СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
пр. № 2-п/759/39/22
ун. № 759/10956/13-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2022 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді Ул`яновської О.В.,
секретаря судового засідання Гаєвської Н.О.,
за участю: представника заявника ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві заяву відповідача ОСОБА_3 про перегляд заочного рішення Святошинського районного суду м. Києва від 08.07.2014 по цивільній справі за позовними вимогами Прокурора Святошинського району м. Києва до Київської міської ради, ОСОБА_3 , третя особа: садівниче товариство "Зв`язківець" про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним державного акту,
ВСТАНОВИВ:
у лютому 2022 р. заявник ОСОБА_3 через свого представника ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування заочного рішення та просив призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Заяву обгрунтовує тим, що про існування заочного рішення Святошинського районного суду м. Києва від 08.07.2014 ОСОБА_3 дізнався лише в січні 2022 року, оскільки не отримував жодних повісток і взагалі не було відомо про існування позову, з яким він не погоджується, оскільки судом не з`ясовано його думку, рішення винесено при його відсутності, крім цього у матеріалах справи відсутні документи, що підтверджують вручення судових повісток, ухвали про відкриття провадження. Звертає увагу, що вся кореспонденція поверталася з відміткою за закінченням терміну зберігання, що позбавило відповідача можливості надати пояснення в суді, заперечення та інші докази.
Представник заявника у судовому засіданні просив поновити процесуальний строк подачі заяви про перегляд заочного рішення від 08.07.2014, просив задовольнити заяву з підстав викладених у ній.
Представник позивача у судовому засіданні заперечувала проти скасування заочного рішення, просила замінити орган, який звернувся до суду, а саме прокуратуру Святошинського району міста Києва на Святошинську окружну прокуратуру міста Києва.
Суд дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, дійшов до наступного висновку.
У матеріалах справи міститься інформація, відповідно до якої заявник повідомлялася про день та час розгляду справи шляхом направлення на його адресу: АДРЕСА_1 ухвали про відкриття провадження, позовної заяви з додатками на 11.09.2013 (а.с.26-27).
Судових повісток на 23.10.2013, 14.11.2013, 24.12.2013, 30.01.2014, 26.02.2014, 20.03.2014, 22.04.2014, 28.05.2014, 08.07.2014 (а.с. 32-33, 39-40, 53,56-57, 123-124, 137-138, 156-157, 172-173) проте вся кореспонденція повернулася за закінченням терміну зберігання.
Таким чином, зазначене судове рішення ухвалено згідно вимог ч. 1 ст. 223 ЦПК України, тобто неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно до ч. 3, ч. 7 ст. 127 ЦПК України якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Відповідно до ст. 284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його переглядякщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Враховуючи, що у відповідності до положень ЦПК України строк для подання заяви про перегляд заочного рішення суду визначається саме з дня проголошення судового рішення, поважних причин пропуску строку для звернення з заявою про перегляд заочного рішення не вказав, намагаючись при цьому ввести суд в оману щодо дійсних обставин отримання поштової кореспонденції, суд не вбачає підстав для поновлення строку для подання заяви про перегляд заочного рішення.
Оскільки процесуальний строк подання заяви про перегляд заочного рішення заявником пропущено, а підстав для задоволення клопотання про поновлення такого строку судом не знайдено, тож заява про перегляд заочного рішення має бути залишена без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. 126, 127, 183, 284, 353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
заяву відповідача ОСОБА_3 про перегляд заочного рішення Святошинського районного суду м. Києва від 08.07.2014 по цивільній справі за позовними вимогами Прокурора Святошинської окружної прокуратури міста Києва до Київської міської ради, ОСОБА_3 , третя особа: садівниче товариство "Зв`язківець" про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним державного акту залишити без задоволення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Оксана УЛ`ЯНОВСЬКА
Повний текст ухвали складено 02.06.2022
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104605521 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Ул`яновська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні