Справа № 308/9731/18
Провадження № 11-сс/4806/131/22
Закарпатський апеляційний суд
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
15.04.2022 м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду ОСОБА_1 , перевірив апеляційну скаргу представника потерпілих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 на ухвалу слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.03.2022.
Цією ухвалою відмовлено у задоволенні скарги ОСОБА_4 в інтересах потерпілих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання неправомірною бездіяльність керівника Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_5 в порядку ст.220 КПК України.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник потерпілих - адвокат ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу, в якій ставить питання про скасування ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.03.2022 та постановлення нової ухвали про задоволення вимог скарги. Вважає прийняте слідчим суддею рішення незаконним і таким, що суперечить фактичним обставинам справи.
Дослідивши матеріали судового провадження, перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_4 необхідно відмовити з таких підстав.
Згідно ст.129 Конституції України, одним з основних принципів судочинства - є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, установлених законом.
Частина 1 статті 24 КПК України встановлює, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому КПК України.
Відповідно до ч.3 ст.392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених КПК України.
Згідно практики Європейського суду з прав людини у справі «Мельник проти України», право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями.
Частинами 1 та 2 статті 309 КПК України встановлено вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які підлягають апеляційному оскарженню під час досудового розслідування.
З матеріалів провадження вбачається, що оскаржуваною ухвалою слідчого судді відмовлено у задоволенні скарги про визнання неправомірною бездіяльність керівника Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_5 в порядку ст.220 КПК України.
-2-
Разом зтим,вищезазначені нормикримінального процесуальногозакону непередбачають можливостіоскарження вапеляційному порядкуухвали слідчогосудді провідмову узадоволенні скарги в порядку ст.220 КПК України, що свідчить про те, що вказана ухвала слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.03.2022 оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Натомість ч.3 ст.309 КПК України встановлює, що скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Таким чином, адвокат ОСОБА_4 оскаржує рішення суду, яке не входить до передбаченого ст.ст.ст.309,392 КПК України переліку ухвал, які підлягають апеляційному оскарженню та оскарження якого не передбачено й іншими нормами кримінального процесуального закону.
Відповідно до ч.4 ст.399 КПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає окремому оскарженню.
За таких обставин, у відкритті провадження за апеляційною скаргою представника потерпілих адвоката ОСОБА_4 на ухвалу слідчого судді від 29.03.2022 необхідно відмовити, що не суперечить вимогам кримінального процесуального закону, у тому числі й таким загальним засадам кримінального провадження як верховенство права та законність, а також не призводить до порушення конституційних прав та свобод осіб у кримінальному провадження.
Керуючись ст.ст.399,422КПК України,апеляційний суд
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою, яку подав представника потерпілих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 на ухвалу слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.03.2022, якою відмовлено у задоволенні скарги ОСОБА_4 в інтересах потерпілих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання неправомірною бездіяльність керівника Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_5 в порядку ст.220 КПК України.
Копію ухвали разом з апеляційною скаргою та доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати адвокату ОСОБА_4 , як особі, що подала апеляційну скаргу.
Ухвала суду набираєзаконної силиз моментуїї проголошенняй відповіднодо ч.2 ст.426 КПК Українина неїможе бутиподана касаційнаскарга безпосередньо до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду протягом трьох місяців з дня проголошення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103966096 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Закарпатський апеляційний суд
Феєр І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні