Ухвала
від 01.06.2022 по справі 127/11314/22
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/11314/22

Провадження 2/127/1393/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2022 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Борисюк І.Е., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя.

Під час вивчення матеріалів позовної заяви судом встановлено їх невідповідність вимогам цивільно-процесуального законодавства України.

У порушення вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить ціну позову.

Відповідно доч.1ст.176ЦПК Україниу даномуспорі цінапозову визначаєтьсядійсною вартістюмайна на момент звернення до суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно із ч. 2, ч. 4, ч. 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Надані до позовної заяви позивачем письмові докази, а саме їх копії для відповідача, а також копії судових рішень для суду, не відповідають вимогам ст. 95 ЦПК України.

Так, зокрема, з матеріалів позовної заяви вбачається надання позивачкою для суду копій судових рішень рішення Ленінського районного суду м. Вінниці по справі № 2-7963/09 від 29.12.2009 та ухвали Ленінського районного суду м. Вінниці по справі № 2-7961/09 від 09.02.2010, засвідчених її особистим підписом, які, відповідно, не вважаються копіями засвідченими належним чином з наступних підстав.

Копією судового рішення на паперовому носії є документ, виготовлений в апараті суду з використанням або без використання комп`ютерної техніки, інформація в якому викладена у формі текстових даних та зафіксована на папері.

Копії судових рішень, що набрали законної сили, прошивають, нумерують, засвідчують та скріплюють відповідною печаткою суду. Отже, копія судового рішення повинна відповідати оригіналу та може бути виготовлена за допомогою:

?ксерокопії з оригіналу судового рішення, яке міститься в матеріалах справи;

?роздрукованого електронного примірника судового рішення, оригінал якого збережений в автоматизованій системі документообігу суду, з електронними підписами відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги»;

?роздрукованого електронного примірника судового рішення з (ЄДРСР).

Порядок засвідчення судових рішень визначений Інструкцією з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженою наказом ДСА від 20.08.2019 № 814.

Судом прийнято до уваги право судді на повний доступ до усіх інформаційних ресурсів ЄДРСР, в тому числі можливість використання тексту судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Реєстру, відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень». Однак, надані позивачем копії судових рішень в ЄДРСР відсутні.

В зв`язку з вищевказаним, суд звертає увагу позивача на те, що позивач повинна додати до позовної заяви належним чином засвідчені копії всіх документів, що додаються до неї, зокрема відповідно до кількості відповідачів.

В разі неможливості надання доказів, на виконання вимог п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивач повинен зазначити перелік доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Відповідно до ч. 4 ст. 83 ЦПК України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Відповідно доч.3ст.177ЦПК Україниу разінеобхідності допозовної заявидодаються клопотаннята заявипозивача,зокрема,про витребуваннядоказів тощо. Однак, таке клопотання повинно бути оформлено у відповідності до ч. 2 ст. 84 ЦПК України.

У порушення вимог п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено відомостей щодо наявності у неї або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до п. 6 і п. 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття позивачем заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, а також про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

У порушення вимог п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено відомостей щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 134 ЦПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Згідно із ч. 4 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Зі змісту позовної заяви вбачається клопотання позивачки про звільнення її від сплати судового збору за подання позову на підставі ст. 136 ЦПК України.

Відповідно дост.8 ЗаконуУкраїни «Просудовий збір»та ст.136ЦПК України єдиною підставою для відстрочення, розстрочення сплати судового збору або зменшення його розміру чи звільнення від його оплати, є врахування судом майнового стану сторони. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. На що також звернув увагу Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в Постанові Пленуму № 10 від 17.10.2014 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах».

Суд звертає увагу позивача на те, що копії пенсійного посвідчення, направлення на дослідження, виписний епікриз, рекомендації психолога, які зокрема не відповідають вимогам ст. 95 ЦПК України, не є документами, із яких можливо встановити дійсний майновий стан сторони. Зазначені документи лише свідчать про право позивачки на пенсію та встановлений їй діагноз. Сама по собі хвороба позивачки не свідчить про скрутне матеріальне становище, а сам по собі факт отримання пенсії особою не позбавляє її права та можливості отримувати інші доходи, з яких може бути сплачено судовий збір.

Отже, документом, який відображає всю суму доходу позивача за попередній календарний рік може бути, зокрема, довідка про суми виплачених доходів та утриманих податків, яка формується на підставі відомостей, що містяться у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Будь-які інші належні докази, які б вказували саме на скрутне фінансове становище.

Крім того, суд звертає увагу позивачки на те, що вищевказані письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, у відповідності до ст. 95 ЦПК України.

Звільнення, зменшення, відстрочення, розстрочення сплати судового збору за клопотанням сторони є правом суду, а не його обов`язком, тому відбувається на розсуд суду у кожному конкретному випадку на підставі поданих стороною доказів та наведених у клопотанні підстав.

При здійсненні правосуддя суд повинен вирішувати питання пов`язані з судовими витратами, зокрема, щодо звільнення від їх сплати, у чіткій відповідності до ЦПК та Закону України «Про судовий збір», забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, та інтересами позивача щодо можливості звернення до суду.

Враховуючи наведене, суд наразі позбавлений можливості встановити дійсне матеріальне становище позивача.

Згідно із Законом України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992, 40 гривень) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (12 405, 00 гривень).

Оскільки позивачем не визначено ціну позову, яка повинна відповідати дійсній вартості спірного майна на момент пред`явлення позову, суд вважає за необхідне попередньо визначити розмір судового збору з наступним поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні спору, у відповідності до ч. 2 ст. 176 ЦПК України. Суд, враховуючи об`єм спірного майна і його орієнтовну вартість, визначає попередньо розмір судового збору в сумі 12 405, 00 гривень.

У документі про сплату судового збору мають бути зазначені наступні платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях: отримувач коштів ГУК у Він.обл./м.Вінниця/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37979858; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача UA318999980313181206000002856; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: (*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький міський суд Вінницької області (назва суду, де розглядається справа)).

Таким чином, позивачці необхідно надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, або ж подати суду клопотання про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору із наданням належних доказів в його обґрунтування.

Закон встановлює обов`язкові вимоги до позовної заяви (ст.ст. 175, 177 ЦПК України). Зокрема, від якості позовної заяви та юридично правильного її змісту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.

Враховуючи вищезазначене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 і ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків, шляхом надання суду:

-документів, що підтверджують сплату судового збору або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, або клопотання про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору із наданням належних доказів в його обґрунтування;

-належним чином засвідчених копій документів, що додаються до позовної заяви, у відповідній кількості екземплярів;

-визначених процесуальним законом відомостей: ціни позову; щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; про вжиття позивачем заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.06.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104582727
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —127/11314/22

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 04.10.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 04.10.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 22.08.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 22.08.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 21.06.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

Ухвала від 01.06.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Борисюк І. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні