Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/149/22
Провадження № 2/542/139/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 лютого 2022 року смт Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області у складі судді Афанасьєвої Ю.О., розглянувши матеріали позовної заяви адвоката Титаренка Сергія Олександровича, який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства Довіра в особі голови та засновника ОСОБА_2 про зобов`язання надати згоду на виготовлення технічної документації на земельну ділянку, -
В С Т А Н О В И В :
До Новосанжарського районного суду Полтавської області надійшла позовна заява адвоката Титаренка Сергія Олександровича, який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства Довіра в особі голови та засновника ОСОБА_2 про зобов`язання надати згоду на виготовлення технічної документації на земельну ділянку.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Однак, дана позовна заява не відповідає вказаним нормам ЦПК України.
Так, позовна заява подана з порушенням вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, відповідно до якої до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.4 ст. 175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Представник позивача в позовній заяві зазначає, що ОСОБА_1 , відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір , звільнений від сплати судового збору та додано копію посвідчення учасника бойових дій (а.с.23).
У відповідності до вимог п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Доказів того, що позивач є військовослужбовцем або військовозобов`язаним чи резервістом, який призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори суду не надано. Крім того позов про зобов`язання особи надати згоду на виготовлення технічної документації на земельну ділянку не пов`язаний з виконанням військового обов`язку.
За вказаних обставин, підстави для звільнення позивача від сплати судового збору на підставі п.12 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір відстуні.
Оскільки позивачем до позовної заяви додано копію посвідчення учасника бойових дій, суд зазначає, що відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України- у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Відповідно до правового висновку, викладеного у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року по справі № 545/1149/17, норма п. 13 ч.1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір , згідно з якою учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору, у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав, має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору. Так, правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Закону України від 22 жовтня 1993 року Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту . У статті 22 цього Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а такожзвільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону .
Тому, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір , суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень ст.ст. 12 , 22 ЗУ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту .
Таким чином, Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 12 лютого 2020 року зроблено правовий висновок, згідно якого учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору за подання позовів не будь-якого характеру, а лише тих, що спрямовані на захист їх соціальних прав, як учасників бойових дій.
Оскільки предметом спору у справі є зобов`язання особи надати згоду на виготовлення технічної документації на земельну ділянку, тобто, спір у цій справі виник не з розгляду питання щодо соціального захисту позивача, як учасника бойових дій, а тому положення п. п.12, 13 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір до спірних правовідносин не застосовується та підстави звільнення позивача від сплати судового збору не відсутні.
За змістом у позовній заяві викладено 2 вимоги немайнового характеру: визнання протиправною бездіяльність селянського фермерського господарства Довіра та зобов`язання надати згоду на виготовлення технічної документації.
Частиною 1 статті 4 ЗУ Про судовий збір №3674-VІ від 08.07.2011 року передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відповідному співвідношенні до ціни позову у фіксованому розмірі.
У відповідності до Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 2481,00 грн .
Відповідно до Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру поданої фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 992,40 грн.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За таких обставин, позивачем при подачі позовної заяви повинно бути сплачено судовий збір у розмірі 1984,80 грн.
Судовий збір належить оплатити за наступними реквізитами:
отримувач коштів ГУК у Полт. обл/тг смт Н.Санж/22030101
код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959255
банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
рахунок отримувача UA788999980313141206000016620
Код банку отримувача (МФО) 899998
код класифікації доходів бюджету 22030101
найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Крім того, позивачем додані до позовної заяви копії письмових доказів, зокрема: договір оренди землі, акт приймання-передачі земельної ділянки в оренду у неякісніх копіях, тобто у вигляді не придатному для читання, а саме: не читається частина інформації, що не дає змогу дослідити зміст зазначених документів в повному обсязі.
Вимоги щодо надання зазначених документів в належній якості не є суто формальними, оскільки предметом даного позову є вимога про зобов`язання особи надати згоду на виготовлення технічної документації на земельну ділянку, та вищезазначені документи містять відомості, що входять в предмет доказування по даній справі.
Відповідно до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву адвоката Титаренка Сергія Олександровича, який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства Довіра в особі голови та засновника ОСОБА_2 про зобов`язання особи надати згоду на виготовлення технічної документації на земельну ділянку - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаного недоліку протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, про що повідомити позивача.
Позивачу роз`яснити, що в разі невиконання вказаних недоліків, дана позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в частині визначення розміру судових витрат до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області Ю.О.Афанасьєва
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2022 |
Оприлюднено | 09.02.2022 |
Номер документу | 103031924 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Афанасьєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні