"18" лютого 2022 р. Справа № 363/770/22
УХВАЛА
18 лютого 2022 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Рудюк О.Д., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 , приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу м. Київ Лазарєва Людмила Іванівна про визнання правочину недійсним та скасування рішення про проведену державну реєстрацію, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про визнання правочину недійсним та скасування рішення про проведену державну реєстрацію .
Вважаю, що заява має бути залишена без руху з наступних підстав.
Частиною 4 статті 177 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Законом України Про судовий збір визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ст.1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до судових витрат.
Статтею 9 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Так, до матеріалів позовної заяви додано квитанцію №14.28427628 від 08.02.2022 року про сплату судового збору у сумі 1 948,80 грн., при перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, відповідно до вимог ст.9 Закону України Про судовий збір виявлено, що судовий збір не зараховано до вищезазначеного фонду.
Таким чином, суд вважає, що позивачем при зверненні до суду з позовною заявою про визнання правочину недійсним та скасування рішення про проведену державну реєстраціюпорушено вимоги ст.177 ЦПК України, а саме щодо сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, вбачається, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.177 ЦПК України, тому позовна заява не може бути прийнята до провадження і залишається без руху до усунення вказаних недоліків, шляхом подання до суду підтвердження щодо зарахування судового збору квитанцією №14.28427628 від 08.02.2022 року про сплату судового збору у сумі 1 948,80 грн., до спеціального фонду Державного бюджету України, а саме довідки з Казначейства .
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 , приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу м. Київ Лазарєва Людмила Іванівна про визнання правочину недійсним та скасування рішення про проведену державну реєстрацію - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків десять днів з дня отримання копії ухвали судді для усунення вказаних вище недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Д.Рудюк
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2022 |
Оприлюднено | 22.02.2022 |
Номер документу | 103437504 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Рудюк О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні