ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
16 лютого 2022 року м. ХарківСправа № 922/4108/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
розглянувши подання заступника начальника Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Північно - Східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Майданченко А.А. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документа у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕР-СИНТЕЗ", м. Борислав до 1. Приватної фірми "Орія", м. Харків, 2. Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче сервісне підприємство "Евріка Плюс", м. Охтирка, 3-ї особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Делівері", м. Київ, 2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Алова", м. Охтирка про стягнення 331965,32 грн.
ВСТАНОВИВ:
16.02.2022 до господарського суду Харківської області від заступника начальника Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Північно - Східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Майданченко А.А. надійшло подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документа (вх. №3718).
За результатами огляду подання та доданих до нього документів господарський суд дійшов висновку про наявність правових підстав для його повернення державному виконавцю виходячи з наступного.
Питання щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України врегульовані статтею 337 ГПК України, яка розташована в розділі V ГПК України "Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у господарських справах".
Відповідно до ч.2 ст.337 Господарського процесуального кодексу України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею.
За змістом статті 169 Господарського процесуального кодексу України заяви з процесуальних питань, в тому числі пов`язаних з виконанням судових рішень у господарських справах, подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадку, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви з процесуальних питань визначені у статті 170 ГПК України.
Так, за умовами статті 170 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Суд звертає увагу, що з 08 лютого 2020 року набули чинності зміни до Господарського процесуального кодексу України, у відповідності до яких частина 2 статті 170 Господарського процесуального кодексу України доповнена абзацом другим наступного змісту: "До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження)". Отже, в даному випадку законодавець встановив імперативну норму, за умовами якої під час подання заяви з процесуальних питань на стадії виконання судового рішення, заявник зобов`язаний надати докази її скерування на адреси інших учасників справи.
Згідно з ч. 4 вказаної статті, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Пунктами 2 та 4 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України закріплено принцип рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, а також змагальність сторін визначено як основні засади (принципи) господарського судочинства. Відповідно до частини 2 статті 13 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Проте, заявником до подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документа не надано докази його надіслання (надання) на адресу учасників справи, отже господарський суд приходить до висновку, що подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документа за вх. № 3718 підлягає поверненню заявнику без розгляду.
В той же час, суд наголошує, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 170, 232, 234, 235, ч.1, ч.3 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Повернути заступнику начальника Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Північно - Східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Майданченко А.А. подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документа (вх. № 3718 від 16.02.2022) без розгляду.
Ухвала набирає законної сили 16.02.2022 та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-257 ГПК України та з урахуванням п. 17.5 Перехідних положень Кодексу.
Ухвалу складено (підписано) 16.02.2022.
Суддя І.О. Чистякова
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2022 |
Оприлюднено | 21.02.2022 |
Номер документу | 103370884 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гетьман Руслан Анатолійович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гетьман Руслан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні