Номер провадження: 22-ц/813/4032/22
Номер справи місцевого суду: 505/2587/20
Головуючий у першій інстанції Вергопуло А. К.
Доповідач Погорєлова С. О.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
22.03.2022 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Одеського апеляційного суду у складі:
головуючого судді: Погорєлової С.О.
суддів: Князюка О.В., Таварткіладзе О.М.
за участю секретаря: Дубрянської Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Подільської міської ради Подільського району Одеської області» (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області) про визнання незаконним та скасування рішення та встановлення факту, -
встановила:
У вересні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Подільської міської ради Подільського району Одеської області» (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області) про визнання незаконним та скасування рішення та встановлення факту.
Рішенням Котовського міськрайонного суду Одеської області від 09 червня 2021 року у задоволенні позову ОСОБА_1 було відмовлено.
Вказане судове рішення було оскаржене у апеляційному порядку ОСОБА_1
21 березня 2022 року до Одеського апеляційного суду від Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Подільської міської ради Подільського району Одеської області» надійшла заява про відкладення розгляду справи у зв`язку зі смертю позивача ОСОБА_1 , яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, ознайомившись із заявою, матеріалами справи, доходить до висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі, з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ст.6 Конвенції, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
З матеріалів справи вбачається, що позивач у справі ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить свідоцтво про смерть НОМЕР_1 , видане 22 вересня 2021 року Подільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Зазначена обставина дає підстави для обов`язкового зупинення провадження у справі.
Згідно ч. 1ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони на будь-якій стадії процесу.
Згідно з п.1 ч.1 ст.251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті фізичної особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом учинення процесуальних дій під час судового розгляду з визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і передбачити усунення яких неможливо.
Матеріалами справи встановлено, що вимогами позовної заяви ОСОБА_1 було визнання незаконним та скасування рішення у формі Акту розслідування гострого професійного захворювання, що сталось 06 квітня 2020 року у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Подільської міської ради Подільського району Одеської області», та встановлення факту гострого професійного захворювання позивача ОСОБА_1 на коронавірусну хворобу COVID-19, що була виявлена у останнього 04 квітня 2020 року.
Колегія суддів зазначає, що 13 травня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України № 394 Розд. V «Захворювання, викликані дією біологічних факторів» Переліку професійних захворювань було доповнено гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Виникнення цього профзахворювання можливе на такій роботі, як робота медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті в ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVID-19 і лікування пацієнтів із захворюванням COVID-19, спричиненим коронавірусом SARS-CoV-2.
Також, МОЗ визнало COVID-19 особливо небезпечною хворобою згідно з наказом МОЗ України від 25.02.2020 № 521 "Про внесення зміни до Переліку особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб".
Лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-19 медичних працівників розслідують саме як випадки гострого професійного захворювання.
У зв`язку із з профзахворюванням, у працівника виникає право на отримання страхових виплат.
Так, Фонд соціального страхування здійснює загальнообов`язкове державне соціальне страхування працівників від професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності (ч. 1 ст. 1 Закону № 1105). У разі настання страхового випадку (у тому числі профзахворювання), Фонд соціального страхування здійснює такі виплати:
1) допомогу у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
2) страхову виплату потерпілому в розмірі його середньомісячного заробітку в разі тимчасового переведення його на легшу нижчеоплачувану роботу;
3) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов`язаних із похованням померлого;
4) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
5) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
6) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого.
Таким чином, колегія суддів доходить до висновку, що спірні правовідносини допускають правонаступництво, оскільки право на страхові виплати спадкується на загальних підставах, а тому у зв`язку зі смертю позивача ОСОБА_1 суд зобов`язаний зупинити провадження у справі до залучення до участі у справі правонаступників позивача.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 251 ч. 1 п. 1, 253, 389 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Подільської міської ради Подільського району Одеської області» (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області) про визнання незаконним та скасування рішення та встановлення факту, - зупинити до залучення до участі у справі правонаступника позивача ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, та може бути оскаржена в касаційному порядку за правилами ст. 389 ЦПК України.
Головуючий С.О. Погорєлова
Судді О.В. Князюк
О.М. Таварткіладзе
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 103980157 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Погорєлова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні