УХВАЛА
19 квітня 2022 року
Київ
справа №120/1337/21-а
адміністративне провадження №К/9901/43292/21
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Пасічник С.С., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про зупинення дії рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.06.2021 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.10.2021 у справі №120/1337/21-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 26.01.2022 відкрито касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою.
На адресу суду касаційної інстанції від ОСОБА_1 (далі - позивач, Товариство) надійшло клопотання про зупинення дії оскаржуваних судових рішень.
В обґрунтування вказаного клопотання позивач вказує на те, що до позивача можуть бути застосовані примусові заходи щодо стягнення податкових зобов`язань, визначених оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями.
Відповідно до статті 1291 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.
Статтею 370 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
За приписами частини першої статті 375 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може, зокрема, зупинити дію оскаржуваного судового рішення (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Зупинення дії оскаржених судових рішень є повноваженнями суду касаційної інстанції, завданням яких є не допустити порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів осіб, які беруть участь у справі, якщо такі наслідки можуть настати.
Виходячи зі змісту наведеної норми, зупинення дії судових рішень є правом, а не обов`язком суду касаційної інстанції та має зумовлюватись настанням юридично значимих наслідків для учасників справи, що здійснюють реальний вплив на права та обов`язки останніх, а отже може застосовуватись судом у виняткових випадках за наявності на те вагомих і переконливих доводів, підтверджених доказами, або існування об`єктивних для цього обставин й здійснюватися таким чином, щоб не допустити порушення прав інших учасників справи.
Розглянувши клопотання позивача, суд дійшов висновку, що зазначені у ньому обґрунтування не є такими, що в розумінні наведених положень закону можуть слугувати підставою для зупинення дії оскаржуваних судових рішень.
Враховуючи викладене та керуючись статтею 375 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення дії рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.06.2021 та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.10.2021 у справі №120/1337/21-а.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
...........................
С.С. Пасічник,
Суддя Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104026128 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Пасічник С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні