Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1777/22
У Х В А Л А
29.03.2022 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Леньо В.В. ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 та ОСОБА_3 зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 до ТОВ «Районний редакційно-видавничий комплекс «Новини Виноградівщини» місце знаходження: 90300, м.Виноградів, вул.Миру, 39 Берегівського району Закарпатської області про стягнення невиплаченої заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Розглянувши матеріали позову, приходжу до переконання, що позовну заяву слід прийняти до провадження та з врахуванням положень ст.274 ЦПК України, розглядати у порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст. ст. 187, 189 ЦПК України слід відкрити провадження у справі та призначити судове засідання для розгляду справи по суті з повідомленням (викликом) сторін.
До позовної заяви представником позивачів долучено клопотання про витребування доказів, а саме: просить витребувати з ТОВ «Районний редакційно-видавничий комплекс «Новини Виноградівщини» відомості про середню заробітну плату позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 .
Згідно пункту 4 частини п`ятої статті 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Враховуючи викладене вище, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 84, 175, 177, 258, 274-279 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ТОВ «Районний редакційно-видавничий комплекс «Новини Виноградівщини» ро стягнення невиплаченої заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Розглядати справу у порядку спрощеного позовногопровадження з викликом учасників провадження та призначити до розгляду у судове засідання на 19 квітня 2022 року о 13:30 у приміщенні Виноградівського районного суду Закарпатської області за адресою: м. Виноградів, вул. Тюльпанів, 24.
За клопотанням представника позивача, на підставі статті 84 ЦПК України витребувати у ТОВ «Районний редакційно-видавничий комплекс «Новини Виноградівщини» місце знаходження: 90300, м.Виноградів, вул.Миру, 39 Берегівського району Закарпатської області відомості про розмір середньої заробітної плати ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 та ОСОБА_3 зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 .
Копію вказаних матеріалів направити на адресу Виноградівського районного суду Закарпатської області: вул.Тюльпанів, 24 м. Виноградів, суддя Леньо В.В. у строк п`ять днів з дня отримання ухвали суду.
Відповідно до частин шостої десятої статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановленні строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Надіслати позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до частини четвертої статті 178 ЦПК України копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Крім цього, відповідач має право в установлений судом строк подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Позивачі мають право подати до суду відповідь на відзив у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву у порядку, передбаченому статтею 179 ЦПК України, також подавши до суду документи, що підтверджуються надсилання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідач має право подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив в порядку, передбаченому статтею 180 ЦПК України, також подавши до суду документи, що підтверджуються надсилання (надання) заперечень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмету спору або у спорі, який має очевидно штучний характер, умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Позивач вправі відмовитись від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду вказаної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою http://vn.zk.court.gov.ua/sud0703/.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В. В. Леньо
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 103794264 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Леньо В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні