Ухвала
від 08.02.2022 по справі 243/850/22
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Номер справи 243/850/22

Номер провадження № 1-кп/243/395/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

підготовчого судового засідання

08 лютого 2022 року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

представника потерпілої юридичної особи ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5

представника персоналу Краматорського районного Відділу № 4 філії ДУ «Центр пробації» в Донецькій області ОСОБА_6 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів в залі № 12 Слов`янського міськрайонного суду Донецької області кримінальне провадження за № 42020051720000089, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 24 грудня 2020 року з Обвинувальним актом та додатками, яке надійшло зі Слов`янської окружної прокуратури Донецької області 21 січня 2022 року за обвинуваченням:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженця м. Луганськ, українця, громадянина України, з середньою освітою, директора ТОВ «Всеукраїнська організація капітального будівництва «УКРТЕНДЕРБУД», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 ч. 2, ст. 366 ч.1 КК України,

ОСОБА_8 захід забезпечення кримінального провадження був обраний у виді особистого зобов`язання на строк до 14 березня 2022 року,-

В С Т А Н О В И В :

21 січня 2022 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшло кримінальне провадження за № 42020051720000089, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 24 грудня 2020 року з Обвинувальним актом та додатками, за обвинуваченням ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 ч. 2, ст. 366 ч.1 КК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення:

1) затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468 - 475 цього Кодексу;

2) закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4 8, 10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу;

3) повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам цього Кодексу;

4) направити обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження;

5) призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

6 ) доручити представнику персоналу органу пробації скласти досудову доповідь.

Суд, з метою підготовки до судового розгляду, вислухавши думку учасників процесу, які вважали, що кримінальне провадження можна призначити до судового розгляду, приходить до наступного висновку:

1. Справа підсудна Слов`янському міськрайонному суду Донецької області.

2. Справа розглядатиметься у відкритому судовому засіданні.

3. Підстав для прийняття рішень, передбачених п. п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, немає.

Таким чином, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду.

В судовому засіданні прокурор заявив Клопотання про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання обвинуваченому ОСОБА_5 , оскільки справа до теперішнього часу по суті не розглянута.

Обвинувачений ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення Клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання.

Представник потерпілої юридичної особи ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання обвинуваченому ОСОБА_5 .

Згідно із п. 3 ст. 5 Європейської конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, кожна заарештована або затримана особа має право на судовий розгляд справи упродовж розумного строку чи звільнення від судового розгляду. Таке звільнення має бути обґрунтоване гарантіями явки до суду.

При цьому, відповідно практики Європейського суду з прав людини, висновки про ступінь ризиків та неможливість запобігання їм більш м`яких запобіжних заходів, мають бути зроблені за результатами сукупного аналізу обставин злочину та особистості підозрюваного (його характеру, моральних якостей, способу життя, сімейних зв`язків, постійного місця роботи, утриманців), поведінки підозрюваного під час розслідування злочину (наявність або відсутність спроб ухилення від органів влади) поведінки підозрюваного під час попередніх розслідувань (способу життя взагалі, способу самозабезпечення, системності злочинної діяльності, наявності злочинних зв`язків).

При вирішенні питання про доцільність обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання, суд враховує наявність ризиків передбачених ст. 177 КПК України та враховує обставини передбачені ст. 178 КПК України.

Заслухавши думку учасників судового засідання, при вирішенні питання про обрання обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання, суд дійшов висновку про необхідність задовольнити Клопотання прокурора.

Згідно вимог ч. 1 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду Клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважать, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у Клопотанні.

Встановлено, що 24 грудня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020051720000089 внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366 ч.1, ст. 191 ч. 2 КК України.

13 січня 2022 року ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 ч. 2, ст. 366 ч.1 КК України.

ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до ч.1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбаченічастиною першоюцієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Статтею 178 КПК України, передбачено, що при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених устатті 177цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі:

1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується;

3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого;

4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців;

5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання;

6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого;

7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого;

8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого;

9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше;

10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;

11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Перевіряючи доводи Клопотання про обрання відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання, суддя враховує принципи та правила вирішення цього питання, що міститься в положеннях ст. ст.177,178,179 КПК України. При розгляді питання про обрання запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихстаттею 177 цього Кодексу; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні. При цьому суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, оцінює в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; вік та стан його здоров`я; міцність соціальних зв`язків в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність постійного місця роботи або навчання; репутацію; майновий стан; наявність судимостей, наявність повідомлення особі про підозру.

Враховуючи тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , за яке йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, приймаючи до уваги наведені вище дані про особу підозрюваного, суд приходить до висновку про наявність ризиків, передбаченихст. 177 КПК України, а саме: ризику переховування від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також те, що наслідки та ризик втечі для обвинуваченого ОСОБА_5 у цьому випадку можуть бути визнаними як менш небезпечними, ніж покарання і процедура його відбуття.

Суд дійшов висновку про необхідність обрати відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжний захід у виді особистого зобов`язання на строк, що не може перевищувати 60 (шістдесяти) днів, тобто до 09 квітня 2022 року.

Крім того, разом з Обвинувальним актом відносно ОСОБА_5 до суду надійшла позовна заява, заявлена процесуальним керівником у кримінальному провадженні прокурором Слов`янської окружної прокуратури ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням ( в порядку ст.ст. 36, 128 КПК України).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 314, 315, 369-372 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Кримінальне провадження за № 42020051720000089, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 24 грудня 2020 року з Обвинувальним актом та додатками, яке надійшло зі Слов`янської окружної прокуратури Донецької області 21 січня 2022 року за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 ч. 2, ст. 366 ч.1 КК України, прийняти до провадження Слов`янського міськрайонного суду Донецької області.

Призначити судовий розгляд у відкритому судовому засіданні на підставі Обвинувального акту у кримінальному провадженні за № 42020051720000089, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань 24 грудня 2020 року з Обвинувальним актом та додатками, яке надійшло зі Слов`янської окружної прокуратури Донецької області 21 січня 2022 року за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 ч. 2, ст. 366 ч.1 КК України, на 24лютого 2022року на 11годину 00хвилин у приміщенні Слов`янського міськрайонного суду Донецької області за адресою вул. Добровольського, 2 м. Слов`янськ Донецької області.

Цивільний позов прокурора Слов`янської окружної прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі: Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області (СЛОВ`ЯНСЬКА МІСЬКА ВЦА) до ОСОБА_7 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням ( в порядку ст.ст. 36, 128 КПК України), який долучений до обвинувального акту, розглядати в рамках кримінального провадження.

Клопотання прокурора про обрання обвинуваченому ОСОБА_9 запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання задовольнити.

Обрати увідношенні обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді особистого зобов`язання та покласти на обвинуваченого ОСОБА_7 , обов`язки:

- прибувати в судові засідання за кожною вимогою суду;

- повідомляти прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- не відлучатися за межі Краматорського району Донецької області без дозволу прокурора або суду;

- утримуватись від спілкування з посадовими особами Билбасівської селищної ради та Билбасівського селищного центру культури та дозвілля, за винятком участі у судових засіданнях;

Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_9 положення частини 2 статті 179 КПК України: у разі невиконання покладених обов`язків до нього може бути застосований більш жорстокий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Строк дії даної ухвали - до 09 квітня 2022 року.

Копію ухвали вручити прокурору, обвинуваченому.

Доручити представникові персоналу Краматорського районного Відділу № 4 філії ДУ «Центр пробації» в Донецькій області ОСОБА_6 скласти досудову доповідь у строк до 24лютого 2022року стосовно обвинуваченого ОСОБА_7 .

Викликати в судове засідання осіб, які братимуть участь у судовому розгляді: Прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілої юридичної особи ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , та свідків.

Ухвала про застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала в частині обрання запобіжного заходу може бути оскаржена безпосередньо до судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Донецького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвалу постановлено, складено та підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Головуючий:

Суддя: ОСОБА_1

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення08.02.2022
Оприлюднено19.01.2023
Номер документу103036898
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —243/850/22

Ухвала від 27.05.2024

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Дараган Л. В.

Ухвала від 25.12.2023

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Вирок від 22.12.2023

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 28.12.2022

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 19.12.2022

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 07.12.2022

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 08.02.2022

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

Ухвала від 28.01.2022

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Агеєва О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні