Ухвала
від 16.03.2022 по справі 727/
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у відкритті апеляційного провадження

16 березня 2022 року м. Чернівці

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Чернівецького апеляційного суду ОСОБА_1 перевіривши на відповідність вимогам закону апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Чернівці від 09 березня 2022 року, -

У С Т А Н О В И Л А:

Цією ухвалою, заяву обвинуваченого ОСОБА_2 про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов`язання залишено без задоволення.

На вказану ухвалу суду від 09 березня 2022 року, обвинувачений ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції.

Перевіривши апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 на відповідність вимогам закону, приходжу до висновку, що у відкритті апеляційного провадження слід відмовити.

Частиною 1 ст. 24 КПК України встановлено, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим кодексом.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право звернення до суду. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Порядок звернення до суду за судовим захистом у кримінальному провадженні врегульований Кримінальним процесуальним кодексом України.

Як вбачається з ухвали суду від 09 березня 2022 року, в підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 заявив клопотання про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов`язання з метою вступу до лав бригади територіальної оборони.

Однак, судом заяву обвинуваченого ОСОБА_2 залишено без задоволення, оскільки обставини, що слугували підставою для обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - не змінилися.

ЄУНСС №727/1491/22 Головуючий в І інстанції: ОСОБА_3

КП №11-кп/822/136/22 Суддя - доповідач: ОСОБА_1

Категорія: ст. 395, 399 КПК України

Відповідно до абзацу 2 ч.2 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку підлягають оскарженню ухвали суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, постановлені під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті.

Аналогічні положення закріплені й у ч.4 ст. 331 КПК України, відповідно до якої, ухвала суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, постановлена під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті, може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Отже,до вказаногопереліку ухвал,які підлягаютьоскарженню підчас судовогорозгляду,не входитьухвала суду про залишення без задоволення заяви про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на інший більш м`який запобіжний захід і цей перелік є вичерпним.

Відповідно до ч.4 ст. 399 КПК України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Враховуючи те, що в своїй апеляційній скарзі обвинувачений ОСОБА_2 ставить питання про скасування ухвали, на яку, згідно із кримінальним процесуальним законом, не може бути подана апеляційна скарга, вважаю, що в даному випадку необхідно застосувати загальне правило, передбачене ч.4 ст. 399 КПК України, а саме відмовити у відкритті апеляційного провадження та повернути апеляційну скаргу особі, яка її подала.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 395, 399, 424, 426 КПК України, суддя судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Чернівецького апеляційного суду, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Чернівці від 09 березня 2022 року - повернути скаржнику разом з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали про повернення апеляційної скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення проте може бути оскаржена до Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду протягом трьох місяців з моменту проголошення, а засудженим в тому ж порядку і строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

СудЧернівецький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення16.03.2022
Оприлюднено19.01.2023
Номер документу103679780
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —727/

Ухвала від 06.11.2023

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Кифлюк В. Ф.

Ухвала від 06.06.2023

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Давній В. П.

Ухвала від 30.05.2023

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Кифлюк В. Ф.

Ухвала від 13.04.2023

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Дембіцька О. О.

Ухвала від 14.12.2022

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Кифлюк В. Ф.

Ухвала від 04.04.2022

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Кифлюк В. Ф.

Ухвала від 16.03.2022

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Станковська Г. А.

Ухвала від 15.03.2022

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Струбіцька О. М.

Ухвала від 11.03.2022

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Струбіцька О. М.

Ухвала від 05.10.2021

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Марчук В. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні