465/196/22
2/465/2224/22
У Х В А Л А
14.04.2022 року м. Львів
Франківський районний суд м.Львова в особі судді Гладишевої Х.В., перевіривши цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал»(далі ТОВ «Вердикт Капітал») звернулося в суд із позовом, в якому просить стягнути із ОСОБА_1 заборгованість за договором позики №3612104441-13248 від 02.10.2020 року в розмірі 23996,91 грн., 2270 грн. сплаченого позивачем судового збору та 9000 грн. витрат на правову допомогу.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до наступного висновку.
Підсудністю у цивільному судочинстві визначено розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.
Відповідно до вимог ст.27ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Оскільки відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, суд в порядку, визначеному ч.6 ст.187 ЦПК України звернуся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем в позовній заяві вказано, що відповідач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
У відповідь на відповідний запит 25.01.2021 року судом отримано довідку відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУДМС України у Львівській області, якою суд повідомлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованим/знятим з реєстрації не значиться.
Слід зазначити, що така відповідь на запит суду могла надійти, у зв`язку із відсутністю вулиці Научна в місті Львові.
Ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 26.01.2022 року позовну заяву Товариства зобмеженою відповідальністю«Вердикт Капітал»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованостізалишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
10.02.2022 року на адресу суду позивачнаправив заяву про усунення недоліків позовної заяви, уточнивши адресу місця реєстрації відповідача.
Згідно відповіді наданої відділом адресно-довідкової роботи Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області на повторний запит суду, відповідач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , що є територією Слов`янського міськрайонного суду Донецької області.
Відповідно до вимог ст.378ЦПК України прийняте судом рішення з порушенням правил територіальної підсудності є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю
Згідно Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод від 04.11.1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інституту підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою підсудністю (ч.1 ст. 378 ЦПК України).
Згідно п.1 ч.1, ч.3 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст.32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 27, 31, 32, 258-261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд
постановив:
Цивільну справу за позовом Товариства зобмеженою відповідальністю«Вердикт Капітал»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості- передати до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області за територіальною підсудністю.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Позивач має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали суду.
Передачу справи на розгляд до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області здійснити протягом п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя ГладишеваХ.В.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 103966728 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Гладишева Х. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні