Ухвала
від 25.05.2022 по справі 336/198/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

№ 336/198/22

н/п2/336/2364/2022

У Х В А Л А

26 травня 2022 року м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м.Запоріжжя у складі судді Боєва Є.С., розглянувши клопотання представника позивача адвоката Харькова В.О. про перехід розгляду справи з спрощеного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та про розгляд справи із повідомленням (викликом) сторін по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акційного товариства «Запоріжшляхбуд» про поновлення на роботі, стягнення нарахованої але не виплаченої заробітної плати, стягнення заборгованості із заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою суду від 15 лютого 2022 року, після виконання позивачем вимог, викладених в ухвалі суду про залишення позовної заяви без руху від 28 січня 2022 року, відкрито провадження по вказаній справі за уточненим позовом та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

На теперішній час учасники справи здійснюють обмін заявами по суті справи.

Так, у відповіді на відзив представник позивача виклав клопотання про здійснення переходу до розгляду справи в порядку загального позовного провадження, яке обґрунтовує складністю справи.

Дослідивши вказане клопотання, суд приходить до такого висновку.

Відповідно до ч. 4ст. 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду: 1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно із ч.1 ст. 274 ЦПКУкраїни малозначні справи розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження.

Частиною 2 ст. 274 ЦПКвизначено, що в порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Як визначає ст.277 ЦПК України, у випадку, передбаченому ч.2статті 274 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

З огляду на те, що зазначена справа виникає із трудових відносин, вона в силу п. 2 ч.4 ст.19, п.2 ч.1 ст.274 ЦПКУкраїни, підлягає розгляду лише в порядку спрощеного провадження, а тому суд не вбачає законних підстав для задоволення відповідного клопотання представника відповідача.

Крім того судом встановлено, що представником позивача в уточненій позовній заяві було викладено клопотання про розгляд справи із повідомленням (викликом) сторін.

У відзиві відповідач просить суд розглянути справу без виклику сторін в судове засідання за наявними в справі матеріалами.

Як визначено ч.5 ст.279 ЦПКУкраїни, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч.6 вказаної норми суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Судом встановлено одночасне існування наведених умов, а тому вказане клопотання також не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 261, 274,279 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача адвоката Харькова В.О. про перехід розгляду справи з спрощеного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Відновити у задоволенні представника позивача адвоката Харькова В.О. про розгляд справи із повідомленням (викликом) сторін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є.С. Боєв

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення25.05.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104471089
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця

Судовий реєстр по справі —336/198/22

Рішення від 31.05.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

Ухвала від 31.05.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

Ухвала від 25.05.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

Ухвала від 15.02.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

Ухвала від 28.01.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні