Ухвала
від 20.02.2022 по справі 910/19252/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін

м. Київ

21.02.2022Справа № 910/19252/21

За позовом Акціонерного товариства "УКРТРАНСГАЗ" (Кловський узвіз, буд. 9/1, 2-й поверх, м. Київ 21, 01021)

До Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Відрадний-34" (прос. Відрадний, буд. 34, м. Київ 126, 03126)

Про відшкодування 417 222, 22 грн

Суддя Бондаренко-Легких Г.П.

Без виклику представників сторін.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "УКРТРАНСГАЗ" (далі за текстом - позивач) звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Відрадний-34" (далі за текстом - відповідач) про стягнення 417 222, 22 грн збитків.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням з боку відповідача його зобов`язань за договором зберігання транспортного засобу, внаслідок чого переданий на зберігання відповідачу транспортний засіб - марки Toyta, моделі Land Cruiser, державний номерний знак НОМЕР_1 , 2008 року випуску, був втрачений. У зв`язку із чим позивач просить стягнути з відповідача збитки у розмірі балансової вартості втраченого транспортного засобу, яка станом на 16.04.2021 складає 417 222, 22 грн.

Також позивач просить суд покласти на відповідача витрати по сплаті судового збору.

29.11.2021 Господарський суд міста Києва Суд залишив позовну заяву без руху, надав позивачу п`яти денний строк для усунення недоліків з моменту отримання ухвали, шляхом:

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї всіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оформлених відповідно до ст. 91 ГПК України;

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення, накладну на відправку та фіскальний (розрахунковий) чек).

06.12.2021 до Господарського суду міста Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, якою позивач усунув недоліки позовної заяви встановлені ухвалою суду від 29.11.2021.

14.12.2021 суд відкрив провадження у справі №910/19252/21, розгляд справи ухвалив здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

18.01.2021 через канцелярію суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження або в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розглянувши подане позивачем клопотання, суд приходить висновку до наступного.

Згідно частини 1 статті 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

В ухвалі від 14.12.2021 суд роз`яснив сторонам про їх право, встановлене статтями 250, 252 ГПК України на подання до суду клопотань про перехід до розгляду справи в загальному провадженні, або в спрощеному з викликом сторін, яке відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

В обґрунтування необхідності переходу до розгляду справи в порядку загального позовного провадження, позивач в клопотанні вказує на те, що дана справа містить значну кількість доказів, обсяг та характер яких потребує безпосереднього їх огляду та дослідження учасниками справи в судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін, крім того така справа має важливе значення для позивача та є справою значної складності.

Натомість, в ухвалі від 14.12.2021, з огляду на подані позивачем матеріали, характер спірних правовідносин, предмет доказування, обраний позивачем спосіб захисту, суд визнав справу №910/19252/21 справою незначної складності та позивач в своєму клопотання не наводить підстав передбачених ст. 247 ГПК України, що унеможливлюють розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Крім того, відповідно до ч. 8 ст. 252 ГПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Тобто, сторонам у справі чинним процесуальним кодексом надано право висловити свої доводи та заперечення щодо позовних вимог у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

За таких обставин суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача в частині переходу до розгляду справи №910/19252/21 в порядку загального позовного провадження, з огляду на його необгрунтованість.

Разом з тим, позивач також заявляє клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного (позовного) провадження з викликом сторін.

Згідно частин 5-7 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Суд констатує, що станом на дату постановлення даної ухвали в матеріалах справи відсутній відзив відповідача та доказів отримання такого відзиву позивачем, натомість, враховуючи те, що в даному випадку не існує одночасно умов, які визначені п. 1 та п. 2 ч. 6 ст. 252 ГПК, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання позивача, у зв`язку з чим призначити розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

Керуючись статтями 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, Суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання Акціонерного товариства "УКРТРАНСГАЗ" в частині розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

2. Клопотання Акціонерного товариства "УКРТРАНСГАЗ" в частині розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін задовольнити.

3. Розгляд справи № 910/19252/21 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

4. Судове засідання призначити на 22.03.22 о 11:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 19 .

5. Повідомити сторін про можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою модулю відеоконференцзв`язку EASYCON (ВКЗ) (https://vkz.court.gov.ua) у порядку статті 197 Господарського процесуального кодексу України та відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 року за № 1845/0/15-21.

5.1. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції сторона справи повинна попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі EASYCON та перевірити наявні у нього технічні засоби на відповідність технічним вимогам для участь в режимі відеоконференції.

5.2. Сторона справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням програмного забезпечення EASYCON, не пізніше ніж за п`ять днів до кожного судового засідання із зазначенням облікового запису (логіну) та контактного телефону для зв`язку. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.

За відсутності в матеріалах справи належних доказів підтвердження повноважень особи на представництво інтересів учасника справи, подати відповідні докази разом із заявою про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

5.3. Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції з використанням програмного забезпечення EASYCON за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) без винесення ухвали та безпосередньо перед початком судового засідання.

5.4. Сторона повинна зайти та авторизуватися в системі EASYCON за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи; очікувати запрошення головуючого/секретаря судового засідання для приєднання до відеоконференції.

Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам!

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Г. П. Бондаренко - Легких

ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!

Отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду у конкретній справі забезпечується у спосіб:

1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;

2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва;

3) надіслання сторонами до канцелярії суду необхідних процесуальних документів;

4) ознайомленням із наявною інформацією на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.

5) ознайомлення із наявною інформацією в єдиному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.

6) подання клопотання про надання судом процесуальних документів у електронному вигляді;

7) ознайомлення із матеріалами справи у встановленому порядку.

УВАГА!!! Спілкування із суддею (сектором судді) за межами вище означених способів отримання інформації процесуальним законодавством не передбачено, у тому числі і через засоби службового телефонного зв`язку !!!

ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ з 10:00 до 16:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.02.2022
Оприлюднено25.02.2022
Номер документу103485482
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання

Судовий реєстр по справі —910/19252/21

Постанова від 04.07.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Ухвала від 05.06.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Ухвала від 17.05.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Рішення від 18.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 25.10.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 19.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 02.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 28.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 06.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 20.02.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні