Справа №127/13364/19
Провадження №1-в/127/155/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 травня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря: ОСОБА_2 ,
прокурора: ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду №38 в м. Вінниці, клопотання засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про застосування амністії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області 10.03.2022 з клопотанням про застосування до нього положень Закону України «Про амністію». Клопотання обґрунтовує тим, що він відбув значну частину призначеного покарання, є батьком двох неповнолітніх дітей, офіційно одружений, за місцем проживання характеризується позитивно, за час відбування покарання не порушував режиму утримання. Також, просив звернути увагу, що кримінальні правопорушення за які він відбуває покарання не пов`язані з насильством, а тому він має бути звільнений він подальшого відбування покарання.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 просив відмовити в задоволенні клопотання засудженого, оскільки Закон України «Про амністію» на даний час не прийнятий.
Засуджений ОСОБА_4 своє клопотання підтримав та просив застосувати до нього Закон України «Про амністію» та звільнити від подальшого відбування покарання.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши клопотання засудженого та оглянувши матеріали особової справи засудженого ОСОБА_4 , суд дійшов наступного висновку.
У відповідності до ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд має право вирішувати питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку, в тому числі й питання про звільнення від покарання на підставі Закону України «Про амністію».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування амністії в Україні» амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні кримінального правопорушення, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили.
Відповідно до ст. 85 КК України на підставі закону про амністію або акта про помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.
Згідно з ст. 86 КК України амністія оголошується законом України стосовно певної категорії осіб.
Ухвалення законопроекту відбувається шляхом голосування складомВерховної Ради і підготування відповідної постанови законодавчого органу про вступ закону в силу. Тексти законів, ухвалені Верховною Радою підписуються Головою Верховної Ради і невідкладно передаються на підпис Президентові України.
Амністія 2021 №5249 від 15.03.2021 є лише проектом Закону про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України.
Таким чином, оскільки амністія 2021 №5249 від 15.03.2021, є лише проектом Закону про амністію, ухвалення такого закону не відбулось у встановленому законом порядку, тому відсутні правові підстави для задоволення клопотання засудженого ОСОБА_4 про застосування стосовно нього амністії.
Керуючись ст.ст. 85, 86 КК України, ст. 537 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про застосування амністії відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 7 днів з дня її оголошення, а засудженим, який тримається під вартою в той же строк з дня вручення копії ухвали.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104271008 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про застосування амністії |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Іванченко Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні