ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.05.2022 справа № 914/538/22
м.Львів
за позовом: Громадської організації Спорт без кордонів, м.Львів
до відповідача-1: Управління комунальної власної департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м.Львів
до відповідача-2: Львівського комунального підприємства Агенція ресурсів Львівської міської ради, м.Львів
про стягнення орендної плати. Ціна позову: 91305,75 грн.
Суддя Кітаєва С.Б.
При секретарі Зарицькій О.Р.
Представники сторін:
Від позивача: Поліщук В.В. адвокат;
Від відповідача-1: не з`явився;
Від відповідача-2: не з`явився
Суть спору:Громадська організація «Спорт без кордонів» звернулась до Господарського суду Львівської області з позовом до відповідача-1, Управління комунальної власної департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, до відповідача-2, Львівського комунального підприємства «Агенція ресурсів Львівської міської ради», про стягнення орендної плати. Ціна позову: 91305,75 грн.
Рух справи висвітлено у відповідних ухвалах суду. Зокрема, ухвалою суду від 27.04.2022 судове засідання відкладено на 12.05.2022.
Відповідно до ст.222 ГПК України фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу Акорд.
03.05.2022, за вх.№9060/22, в системі документообігу суду зареєстровано подану позивачем відповідь на відзиви.
12.05.2022, за вх.№9866/22, в системі документообігу суду зареєстровано подане відповідачем-1 клопотання про відкладення розгляду справи, у зв`язку із зайнятістю повноважного представника в іншому судовому процесі.
Представник позивача в судове засідання 12.05.2022 з`явився.
Відповідачі-1,2 явки повноважних представників в судове засідання 12.05.2022 не забезпечили.
Судом з`ясовано, що позовна заява сформована в сиситемі "Електронний суд". Проте, наявні в Електронному суді додатки №11, 14, 15 до позовної заяви неналежної якості (неможливо встановити їх зміст), а відтак, вважав за необхідне зобов`язати представника позивача долучити до матеріалів справи письмові, належним чином засвідчені копії цих додатків, належної якості.
Представник позивача заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи для надання можливості усунути вказані судом недоліки.
Частиною 6 ст.250 ГПК України передбачено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Правовідносини суду з кожним учасником процесу підпорядковані досягненню головної мети винесення законного та обґрунтованого рішення, а також створення особам, що беруть участь справі, процесуальних умов для забезпечення захисту їх прав, а також прав та інтересів інших осіб.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Серед принципів господарського судочинства є, зокрема, верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін, розумність строків розгляду справи судом.
Відповідно до ст.13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
З огляду на необхідність реалізації учасниками справи процесуальних прав та обов`язків, вчинення яких в порядку спрощеного провадження є унеможливленим в силу закріпленої у Господарському процесуальному кодексу України специфіки такого провадження як спрощене, суд з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду судом всіх обставин, які мають істотне значення для вирішення спору, керуючись закріпленим у ст.13 ГПК України принципом диспозитивності, вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання, для чого клопотання позивача задовольнити.
Суд, розглядаючи справу, має вживати заходів до всебічного й повного встановлення обставин спору, що не суперечить принципу змагальності, оскільки останній відображається в змісті процесуальних прав та обов`язків осіб, що беруть участь у справі та реалізується в сукупності з принципами рівності, диспозитивності та безпосередності, проте суд наділяється в тому числі організаційно-розпорядчими повноваженнями, необхідними для здійснення ним функцій органу правосуддя та прийняття законних і обґрунтованих судових актів.
Суд зазначає, що згідно із ч.ч.1,3 ст.177 ГПК України завданням підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.3 ст.177 ГПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки для розгляду справи по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність виняткового випадку для продовження встановлених строків підготовчого провадження з ініціативи суду, відповідно до положень ч.3 ст.177 ГПК України та про відкладення підготовчого засідання.
Керуючись ст.ст.177, 183, ч.6 ст.250, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
1. Перейти до розгляду справи №914/538/22 за правилами загального позовного провадження та замінити судове засідання з розгляду справи по суті, підготовчим засіданням.
2. Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів з 17.05.2022.
3. Підготовче засідання призначити на 15.06.22 о 10:00 год.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: м.Львів, вул.Личаківська,128, зал судових засідань №9 (2-ий поверх).
4. Позивачу в строк за 3 дні до засідання, подати до справи, належно виготовлені (читабельні) копії документів (платіжні доручення, лист №01-181 від 28.01.2020), позиції 11, 14, 15 додатків до позовної заяви.
5. Учасникам справи: явка представників в підготовче засідання на власний розсуд.
6. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104328988 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні