Ухвала
від 10.02.2022 по справі 755/15683/20
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/15683/20

Провадження №: 1-кс/755/451/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"10" лютого 2022 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні уточнене клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42020101040000060 від 21.05.2020 року за ознаками злочину передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, -

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

встановив

До слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання прокурора про проведення обшуку у рамках цього провадження, у зв`язку з здійсненням досудового розслідування у ньому та необхідністю встановлення обставин визначених ст.ст. 2, 91 КПК України при наявності на передумов визначених ч. 1 ст. 234 того ж Кодексу.

Клопотання мотивовано тим, що в провадженні слідчого відділу Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві перебувають матеріали № 42020101040000060, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.05.2020 року за ознаками злочину передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що відповідно до листа начальника Головного управління КЗЕ СБ України, встановлено, що невстановлені особи здійснюють незаконну діяльність спрямовану на заволодіння грошовими коштами громадян України та іноземців через веб ресурси ( https://www.fx-private.com.)

Крім того, до Київської місцевої прокуратури №4 звернувся мешканець Дніпровського району м. Києва - ОСОБА_4 , якому було завдано збитки через шахрайську мережу «fx-private». Також в ході досудового розслідування було встановлено, що у обліках Департаменту міжнародного співробітництва наявні відомості про неодноразові звернення з боку громадян країн Європейського союзу за фактами заволодіння грошовими коштами через шахрайські веб ресурси: https://www.fx-private.com, https://www.brightfinance.com.

В ході виконання доручення прокурора в порядку ст. ст. 36, 41 КПК України працівниками КЗЕ СБ України проведено комплекс оперативно-розшукових заходів, спрямованих на встановлення обставин вчинення злочину та осіб причетних до нього.

Так, при виконанні доручення було отримано інформацію щодо діяльності міжнародного злочинного угрупування, яке спеціалізується на фінансових аферах з метою заволодіння коштами громадян України та Європейського Союзу в особливо великих розмірах.

За отриманими даними, одна із ланок злочинного угрупування функціонує в Україні під виглядом міжнародних інвестиційних компаній «FXPrivate».

Протиправна діяльність злочинного угруповання полягає у використанні попередньо створених веб сайтів https://www.brightfinance.com, https://fx-private.com), майданчиків та додатків «Meta Trader МТ4» під виглядом біржової торгівлі валютою та криптовалютою, цінними паперами, золотом та нафтою з метою залучення коштів громадян, гарантуючи одержання надприбутків у короткострокові терміни.

Після того, як клієнт погодився на пропозицію про вкладення грошових коштів, йому надають банківські реквізити для переведення коштів. Після надходження коштів клієнта на рахунки учасників протиправної схеми, зв`язок з клієнтом переривається, можливість зворотнього зв`язку блокується, а обіцяні виплати не здійснюються.

Злочинна група має вибудовану структуру, де зловмисники, діючи під виглядом біржових гравців, залучають громадян через веб-сайти компанії.

Крім того, 10 серпня 2020 року був проведений огляд веб-ресурсів: ІНФОРМАЦІЯ_1 та веб-ресурсів, що пов`язанні із останніми у пошуку « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». В ході зазначеного огляду було виявлено велику кількість посилань із попередженнями про аферистську діяльність на веб- ресурсах: ІНФОРМАЦІЯ_1

Зокрема, встановлено, що зв`язок з клієнтами здійснюється через інтернет мережу (IP телефонію) з офісу, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

За адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться комп`ютерна техніка, ноутбуки, системні блоки, wi-fi роутери, флеш-накопичувачі, планшети, мобільні телефони, фото-відео камери, фотознімки, оптичні носії інформації, жорсткі диски, чорнові записи, грошові кошти отримані злочинним шляхом та інші речі, котрі можуть мати значення для органів досудового розслідування.

З метою отримання інформації, що має значення для матеріалів кримінального провадження та отримання речових доказів, які неможливо отримати інакше, як в ході проведення обшуку, вважаю за необхідне провести обшук у нежитловому приміщенні першого поверху за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна об`єкт нерухомого майна що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, перевіривши уточнене клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального кодексу України, приходить до наступного.

Частиною 3 статті 233 КПК України регламентовано, що слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

З положень ст. 234 КПК України випливає, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

При цьому, слід відмітити, що підстави проведення обшуку визначені ст. 234 КПК України, яка відноситься до Глави 20. Слідчі (розшукові) дії указаного Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети (ч. 2 ст. 223 КПК України).

З урахуванням того, що згідно із п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).

Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню через призму того, що процесуальними джерелами доказів є у тому числі речові докази, висновки експертів (ст. 84 КПК України).

Речовим доказом є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій (ст. 98 КПК України).

У цьому випадку, слідчий суддя, вивчивши клопотання заявника та долучені до нього матеріали, вважає, що у ньому наявні в цілому відомості визначені ст. 234 КПК України, обставин, які б слугували підставою для відмови у задоволенні клопотання, у судовому засіданні, слідчим суддею не встановлено.

Проведення обшуку необхідне з метою встановлення відомостей визначених ст.ст. 91, 234 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст.ст. 2, 223 даного Кодексу.

Порушень вимог ст. 234 КПК України, Глави 20 КПК України - слідчі (розшукові) дії, та Глави 2 КПК України - засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено, як і не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто, апріорі, таке втручання не може вважатися свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.

Враховуючи викладене, слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи та інші) свідчать про те, що уточнене клопотання є обґрунтованим.

Керуючись ст.ст. 1-29, 234-236, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

постановив

Уточнене клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42020101040000060 від 21.05.2020 року за ознаками злочину передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл прокурорам Дніпровської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 ; ОСОБА_6 ; ОСОБА_7 ; ОСОБА_8 ; ОСОБА_9 ; ОСОБА_10 ; ОСОБА_11 ; ОСОБА_12 ; ОСОБА_13 ; ОСОБА_14 ; ОСОБА_15 ; ОСОБА_16 ; ОСОБА_17 ; ОСОБА_18 , на проведення обшуку нежитлового приміщення першого поверху з №1 по №24 групи нежитлових приміщень №43 та нежитлового приміщення №1 групи приміщень АДРЕСА_2 та на праві приватної власності належить ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , з метою відшукання та вилучення: документів щодо ведення незаконної шахрайської діяльності, комп`ютерної техніки, ноутбуків, системних блоків, флеш-накопичувачів, планшетів, мобільних телефонів, фото-відео камер, оптичних носіїв інформації, жорстких дисків, wi-fi роутерів, грошових коштів та інших цінностей здобутих злочинним шляхом, чорнових записів, та інших речей, котрі можуть мати значення для органів досудового розслідування.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи має бути виконана з дотриманням порядку регламентованого ст. 236 КПК України.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов`язаний запобігати розголошенню такої інформації.

Ухвала оскарженню не підлягає, є обов`язковою і підлягає безумовному виконанню на всій території України.

Слідчий суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.02.2022
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу103130602
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —755/15683/20

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 11.01.2022

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 22.12.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 23.12.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Омельян І. М.

Ухвала від 17.03.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Козачук О. М.

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Метелешко О. В.

Ухвала від 21.12.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Омельян І. М.

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Метелешко О. В.

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Старовойтова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні