номер провадження справи 25/67/15-29/62/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про встановлення винагороди арбітражному керуючому
16.02.2022 Справа № 908/5256/15
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В. А.,
розглянувши клопотання арбітражного керуючого Шалашного Л.О.
у справі № 908/5256/15
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Механі К", код в ЄДР-36752056 (69002 м. Запоріжжя вул. Перша ливарна, 48)
Кредитор - Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Автоматика-Сервіс", код в ЄДР-30043622 (01001 м.Київ вул.Заньковецької/Станіславського, 5/2 літ.А)
Ліквідатор - арбітражний керуючий Шалашний Леонід Олександрович
Без участі представників сторін
Установив :
Згідно з постановою Господарського суду Запорізької області від 05.11.2015 (Дьоміна А.В.) ТОВ "Механі К" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 13.04.2016 ліквідатором у справі призначено арбітражного керуючого Шалашного Л.О.
До суду 08.02.2022 надійшло клопотання арбітражного керуючого Шалашного Л.О. про затвердження йому основної та додаткової грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Механі К" у розмірі трьох мінімальних заробітних плат щомісячно, яку здійснювати за рахунок грошових коштів, отриманих від реалізації майна (майнових прав) боржника.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши викладені у клопотанні доводи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд вважає клопотання ліквідатора таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ч.1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з ч.3 статті 60 КУзПБ у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) ліквідатора та здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Статтею 30 КУзПБ визначено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
Додаткова грошова винагорода арбітражного керуючого визначається в розмірі:
- 5 відсотків вартості стягнутого на користь боржника майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб;
- 3 відсотки суми погашених вимог кредиторів.
Додаткова винагорода не сплачується арбітражному керуючому у разі, якщо вимоги забезпеченого кредитора погашаються у зв`язку з продажем такому кредитору майна, що забезпечує його вимоги.
Право вимоги додаткової грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого з дня фактичного надходження до боржника стягнутого на його користь майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб, або з дня фактичного надходження коштів на рахунок боржника, які спрямовуються на погашення вимог кредиторів.
Заявлене клопотання ліквідатор обґрунтовує відсутністю відповідей на його листи від кредитора - ТОВ "Науково-виробнича фірма "Автоматика-Сервіс", яке є кредитором у цій справі в порядку процесуального правонаступництва вимог АТ "Райффайзен Банк Аваль" та нездійсненням оплати його послуг.
Згідно з ухвалою суду від 25.02.2016 затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "Механі К", до якого включено ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", м. Київ, з грошовими вимогами до банкрута у розмірі - 64.668.470,61грн., з яких: 2.436,00 грн. - віднесено до 1-ї черги задоволення, 50.513.416,36 грн. - до 4-ї черги задоволення, 14.152.618,25 грн. - до 6-ї черги задоволення.
Ухвалою суду від 29.08.2016 було затверджено основну грошову винагороду арбітражному керуючому Шалашному Л.О. за виконання ним повноважень ліквідатора ТОВ "Механі К" у розмірі трьох мінімальних заробітних плат щомісячно, яку здійснювати за рахунок коштів кредитора - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль".
Відповідно до ухвали суду від 07.11.2019 здійснено процесуальне правонаступництво шляхом заміни кредитора - Акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль", код в ЄДР-14305909, м.Київ, його правонаступником - Акціонерним товариством "Кристалбанк", код в ЄДР-39544699, м.Київ.
Відповідно до ухвали суду від 17.03.2020 кредитора - АТ "Кристалбанк", код в ЄДР-39544699, м.Київ, замінено його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Омега Фактор", код в ЄДР-42091357, м.Київ.
Згідно з ухвалою від 01.02.2021 кредитора у справі - ТОВ "Фінансова компанія "Омега Фактор", код в ЄДР-42091357, м.Київ, замінено його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Автоматика-Сервіс", код в ЄДР-30043622, м.Київ.
Статтею 43 КУзПБ визначено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі.
Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Статтею 52 ГПК України передбачено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Статтею 512 Цивільного кодексу України (далі-ЦК України) визначені підстави заміни кредитора у зобов`язанні, зокрема, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Ліквідатором представлені докази направлення кредитору - ТОВ "Науково-виробнича фірма "Автоматика-Сервіс" листів, які повернуті без вручення з позначкою "за закінченням терміну зберігання". Кредитор роботою ліквідатора не цікавиться, листи не отримує, обов`язок по оплаті послуг ліквідатора не виконує.
Згідно з частинами 1, 4, 7 статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне визначити оплату основної та додаткової грошової винагороди ліквідатору за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 30, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Ухвалив :
Клопотання ліквідатора Шалашного Л.О. задовольнити.
Визначити основну грошову винагороду ліквідатору Шалашному Л.О. - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання ним своїх повноважень.
Сплату основної винагороди ліквідатору з 16.02.2022 здійснювати за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває у заставі.
Визначити додаткову грошову винагороду ліквідатору Шалашному Л.О. в розмірі 5 відсотків вартості стягнутого на користь боржника майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб, та 3 відсотки суми погашених вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 16.02.2022 та може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строк, визначені законом.
Копії ухвали надіслати : кредитору, ліквідатору Шалашному Л.О.
Суддя В.А. Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2022 |
Оприлюднено | 18.02.2022 |
Номер документу | 103324311 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні