Справа № 752/7464/21
Провадження № 1-кс/752/2701/21
У Х В А Л А
26 березня 2021 року слідчий суддяГолосіївського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 ,за участісекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,за участіпрокурора Київськоїміської прокуратури ОСОБА_3 ,адвоката ОСОБА_4 ,підозрюваного ОСОБА_5 ,розглянувши клопотанняподане вкримінальному провадженні№ 42021100000000116від 17.02.2021року слідчим вОВС СУГУНП умісті Києві ОСОБА_6 погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України, -
встановив:
слідчий вОВС СУГУНП умісті Києві ОСОБА_6 за погодженнямпрокурора відділу Київськоїміської прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
В обґрунтування клопотання посилався на те, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 17.02.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021100000000116 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України.
В ході досудового розслідування 25.03.2021 повідомлено про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю міста м. Бориспіль Київської області, українцю, громадянину України, працюючому директором ТОВ «Авто-Іновація», зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , зі слів в силу ст. 89
КК України не судимому, про те, що він підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України, тобто в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб за наступних обставин.
Підозра у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України обґрунтовується доказами, які зібрані у кримінальному провадженні, а саме:
?протоколом обшуку, проведеного у автомобілі марки Volkswagen Touareg д.н.з. НОМЕР_1 від 24.03.2021;
?протоколом огляду та вручення грошових коштів від 16.03.2021;
?протоколом огляду та вручення грошових коштів від 24.03.2021;
?протоколом затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 24.03.2021;
?протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 15.03.2021;
?протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 16.03.2021;
?протоколом додаткового допиту свідка ОСОБА_8 від 17.03.2021;
?протоколом додаткового допиту свідка ОСОБА_8 від 24.03.2021;
?протоколом огляду мобільного телефону iPhone7 від 25.03.2021;
?протоколом огляду мобільного телефону iPhone12 від 25.03.2021;
?протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_5 від 24.03.2021;
?вилученими документами ;
?іншими матеріалами досудового розслідування в сукупності.
Звертаючись до слідчого судді, слідчий посилався на те, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_5 покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити , сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків у цьому провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином і лише застосування до підозрюваної ОСОБА_9 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою може забезпечити виконання ним своїх процесуальних обов`язків та забезпечить дієвість вказаного кримінального провадження. Менш суворі запобіжні заходи не достатні для запобігання вказаним вище ризикам.
Під час розгляду клопотання прокурор клопотання підтримав, просив задовольнити з викладених у ньому підстав. Просив суд врахувати, що підставою застосування запобіжного заходу у вигляді триманя під вартою є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені п.п. 1,2.3,4 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Захисник підозрюваного у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував.
Підозрюваний заперечував проти задоволення клопотання. У судовому засіданні стверджував, що буде співпрацювати з органом досудового розслідування. Просив застосувати відносно нього запобіжний захід не пов`язаний з позбавленням волі, оскільки має на утриманні малолітню дитину-інваліда.
Заслухавши пояснення прокурора, з`ясувавши думку сторони захисту, підозрюваного, дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, встановлено наступне.
Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у
м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 17.02.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за
№ 42021100000000116 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України.
25.03.2021 повідомлено про підозру: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю міста м. Бориспіль Київської області, українцю, громадянину України, працюючому директором ТОВ «Авто-Іновація», зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , зі слів в силу ст. 89 КК України не судимому, про те, що він підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України, тобто в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб за наступних обставин.
У відповідності до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися відорганів досудовогорозслідування та/абосуду; незаконновпливати напотерпілого,свідка,іншого підозрюваного,обвинуваченого,експерта,спеціаліста уцьому жкримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином .
Згідно ч. 1ст. 194 КПК України,під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихстаттею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Відповідно до вимог ч. 4ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу прокурор або слідчий доведе наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення та наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихст. 177 КПК України, але не доведе недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного детективом обґрунтування клопотання.
Згідно ч. 1ст. 176 КПК України, запобіжними заходами є: особисте зобов`язання, особиста порука, застава, домашній арешт, тримання під вартою.
Відповідно до положень ч. 1, ч. 2ст. 181 КПК Українидомашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Вирішуючи дане питання, слідчий суддя своїм рішенням зобов`язаний забезпечити не тільки права підозрюваного, але й високі стандарти охорони суспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від слідчого судді більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.
Враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі кримінального провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на наведені у клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах приходжу до висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого .2ст.28ч.3ст.369-2 КК України.
Разом з тим, докази та обставини, на які послався в своєму клопотанні слідчий та підтримав в судовому засіданні прокурор, не доводять недостатність застосування до підозрюваного ОСОБА_5 більш м`якого запобіжного заходу для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні.
З огляду на викладене, а також даних в їх сукупності про особу підозрюваного, наявність на його утриманні малолітньої дитини-інваліда, слідчий суддя приходить до висновку про можливість застосування підозрюваному ОСОБА_5 більш м`якого запобіжного заходу, саме у вигляді цілодобового домашнього арешту із покладенням обов`язків, передбачених ч. 5ст. 194 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 32,40,110,113,132,176-178,183,184,193,194,196,197,206 КПК України слідчий суддя,-
ухвалив:
клопотання поданев кримінальномупровадженні № 42021100000000116від 17.02.2021року слідчимв ОВССУ ГУНПу містіКиєві ОСОБА_6 погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України, залишити без задоволення.
Застосувати допідозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,підозрюваного увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.28,ч.3ст.369-2КК України, уродженцям.Бориспіль Київськоїобласті, громадянинаУкраїни,українця,зареєстрованого увстановленому закономпорядку заадресою: АДРЕСА_1 та фактичнопроживаючого заадресою: АДРЕСА_2 запобіжнийзахід у виглядідомашнього арешту,шляхом заборонизалишати місцесвого проживання заадресою: АДРЕСА_2 у нічний час з 22 год. 00 хв до 07 год. 00 хв. наступної доби.
Покласти напідозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 такі обов`язки:
не залишати місце свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_2 у нічний час з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. наступної доби;
прибувати із встановленою періодичністю до слідчого, прокурора та до суду у межах кримінального провадження №42021100000000116;
повідомляти слідчого, прокурора у межах кримінального провадження № 42021100000000116 про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні № 42021100000000116.
Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Визначити строк дії ухвали слідчого до 25.05.2021 року включно.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2021 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 104069948 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні