Справа № 307/998/21
У Х В А Л А
18 квітня 2022 року м. Ужгород
Закарпатський апеляційний суд у складі
головуючого судді КОНДОРА Р.Ю.
суддів МАЦУНИЧА М.В., ГОТРИ Т.Ю.
за участю секретаря ЖГАНИЧ К.В.
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в м. Ужгороді цивільну справу № 307/998/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дітей, за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Тячівського районного суду від 20 жовтня 2021 року, повний текст якого складено 1 листопада 2021 року, головуючий суддя Бобрушко В.І., -
встановив:
Рішенням Тячівського районного суду від 20.10.2021 позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дітей задоволено:
визначено місце проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом із матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженкою с. Лопухів Тячівського району Закарпатської області, в АДРЕСА_1 України;
стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 908,00 грн сплаченого судового збору.
Відповідач ОСОБА_2 оскаржив рішення в частині визначення місця проживання сина ОСОБА_5 , просить у цій частині рішення скасувати та ухвалити нове, яким визначити місце проживання неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з ним за адресою: АДРЕСА_2 України.
До початку розгляду апеляційним судом справи по суті виникло питання про залучення до справи органу опіки та піклування для надання висновку щодо розв`язання спору.
Заслухавши суддю, розглянувши питання за правилами ст. 372 ч. 2 ЦПК України за відсутності учасників процесу, перевіривши матеріали справи, суд приходить до такого.
Відповідно до ст. 19 ч.ч. 4, 5 СК України, при розгляді судом спорів щодо визначення місця проживання дитини обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою, який подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Учасниками справи як треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, є Служба у справах дітей Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області та, як зазначено в рішенні суду та в інших матеріалах справи, «Орган опіки та піклування Усть-Чорнянської територіальної громади» без вказівки на конкретний виконавчий орган територіальної громади та на його юридичний статус.
У силу положень ст. 56 ч. 1 ЦК України, п. 1.3. Правил опіки та піклування, затверджених спільним наказом Держкомсім`ї України, МОЗ України, Міносвіти України і Мінпраці України від 26.05.1999 № 4/166/131/88 (реєстрація в Мінюсті України від 17.06.1999 за № 387/3680), п. 3 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженого Постановою КМ України від 24.09.2008 № 866, інших норм законодавства компетентним органом опіки та піклування за місцем проживання дитини є Виконавчий комітет Усть-Чорнянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, тоді як служби у справах дітей не є органами опіки та піклування. На службу у справах дітей покладається, зокрема, обов`язок безпосереднього ведення справ та координації діяльності щодо забезпечення захисту прав дітей.
У справі наявний висновок від 19.10.2021 № 313, підписаний Усть-Чорнянським селищним головою, яким рекомендується визначити місце проживання дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з матір`ю ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 87-90). Однак, за змістом цього документа він є рекомендацією служби у справах дітей селищної ради, а не належно оформленим висновком уповноваженого на це законодавством органу опіки та піклування.
Виконавчий комітет Усть-Чорнянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області не брав участі в справі.
Таким чином, належний орган опіки та піклування не залучався до участі в справі, висновок цього органу відповідно до закону щодо розв`язання спору про визначення місця проживання дітей у справі відсутній.
Беручи до уваги вищевикладене та обставини, що мають значення, враховуючи положення ст. 19 СК України, ст. 56 ч. 6 ЦПК України, відповідно до яких орган опіки та піклування може бути залучений до участі в справі на стадії апеляційного провадження для подання висновку на виконання своїх повноважень, апеляційний суд вважає за необхідне залучити належний орган опіки та піклування для надання висновку щодо розв`язання спору. Такий висновок має бути складений відповідно до встановленого порядку, за участю в межах необхідного відповідної служби у справах дітей, яка зобов`язана забезпечити повноту і всебічність встановлення та фіксації потрібних для надання обґрунтованого висновку обставин.
Керуючись ст. 56 ч. 6, ст. 258 ч. 2, ст. 260, ст. 368 ч. 1 ЦПК України, на підставі ст. 19 ч.ч. 4, 5 СК України, апеляційний суд
ухвалив:
Залучити до участі в справі Виконавчий комітет Усть-Чорнянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області як орган опіки та піклування і покласти на нього обов`язок подати апеляційному суду до 1 вересня 2022 року висновок щодо розв`язання спору з документами, на підставі яких він був складений.
Розгляд справи відкласти і призначити судове засідання на 14-20 к.ч. 26 вересня 2022 року.
Копію ухвали направити для виконання Виконкому Усть-Чорнянської селищної ради та для відома учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає. Повне судове рішення складене 18 квітня 2022 року.
Судді
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103986552 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Кондор Р. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні