Справа № 530/1767/21
Номер провадження 2/530/102/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.02.2022 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Должко С.Р., секретаря Пилипенка Є.С., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Зіньків цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 , місце проживання: с. Попівка, Полтавського району, Полтавської області до Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт.Опішня, вул. Перемоги, 3, Полтавського району Полтавської області; Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, місце знаходження: м. Полтава, вул. Уютна, 23; Виконавчого комітету Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт. Опішня, вул. Перемоги, 3, Полтавського району Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
В Зіньківському районному суді Полтавської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , місце проживання: с. Попівка, Полтавського району, Полтавської області до Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт.Опішня, вул.Перемоги, 3, Полтавського району Полтавської області; Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, місце знаходження: м.Полтава, вул.Уютна, 23; Виконавчого комітету Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт.Опішня, вул. Перемоги, 3, Полтавського району Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень.
У судове засідання учасники справи: позивач ОСОБА_1 та його представник, адвокат Рябоконь О.В. не з`явилися, представник Опішнянської селищної ради, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, Виконавчого комітету Опішнянської селищної ради не з`явилися, належним чином повідомлені.
Від представника позивача адвоката Рябоконь О.В. через систему "Електронний суд" надійшла заява про відкладення підготовчого судового засідання та залучення його у справу в якості представника позивача та надати доступ до електронної справи № 530/1767/21 в підсистемі "Електронний суд".
Зачитавши клопотання, дослідивши наявні матеріали справи, суд бере до уваги наявну ситуацію в країні приходить до висновку про відкладення підготовчого засідання та залучення в якості представника позивача адвоката Рябоконь О.В., надавши йому доступ до електронної справи № 530/1767/21 в підсистемі "Електронний суд".
Відповідно до Указу Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2 , постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19, постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 , рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року, доручення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №3/2020 від 13 березня 2020 року, рішення ради суддів України від 17.03.2020 року № 19 встановлено обмеження.
Відповідно до ст.ст. 152 , 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" , пункту 2.3 рішення Ради суддів України від 02.03.2018 №14 та вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України №30 від 26.11.2010 , з метою забезпечення обміну електронними документами між судами та учасниками судового процесу, наказом Державної судової адміністрації України №628 від 22.12.2018 запроваджено тестовий режим експлуатації підсистеми "Електронний суд" у всіх місцевих та апеляційних судах України (пілотних судах).
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Розділу ХІ Змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року N 30 , які затверджені Рішенням Ради суддів України від 02 березня 2018 року N 17, обмін електронними документами між судом, органами системи правосуддя, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду.
Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.
Особи, за допомогою зареєстрованого електронного кабінету формують проекти (створюють шляхом заповнення відповідних форм, редагують, долучають), підписують та подають до суду і органам системи правосуддя електронні запити, скарги, пропозиції та інші непроцесуальні звернення, що стосуються діяльності таких органів, а також отримують відповідь на них.
Згідно вимог ч.1 ст. 58 ЦПК України , сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та/або через представника.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч.1 ст.60 ЦПК України ).
Відповідно до ч.4 ст. 62 ЦПК України , повноваження адвоката, як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" .
Також до заяви додано копію ордера на надання правничої правової допомоги ОСОБА_1 .
Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 03 квітня 2020 року включно, продовжено до 28 лютого 2021 року включно. Повідомлення Уряду оприлюднене за веб-адресою https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-prodovzhiv-diyuadaptivnogo-karantinu-do-31-lipnya.
Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся до голів судів з рекомендацією запровадити особливий режим роботи на період карантинних заходів. Про це було повідомлено листом Ради суддів України №186/20 від 16 березня 2020 року. У листі зазначено, що, враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України № 211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 , судам рекомендовано на період з 16 березня до 3 квітня 2020 року, встановити особливий режим роботи (https://court.gov.ua/press/news/909399/, повний текст оприлюднено http://rsu.gov.ua/uploads/news/no9rs-18620-vid- 16032020-verhovn-92b86c6546.pdf). Зокрема, Голова Ради суддів України, Богдан Моніч, звернувся до голів судів з рекомендацією роз`яснити громадянам можливість відкладення розгляду справи у зв`язку з карантинними заходами; всі необхідні документи подавати в електронному вигляді на електронну адресу суду.
Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя та здоров`я, визначаються найвищою цінністю.
Між тим, суд першої інстанції пояснює наступне.
Поняття розумних строків розгляду справи в контексті ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод нетотожне (неідентичне) поняттю процесуальних строків в національних системах права. Право Європейського Суду з прав людини є автономним і його тлумачення Судом Конвенції не пов`язане з тлумаченням права національними судами.
Європейський Суд з прав людини оцінює розумність тривалості провадження з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також важливість предмета спору для заявника та інші.
В пункті 1.6. Європейської хартії про статус суддів (Рада Європи, 1998 р.) з урахуванням положень статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , якою передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом зазначено, що на державу покладається обов`язок забезпечувати суддів всіма засобами, необхідними для належного виконання їхніх завдань, і зокрема, для розгляду справ в межах розумного періоду часу.
У пункті 33, 35 Рекомендації СМ/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов`язки, ухваленою Комітетом Міністрів Ради Європи 17 листопада 2010 року, підкреслено, що кожна держава повинна виділяти судам достатньо ресурсів, приміщень та устаткування, щоб вони могли функціонувати відповідно до стандартів, викладених у ст.6 Конвенції, а також щоб судді могли ефективно працювати.
У судах має працювати достатня кількість суддів та кваліфікований допоміжний персонал.
Тому, незабезпечення належного функціонування судової системи через відсутність достатньої кількості суддів, у зв`язку з надмірним навантаженням, унеможливлює розгляд справ у строки, передбачені національним законодавством. Суд звертає увагу на те, що з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року внаслідок автоматизованого розподілу до судді Должко С.Р. надійшло 1242 справи, а з 01.01.2020 по 31.12.2020 внаслідок автоматизованого розподілу до судді Должко С.Р. надійшло 909 справ, з 01.01.2021 по 31.12.2021 внаслідок автоматизованого розподілу до судді Должко С.Р. надійшло 1397 справ, з 01.01.2022 по 08.02.2022 внаслідок автоматизованого розподілу до судді Должко С.Р. надійшло 98 справ.
З урахуванням надмірного навантаження, яке виходить за межі фізичних можливостей, недостатньої кількості суддів, щодо яких здійснюється автоматизований розподіл справ (без урахування судді, яка перебуває у відрядженні, і т.п.), суд першої інстанції позбавлений можливості вирішити питання щодо відкриття провадження у справі, призначити справу до розгляду та розглянути у строки, передбачені національним законом.
Дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до висновку про відкладення підготовчого судового засідання та задоволення заяви адвоката Рябоконь О.В. про вступ у справу як представника позивача та надання доступу до електронної справи № 530/1767/21 в підсистемі "Електронний суд".
Керуючись ст. ст.58,62,128, 189 , 196-198,258,261 ЦПК України , суд -
УХВАЛИВ :
Відкласти підготовче засідання за позовними вимогами ОСОБА_1 , місце проживання: с. Попівка, Полтавського району, Полтавської області до Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт.Опішня, вул.Перемоги, 3, Полтавського району Полтавської області; Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, місце знаходження: м.Полтава, вул.Уютна, 23; Виконавчого комітету Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт.Опішня, вул.Перемоги, 3, Полтавського району Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень , та призначити справу на 25.05.2022 року о 14 год. 30 хвилин.
Внести дані представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Рябоконь Олександра Володимировича, ІПН НОМЕР_1 , до відомостей про учасника справи для доступу до електронної справи № 530/1767/21 в підсистемі "Електронний суд".
Надати доступ ОСОБА_2 , як представнику позивача ОСОБА_1 до електронної справи №530/1767/21 в підсистемі "Електронний суд".
Викликати учасників підготовчого процесу по справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області С.Р. Должко
Суд | Зіньківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2022 |
Оприлюднено | 11.02.2022 |
Номер документу | 103082726 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Должко С. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні