номер провадження справи 25/67/15-29/62/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відмову у задоволенні клопотання ліквідатора
06.05.2021 Справа № 908/5256/15
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В. А.,
розглянувши клопотання арбітражного керуючого Шалашного Л.О.
у справі № 908/5256/15
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Механі К", код в ЄДР-36752056 (69002 м. Запоріжжя вул. Перша ливарна, 48)
Кредитор - Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Автоматика-Сервіс", код в ЄДР-30043622 (01001 м.Київ вул.Заньковецької/Станіславського, 5/2 літ.А)
Ліквідатор - арбітражний керуючий Шалашний Леонід Олександрович
Без участі представників сторін
Установив :
Згідно з постановою Господарського суду Запорізької області від 05.11.2015 (Дьоміна А.В.) "Механі К" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 13.04.2016 (Дьоміна А.В.) ліквідатором у справі призначено арбітражного керуючого Шалашного Л.О.
У зв`язку із звільненням у відставку судді ОСОБА_1 автоматизованою системою справ між суддями 18.10.2016 справу №908/5256/15 передано на розгляд судді Кричмаржевському В.А., яким згідно з ухвалою суду від 24.10.2016 прийнято справу № 908/5256/15 до свого провадження, зобов`язано ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру банкрута в порядку і строк, визначений законом.
До суду 29.04.2021 надійшло клопотання ліквідатора банкрута Шалашного Л.О. про зобов`язання начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Поляк О.А. передати на його адресу всі транспортні засоби та документи на транспортні засоби, які належать ТОВ "Механі К", включені до ліквідаційної маси, вилучені 20.08.2015 та передані на відповідальне зберігання ТОВ "Мрія Фармбінг Буковина", а саме:
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_1 , 2007 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_2 , 2010 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_3 , 2007 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_4 , 2010 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_5 , 2010 р. випуску
- FORD TRANSIT 2402, номерний знак НОМЕР_6 , 2006 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , 2010 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_9 , 2010 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_10 , 2010 р. випуску
- CITROEN JUMPER 1997, номерний знак НОМЕР_11 , 2005 р. випуску
- FORD TRANSIT 2402, номерний знак НОМЕР_12 , 2006 р. випуску
- FIAT DOBLO 1248, номерний знак НОМЕР_13 , 2010 р. випуску.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши викладені у клопотанні доводи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд вважає клопотання ліквідатора таким, що задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з ч. 3 статті 60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) ліквідатора та здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства визначено повноваження ліквідатора, який :
- приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
- виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
- проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
- аналізує фінансовий стан банкрута;
- виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
- формує ліквідаційну масу;
- заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
- має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;
- з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту;
- заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими;
- подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника;
- вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб ;
- передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов`язковому зберіганню;
- продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом;
- повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства;
- у разі провадження банкрутом діяльності, пов`язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу;
- веде реєстр вимог кредиторів;
- подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
- здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство;
- здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до статей 73, 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Заявлене клопотання ліквідатор обґрунтовує відсутністю відповідей від начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Поляк Ольги Анатоліївни, яка здійснює кримінальне провадження №12014000000000464, в рамках розслідування якого 20.08.2015 вилучені під час обшуку працівниками ГСУ НПУ на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва та передані на відповідальне зберігання ТОВ "Мрія Фармбінг Буковина".
Проте саме клопотання та матеріали справи не містять жодних документальних доказів (даних), які б свідчили про передачу саме ТОВ "Мрія Фармбінг Буковина" транспортних засобів, які є власністю банкрута.
У клопотанні ліквідатора лише йдеться мова про те, що йому стало відомо про передачу ТОВ "Мрія Фармбінг Буковина" 20.08.2015 транспортних засобів в ході розслідування кримінального правопорушення.
При цьому, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ліквідатор Шалашний Л.О. обмежує свою роботу лише листуванням з органами слідства, не надаючи жодних доказів на підтвердження активного пошуку майна банкрута, у тому числі його виїзду за місцем можливого знаходження транспортних засобів.
Крім того варто зазначити, що до кола повноважень господарського суду при здійсненні судочинства не входить право зобов`язувати слідчі органи вчиняти будь-які дії, такими повноваженнями наділений лише процесуальний керівник - прокурор, який здійснює нагляд за додержанням слідчим вимог закону, та в окремих випадках суд загальної юрисдикції.
Відповідно до частин 4 та 5 статті 40 Кримінального процесуального кодексу України слідчий зобов`язаний виконувати доручення та вказівки прокурора, які надаються у письмовій формі. Невиконання слідчим законних вказівок та доручень прокурора, наданих у порядку, передбаченому цим Кодексом, тягне за собою передбачену законом відповідальність. Слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові особи, інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення слідчого.
При цьому, нормами кримінального процесуального законодавства передбачено право оскарження дії слідчого у кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, суд відмовляє ліквідатору у задоволенні клопотання про зобов`язання начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Поляк О.А. передати на його адресу всі транспортні засоби та документи на транспортні засоби, які належать ТОВ "Механі К", включені до ліквідаційної маси, вилучені 20.08.2015 та передані на відповідальне зберігання ТОВ "Мрія Фармбінг Буковина".
Суд вдруге звертає увагу ліквідатора Шалашного Л.О. на те, що згідно зі статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства на ліквідатора покладено певний обсяг зобов`язань, які він повинен неухильно виконувати, а не перекладати ці повноваження на суд .
Знаходячись в офісному приміщенні і здійснюючи лише тривалу переписку, надсилаючи запити одному і тому ж самому правоохоронному органу (слідчому), без виїзду на місце можливого перебування розшукуваного майна, здійснити ліквідацію банкрута практично неможливо.
Суд наголошує, що відповідно до закону арбітражний керуючий несе відповідальність за свої дії та бездіяльність.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Ухвалив :
Відмовити ліквідатору Шалашному Л.О. у задоволенні клопотання про зобов`язання начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Поляк О.А. передати на його адресу всі транспортні засоби та документи на транспортні засоби, які належать ТОВ "Механі К", включені до ліквідаційної маси, вилучені 20.08.2015 та передані на відповідальне зберігання ТОВ "Мрія Фармбінг Буковина".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 06.05.2021 та може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строк, визначені законом.
Копії ухвали надіслати : ліквідатору Шалашному Л.О.
Суддя В.А. Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2021 |
Оприлюднено | 06.05.2021 |
Номер документу | 96725811 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні