ЗК України, до земель сільськогосподарського призначення належать сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги). Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Відповідно до ст. 34 ЗК України, громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища.

Виходячи з вищенаведеного, земельні ділянки, віднесені до однієї і тієї ж категорії, можуть використовуватися за різними видами цільового призначення, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, видом господарської діяльності тощо.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у постановах 28.01.2019 року у справі № 473/4413/17, від 22.01.2020 р. у справі № 468/1498/17-ц.

Відповідно до приписів ст. 141 ЗК України, використання земельної ділянки не за цільовим призначенням є підставою припинення права користування земельною ділянкою.

Згідно ч. 1, абз. 1 ч. 2 ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Відповідно до п. 32 Договору оренди землі зареєстрованого у відділі Держкомзему 15.05.2018 року за номером записів про інше речове право №26228263, розірвання договору в односторонньому порядку допускається у разі використання земельної ділянки не за цільовим призначенням. Відповідно до п. 30 Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив, що земельні ділянки надані в оренду ОСОБА_1 для сінокосіння і випасання худоби повинні були використовуватись останнім лише у межах вказаного виду використання, виключно як пасовище.

При цьому судом доведено, що всупереч умовам договору та діючого законодавства, відповідач здійснював розорення земельної ділянки наданої в оренду та засівання її технічною сільськогосподарською культурою (соняшником), що підтверджується актами обстеження ділянки, що перебуває в оренді саме у відповідача, тобто порушив вид її цільового використання в межах однієї категорії.

Відтак, ураховуючи викладене, колегія суддів вважає обґрунтованими висновки суду щодо необхідності розірвати договір оренди землі від 10.05.2018 б/н, укладений між Риб`янцівською сільською радою Новопсковського району Луганської області правонаступником якої є Новопсковська селищна рада Старобільського району Луганської області та ОСОБА_1 , зареєстрований державним реєстратором Риб`янцівської сільської ради Новопсковського району Луганської області 15.05.2018 за номером запису про інше речове право 26228263 та зобов`язати ОСОБА_1 повернути Риб`янцівській сільській раді Новопсковського району Луганської області земельну ділянку з кадастровим номером 4423386600:05:001:0123, площею 25 га (сіножаті).

Доводи апеляційної скарги щодо недоведеності використання ОСОБА_1 земельної ділянки не за цільовим призначенням спростовуються Актами обстеження земельної ділянки від 02 квітня 2020, 09 червня 2020.

Також, не заслуговують на увагу доводи скаржника, щодо відсутності в договорі заборони здійснювання роботи по розорюванню ділянки та вирощування зернових та просапних сільськогосподарських культур, оскільки чітко зазначено, що вказана ділянка повинена використовуватися виключно в межах визначених Договором, законом та кадастрової документації, а саме як сінокоси.

Необхідність дотримання обмежень щодо разорювання земель, а також створення, збереження та відновлення сіножатей та пасовищ відповідно до науково обґрунтованих показників з урахуванням регіональних особливостей та природно-кліматичних умов, передбачено Законами України Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року , Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року , Концепцією національної екологічної політики України на період до 2020 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. N 880-р, Національним планом дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 30.03.2016 №271-р.

Отже, у випадку використання земель, віднесених до сіножатей, пасовищ, для вирощування сільськогосподарських культур, має місце порушення умов договорів оренди, а також нецільове використання землі.

У відповідності до ст. 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду без змін, оскільки доводи апеляційної скарги правильних висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 367, 374, 375, 381, 382, 384, 390 ЦПК України, Луганський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Новопсковського районного суду Луганської області від 30 листопада 2020 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її проголошення.

Касаційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Верховного Суду.

Повний текст постанови складено 31 січня 2022 року.

Головуючий О.Ю. Карташов

Судді В.М. Луганська

М.В. Назарова

СудЛуганський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення27.01.2022
Оприлюднено07.02.2022
Номер документу102962566
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —942/1001/20

Постанова від 27.01.2022

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Карташов О. Ю.

Постанова від 27.01.2022

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Карташов О. Ю.

Ухвала від 27.10.2021

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Карташов О. Ю.

Постанова від 29.09.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 22.09.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 24.05.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 30.04.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Постанова від 18.03.2021

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Кострицький В. В.

Постанова від 18.03.2021

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Кострицький В. В.

Ухвала від 18.02.2021

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Кострицький В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні