Ухвала
від 08.02.2022 по справі 375/1834/17
БОГУСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

гСправа № 375/1834/17 Провадження № 1-кс/358/47/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2022 року м. Богуслав

Богуславський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богуславі заяву обвинуваченого ОСОБА_5 та його захисника ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_6 у кримінальному провадженні (справа №375/1834/17, провадження № 1-кп/358/47/22) по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 366, частиною другою статті 28, частиною першою статті 366, частиною третьою статті 212 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні судді Богуславського районного суду Київської області ОСОБА_6 перебуває кримінальне провадження (справа №375/1834/17, провадження № 1-кп/358/47/22) по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 366, частиною другою статті 28, частиною першою статті 366, частиною третьою статті 212 КК України.

15 грудня 2021 року захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_4 подав до Богуславського районного суду Київської області заяву про відвід головуючому по справі судді ОСОБА_6 .

Свою заяву про відвід судді ОСОБА_6 заявник мотивує тим, що відповідно до ухвали Богуславського районного суду Київської області від 02 червня 2020 року суддею ОСОБА_6 прийнято матеріали даної кримінальної справи до свого провадження та призначено підготовче судове засідання на 24 вересня 2020 року з 14 годин 30 хвилин.

Проте підготовче судове засідання судом не проведено і судовий розгляд не розпочато. Вже майже півтора роки розгляд справи зволікається без будь-яких причин саме судом, чим порушуються розумні строки розгляду справи.

На переконання захисника такі дії судді ОСОБА_6 в частині безпідставного затягування розумних процесуальних строків розгляду справи обмежує принцип доступу обвинуваченого до правосуддя та свідчить про упереджене ставлення головуючого судді ОСОБА_6 до обвинуваченого, інших учасників процесу та справи в цілому, що є порушенням п. 4 ч. 1 ст. 75 КПК України.

У зв`язку з наведеним зазначені обставини викликають у нього обгрунтовані сумніви в неупередженості судді ОСОБА_6 , що у відповідності до ст. 75 ч. 1 п. 4 КПК України є підставою для відводу судді.

Під час судового розгляду заяви про відвід судді ОСОБА_6 захисник ОСОБА_4 підтримав свою заяву, обгрунтувавши її вищенаведеними фактами.

Прокурор ОСОБА_3 з огляду на явне порушення суддею ОСОБА_6 розумних строків розгляду справи не заперечував проти задоволення заяви сторони захисту про відвід головуючого у справі судді ОСОБА_6 .

Суддя ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився і як наслідок не побажав дати пояснення з приводу заявленого відводу.

Суд, виконавши вимоги ч. 3 ст. 81 КПК України, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 75 КПК України, встановлені обставини, що виключають участь слідчого судді, судді або присяжного в кримінальному провадженні.

Так, пунктом 4 ч. 1 ст. 75 КПК України визначено, що суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.

Відповідно до ч. 4 ст. 80 КПК України, заяви про відвід під час судового провадження подаються до початку судового розгляду. Подання заяви про відвід після початку судового розгляду допускається лише у випадках, якщо підстава для відводу стала відома після початку судового розгляду.

Відвід повинен бути мотивованим (ч. 5 ст. 80 КПК України).

Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, при оцінці безсторонності слід розмежовувати суб`єктивний та об`єктивний аспект. Так, у справі «Мироненко і Мартиненко проти України» зазначається, що наявність безсторонності, для цілей пункту 1 статті 6, має визначатися за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв.

У даному контексті, на думку ЄСПЛ, можна провести розмежування між суб`єктивним підходом, який відображає особисте переконання даного судді у конкретній справі, та об`єктивним підходом, який визначає, чи були достатні гарантії, щоб виключити будь-які сумніви з цього приводу.

Частиною 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.

При розгляді заяви про відвід слід виходити саме з суб`єктивної оцінки сторони у справі щодо дій головуючого у справі. Іншими словами, якщо сторона має сумнів в безсторонності судді, то практика Європейського суду з прав людини (справи «Пуллар проти Сполученого Королівства» і «Томанн проти Швейцарії», а також «Екедемі Трейдинг ЛТД та інші проти Греції» і «Дактарас проти Литви») наголошує на необхідності задоволення такої заяви про відвід, адже в іншому випадку це буде розцінено як порушення права особи на справедливий суд. Отже, незадоволення заяви про відвід може сприйматися стороною як порушення її прав.

Відповідно до частини першої статті 21 КПК України, кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону.

Відповідно до частини першої статті 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.

Суд погоджується з тим, що обставини, на які посилається захисник ОСОБА_4 , об`єктивно викликали у нього та його підзахисного сумнів у неупередженості судді ОСОБА_6 , а саме такими обставинами є порушення вимог ст. 28 КПК України щодо дотримання розумних строків розгляду справи, а також невчинення суддею з 24 вересня 2020 року можливих та необхідних процесуальних дій з дотриманням загальних засад кримінального провадження, якими є у тому числі, законність, змагальність сторін, диспозитивність.

За наведених вище обставин заяву про відвід судді ОСОБА_6 необхідно задовольнити, а кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 366, частиною другою статті 28, частиною першою статті 366, частиною третьою статті 212 КК України, направити до канцелярії Богуславського районного суду Київської області для визначення судді, використовуючи автоматизовану систему документообігу суду для розгляду справи в порядку черговості згідно положень частини третьої статті 35 КПК України.

На підставі вищевикладеного та керуючись п. 4 ч. 1 ст. 75, ст. 81 КПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Заяву обвинуваченого ОСОБА_5 та його захисника ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_6 у кримінальному провадженні (справа №375/1834/17, провадження № 1-кп/358/47/22) по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 366, частиною другою статті 28, частиною першою статті 366, частиною третьою статті 212 КК України, задовольнити.

Дане кримінальне провадження передати до канцелярії Богуславського районного суду Київської області для визначення судді для розгляду справи в порядку черговості, використовуючи автоматизовану систему документообігу суду відповідно до частини третьої статті 35 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий: суддя ОСОБА_1

СудБогуславський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення08.02.2022
Оприлюднено19.01.2023
Номер документу103043979
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —375/1834/17

Ухвала від 11.05.2023

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 13.02.2023

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 21.02.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 14.02.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 08.02.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 09.11.2021

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Кияшко Олександр Анатолійович

Ухвала від 02.06.2020

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Кіхтенко С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні