Ухвала
від 23.02.2022 по справі 908/457/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 29/3/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

(за результатами підготовчого засідання)

24.02.2022 Справа № 908/457/22

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.

за участю секретаря судового засідання - Авраменко К.О.

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОКИР", код в ЄДР-44311609 (вул. Мандриківська, буд.47,кімната 301/8 м.Дніпро, 49094, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2, скорочене найменування - ТОВ "ТОКИР")

про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальність "РИТЕЙЛ 18", код в ЄДР-43807590 (просп.Соборний, 111-А, м. Запоріжжя, 69095, скорочене найменування - ТОВ "РИТЕЙЛ 18"), -

Розпорядник майна боржника - арбітражний керуючий Черненченко Д.А.

В судовому засіданні присутні представники:

- кредитора - не з`явився

- боржника - з`явився

Установив:

ТОВ «ТОКИР» (ініціюючий кредитор) 17.02.2022 звернулось до Господарського суду Запорізької області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальність «РИТЕЙЛ 18» (далі-ТОВ "РИТЕЙЛ 18", боржник).

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.02.2022 заяву передано на розгляд судді Кричмаржевському В.А.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 18.02.2022 прийнято заяву про відкриття провадження у справі № 908/457/22 про банкрутство ТОВ "РИТЕЙЛ 18" до розгляду, підготовче засідання суду призначене на 24.02.2022 о 10-00 год.

Від боржника - ТОВ "РИТЕЙЛ 18" 23.02.2022 надійшов відзив, в якому підтверджує наявність боргу перед ініціюючим кредитором, проти відкриття провадження у справі про банкрутство не заперечує.

Від арбітражного керуючого Черненченка Д.А. найшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, заяву про призначення його розпорядником майна боржника підтримує.

За підсумками підготовчого судового засідання - 24.02.2022 господарським судом у нарадчій кімнаті прийнято судове рішення. Постановлено вступну та резолютивну частини ухвали, яку оголошено після виходу з нарадчої кімнати. Повідомлено про строк виготовлення повного тексту ухвали - протягом п`яти днів.

Вивчивши доводи заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, дослідивши подані документи, проаналізувавши норми чинного законодавства, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі за заявою ініціюючого кредитора - ТОВ «ТОКИР», виходячи з такого.

Відповідно до ч. 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Частиною 2 статті 8 КУзПБ передбачено право боржника, кредитора на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

У статті 1 КУзПБ визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника.

Грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви (стаття 1 КУзПБ).

За змістом статті 1 КУзПБ визначено, що неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не Інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом; грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях.

Положеннями ч. 1-2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства унормовано, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити зокрема, виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви, а також відомості про розмір вимог із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті. До заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Наявність боргу при ініціюванні справи про банкрутство підтверджується доказами у відповідному обсязі, виходячи з правової природи правовідносин між боржником та кредитором. Доказами на підтвердження наявності боргу можуть бути, зокрема, судові рішення, господарські правочини, первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення. Такими доказами можуть бути, зокрема, банківські виписки, платіжні доручення, видаткові накладні, довідки, листи, протоколи, та будь-які інші докази, що доводять факт невиконання відповідачем своїх зобов`язань.

Порядок відкриття провадження у справі про банкрутство регламентований статтею 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Зокрема, відповідно до ч.ч. 1-3, 5 цієї статті перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи. Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість. За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі: відмову у відкритті провадження у справі.

Системний аналіз статей 1, 8, 34, 39 КУзПБ свідчить, що правовими підставами для відкриття провадження у справі про банкрутство є: наявність грошового зобов`язання боржника перед кредитором, строк виконання якого сплив на дату звернення кредитора до суду; відсутність між кредитором та боржником спору про право стосовно заявлених вимог; до підготовчого засідання суду вимоги кредитора (кредиторів) боржником у повному обсязі не задоволені.

Також з огляду на частину 6 статті 39 КУзПБ між боржником та кредитором щодо заявлених вимог має бути відсутній спір про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження.

Згідно з ч.1 статті 74, ч.1 статті 77, ч. 1 статті 78 та ч.1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України (далі-ГПК України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Ініціюючий кредитор звернувся до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника - ТОВ "РИТЕЙЛ 18" з підстав неспроможності останнього погасити кредиторську заборгованість перед ним у розмірі - 1.600.000 грн.

Як свідчать подані до суду документи, вимоги ініціюючого кредитора в розмірі - 1.600.000 грн. підтверджуються документами, доданими до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Суд установив, що ТОВ «РИТЕЙЛ 18» (далі- Замовник) та ТОВ "ТОКИР" (далі-Виконавець) 22.09.2021 уклали Договір № АР 22/09-2021. Відповідно до п.1.1 Договору виконавець зобов`язується надати Замовнику інформаційно-консультаційні послуги з аналізу ринку складнопобутової техніки певних марок щодо якості та працездатності техніки по термінам та умовам використання та доцільності надання послуг додаткового гарантійного обслуговування у т.ч. після гарантії виробника ( далі- послуги), в порядку та на умовах, визначених цим Договором, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані послуги.

Пунктом 4.1 Договору сторони узгодили, що оплата наданих послуг здійснюється в порядку післяплати в строк, погоджений у відповідному додатку до договору. Якщо Сторони не узгодили строк у відповідному додатку, то вважається. Що Замовник має оплатити послуги протягом 10-(десяти) банківських днів з дня підписання сторонами Акту приймання-передавання наданих послуг.

Договір вступає в дію з моменту підписання вказаного на початку тексту договору та діє до 31.01.2022, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за цим Договором.

Підписанням Додатку №1 до Договору від 22.09.2021 сторони погодили у3мови надання послуг, відповідно до якого період надання послуг- не пізніше 15.01.2022, строк оплати - не пізніше 31.01.2022, вартість послуг - 1.600.000 грн.

15.01.2022 ТОВ «ТОКИР та ТОВ «РИТЕЙЛ 18» підписали акт виконаних робіт по договору № АР 22/09-2021 від 22.09.2021.

Доказів на підтвердження здійснення оплати за отримані послуги боржником не представлено.

Таким чином, станом на дату звернення кредитора до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство підтвердженими є його вимоги у розмірі - 1.600.000 грн.

Відповідно до статті 1 КУзПБ неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

З огляду на викладене, встановивши, що при зверненні до суду кредитором доведено належними та допустимими доказами відсутність спору між боржником та кредитором щодо заявлених вимог, наявність ознак неплатоспроможності боржника як підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "РИТЕЙЛ 18", господарський суд відкриває провадження у справі про банкрутство цього підприємства за заявою ТОВ «ТОКИР».

Також суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання вимог ініціюючого кредитора до боржника на суму - 1.600.000 грн.

Відповідно до ч.8 статті 39 КУзПБ в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Згідно з п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Згідно із статтею 28 КУзПБ розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Статтею 11 КУзПБ регламентовано, що арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.

Не може бути арбітражним керуючим особа:

1) визнана судом обмеженою у цивільній дієздатності або недієздатною;

2) яка має не зняту або не погашену в установленому законом порядку судимість;

3) яка не здатна виконувати обов`язки арбітражного керуючого за станом здоров`я;

4) якій заборонено обіймати керівні посади.

Ураховуючи вказані вище положення Кодексу України з процедур банкрутства, в тому числі приписи п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень, та беручи до уваги те, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "РИТЕЙЛ 18" містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна, а також те, що арбітражним керуючим Черненченком Д.А. подана заява на участь у справі про банкрутство ТОВ "РИТЕЙЛ 18", суд дійшов висновку про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Черненченка Д.А. без застосування автоматизованої системи з визначення кандидатури арбітражного керуючого. Судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Черненченка Д.А. відповідає вищенаведеним вимогам КУзПБ, він має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №195 від 28.02.2013, його професійна діяльність арбітражного керуючого застрахована, про що укладено договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого (договір № 046-0001131/01ВАК). Арбітражний керуючий Черненченко Д.А. не має заборон, встановлених ч. 3 статті 28 КУзПБ.

Відповідно до частин 1, 2 статті 30 КУзПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Виходячи з зазначеної норми, суд визначає грошову винагороду розпоряднику майна - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання ним своїх повноважень. Сплату основної винагороди розпорядника майна здійснювати за рахунок коштів, авансованих заявником (ініціюючим кредитором) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області за три місяці виконання повноважень розпорядника майна. У разі якщо процедура буде тривати після закінчення авансованих заявником коштів, основну винагороду розпорядника майна слід сплачувати за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності.

Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 34, 35, п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

Ухвалив:

Відкрити провадження у справі № 908/457/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "РИТЕЙЛ 18", код в ЄДР-43807590 (просп.Соборний, 111-А, м.Запоріжжя, 69095).

Визнати грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОКИР», код в ЄДР 44311909 (вул. Мандриківська, буд. 47, кімната 301/8, м.Дніпро, 49094) до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "РИТЕЙЛ 18 ", код в ЄДР-43807590 (просп.Соборний, 111-А, м.Запоріжжя, 69095) в розмірі - 1.600.000 грн. основного боргу.

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ввести процедуру розпорядження майном боржника.

Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Черненченка Дениса Альбертовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №195 від 28.02.2013; ІПН - НОМЕР_1 ; адреса: б-р Катеринославський, 2, офіс 610, м.Дніпро, 49044, E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Визначити грошову винагороду розпоряднику майна - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання ним своїх повноважень. Сплату основної винагороди розпорядника майна здійснювати за рахунок коштів, авансованих заявником (ініціюючим кредитором) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області за три місяці виконання повноважень розпорядника майна. У разі якщо процедура буде тривати після закінчення авансованих заявником коштів, основну винагороду розпорядника майна сплачувати за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності.

Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "РИТЕЙЛ 18", код в ЄДР-43807590 (просп.Соборний, 111-А, м. Запоріжжя, 69095).

Заборонити боржнику - Товариству з обмеженою відповідальністю "РИТЕЙЛ 18", код в ЄДР-43807590 (просп.Соборний, 111-А, м. Запоріжжя, 69095), приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

Зобов`язати розпорядника майна боржника до 11.04.2022р. подати до господарського суду Запорізької області відомості про результати розгляду вимог кредиторів.

Попереднє засідання суду, яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001 м. Запоріжжя вул. Гетьманська, 4, корпус-1, зал-300, призначити на 27.04.2022р. о 10-00 год.

Зобов`язати розпорядника майна до 11.04.2022р. провести в установленому законом порядку інвентаризацію майна боржника.

Попередити арбітражного керуючого Черненченка Д.А. про відповідальність, передбачену ч.4 статті 28 КУзПБ, у разі невиконання або неналежного виконання покладених на нього обов`язків у цій справі, зловживання правами арбітражного керуючого, подання до суду неправдивих відомостей, наявності конфлікту інтересів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття - 24.02.2022 та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів до суду апеляційної інстанції.

Копії ухвали надіслати: ініціюючому кредитору, боржнику, арбітражному керуючому Черненченку Д.А., Олександрівському ВДВС у м.Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (info_zh@zpm.zp.dvs.gov.ua), ГУ ДПС у Запорізькій області; e-mail: zp.official@tax.gov.ua; державному реєстратору департаменту юридичних послуг Запорізької міської ради (е-mail:

reception.drp@zp.gov.ua), Жовтневому районному суду м.Запоріжжя (е-mail: inbox@gt.zp.court.gov.ua).

Суддя В.А. Кричмаржевський

Повний текст ухвали складено та підписано 24.02.2022.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення23.02.2022
Оприлюднено28.02.2022
Номер документу103561480
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —908/457/22

Ухвала від 12.09.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 24.08.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 03.08.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 03.08.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Постанова від 16.05.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 16.05.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 16.05.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 11.05.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 26.04.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 18.04.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні