Рішення
від 11.05.2022 по справі 524/11541/21
ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 524/11541/21

Провадження № 2/386/87/22

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2022 року смт. Голованівськ

Голованівський районний суд Кіровоградської області в складі

головуючого судді Гут Ю. О.

секретаря судового засідання Корніцької Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на час навчання,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_3 ,яка дієв інтересах ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 , в якій просить стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Красноармійське, Новомиколаївський район Волгоградської області, Російська Федерація, аліменти на утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 3000 гривень, щомісячно до закінчення навчання та стягнути з відповідача витрати на правничу допомогу.

Позовні вимоги мотивує тим, що у позивача ОСОБА_1 є батько ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Шлюб між його батьками розірвано в 2008 році. З того часу ОСОБА_1 проживає разом з матір`ю та перебуває на її повному утриманні.

У відповідності до ст. 199 СК України батьки зобов`язані утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання.

В 2019 році ОСОБА_1 вступив на навчання до Київського кооперативного інституту бізнесу і права, денної форми навчання термін закінчення навчання 30 червня 2022 року , що підтверджується відповідною довідкою.

ОСОБА_1 не має самостійного доходу, не отримує стипендії та на даний час враховуючи карантинні обмеження не має можливості влаштуватися на роботу. Всі його витрати оплачує його законний представник ОСОБА_4 .

Батько позивача ОСОБА_2 проживає окремо, не цікавиться життям свого сина ОСОБА_1 , не приймає участі в його вихованні, не сприяє духовному розвитку, уникає спілкування та відмовляється надавати будь-яку допомогу добровільно.

Добровільно надавати допомогу на утримання батько

ОСОБА_2 не бажає.

У зв`язкуз наведеним,представник позивача просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Красноармійське, Новомиколаївський район Волгоградської області, Російська Федерація, аліменти на утримання позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 3000 гривень, щомісячно до закінчення навчання .

В судове засідання позивач та його представник не з`явились. Представник позивачки через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи без участі позивача та представника позивача, просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Виклик відповідача було здійснено через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, а саме : Голованівського районного суду з опублікуванням оголошення про виклик, тобто відповідач вважається повідомленим про дату час і місце розгляду справи відповідно до ч. 11 ст. 128 ЦПК України. ( а.с.- 38) .

Згідно ч.1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

У зв`язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши відповідача суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 10.09.2003 року (а-с.7).

Відповідно до довідки «Київського кооперативного інституту бізнесу і права» №301 від 06.09.2021року ОСОБА_1 дійсно навчається з 02.09.2019 року по 30.06.2022 року на денній формі навчання за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність( митна справа)» на 3 курсі в Економіко-правовому фаховому коледжі Київського кооперативного інституту бізнесу і права на платній основі . Стипендію не отримує (а.с.9).

Відповідно до довідки № 1184 від 07.09.2021термін закінчення навчального закладу 30 червня 2022 року ( а.с.-10) .

Згідно додаткової угоди № 1 до Договору про надання освітніх послуг № 13ТМК/9 2019 від 02.09.2019 року загальна вартість освітніх послуг в «Київського кооперативного інституту бізнесу і права складає 41810 грн. 00 коп. (а.с.11).

За навчання та проживання в гуртожитку позивача ОСОБА_1 сплачувала законний представник ОСОБА_4 , про що свідчать квитанції про сплату послуг (а.с.13-21).

Як вбачається з довідки про доходи позивач ОСОБА_1 в період з березня 2021 року по червень 2021 року доходів не отримував ( а.с.- 12).

Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

За нормами ст.200СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

При цьому, ні мінімального, ні максимального розміру аліментів на повнолітню дитину СК України не встановлює.

Аналіз зазначеної норми дає підстави дійти до висновку, що обоє батьків зобов`язані утримувати своїх дітей, якщо останні продовжують навчання, у разі можливості надавати таку допомогу, і така допомога може надаватись як у твердій грошовій сумі так і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.

Згідно з вимогами ст.182СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Відповідно до ст. 201 СК України, до відносин між батьками і дочкою, сином щодо надання їм утримання застосовуються норми статей 187, 189-192 і 194-197 цього Кодексу.

Пленум Верховного Суду України у пункті 20 постанови №3від15травня2006року"Прозастосування судамиокремих нормСімейного кодексуУкраїнипри розглядісправ щодобатьківства,материнства тастягнення аліментів" роз`яснив судам, що обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття, виникає за сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба в зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Таким чином, обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18 років, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Відповідно до ч. 3 ст. 12, частин 1, 6 ст. 81ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

В судовому засіданні встановлено, що позивач після досягнення повноліття продовжує навчання та потребує матеріальної допомоги, власного доходу не має; доказів, що відповідач надає добровільну матеріальну допомогу на утримання доньки до суду не надано.

Вирішуючи питання про розмір аліментів, що підлягають стягненню, суд враховує, що відповідач є здоровою працездатною людиною. Доказів, які підтверджують непрацездатність, важку хворобу, неможливість надавати матеріальну допомогу відповідачем відсутні. Відзив на позов не подав, тобто не заперечує сплачувати аліменти.

А тому, суд дійшов висновку, що відповідач може надавати матеріальну допомогу на утримання дитини у розмірі в розмірі 3000 грн.,починаючи з дати пред`явленняпозовуідозакінченнянавчання, але небільше якдо досягнення позивачем двадцяти трьохроків, а тому вимоги позивача підлягають задоволенню.

Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня предявлення позову (ч. 1ст. 191 СК України).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір, від сплати судового збору звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів.

Згідно з ч. 6 ст. 141 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а тому з відповідача мають бути стягнуті 992 грн.40 судового збору на користь держави, що стосується позовних вимог про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 75, 77, 80, 84, 180-183,191-192 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 12, 13,89, 141, 259, 264-265, 280-282, 430 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 простягнення аліментівна часнавчання задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Красноармійське, Новомиколаївський район Волгоградської області, Російська Федерація, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Роздол Голованівського району Кіровоградської області, мешканця АДРЕСА_2 ,РНОКПП НОМЕР_2 ,аліменти на навчання, щомісячно в розмірі 3000 ( три тисячі) грн., починаючи з 06.12.2021 року і до закінчення ним навчання тобто до 30.06.2022 року.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Красноармійське, Новомиколаївський район Волгоградської області, Російська Федерація, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 в дохідДержави судовий збір у розмірі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) грн. 40 коп. на рахунок UA578999980313121206000011111, отримувач коштів УК в Голованівському районі/22030101, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код ЄДРПОУ 37791599, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його прошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення суду може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Кропивницького апеляційного суду через Голованівський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Голованівський районний суд Кіровоградської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Гут Ю. О.

СудГолованівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення11.05.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104289296
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —524/11541/21

Ухвала від 15.06.2022

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Ухвала від 11.05.2022

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Рішення від 11.05.2022

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Ухвала від 20.01.2022

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Ухвала від 22.12.2021

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Вінтоняк Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні