Справа № 302/410/22
15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.05.2022 смт.Міжгір`я
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в особі: суддя Кривка В.П.,
без участі сторін та їх представників,
розглянувши у підготовчому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Пилипецької сільської ради Хустського району, про скасування рішення органу місцевого самоврядування,- в частині розгляду клопотання представника позивача про призначення земельно-технічної експертизи,-
В СТ АН ОВ ИВ:
У провадженні Міжгірського районного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Пилипецької сільської ради Хустського району, про скасування рішення органу місцевого самоврядування.
30.05.2022 в судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримав заявлене клопотання в позовній заяві про призначення земельно-технічної експертизи, однак просить надати строк для подання клопотання про уточнення експертної установи, яка буде проводити дану експертизу, у зв`язку з тим, що Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України перезавантажений, та будуть порушені строки проведення експертизи.
31.05.2022 до суду подано клопотання представника позивача ОСОБА_3 про призначення судову земельно-технічну експертизу, якої доручити ТОВ «Експертно-технічний центр «Статус» експерту Кушнір В.В., для повного, законного і об`єктивного розгляду даної справи.
Вивчивши клопотання про призначення експертизи, суд дійшов висновку, що клопотання про призначення експертизи підлягає задоволенню, з таких підстав.
Відповідно до ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Як роз`яснено в п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 12 червня 2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.
У відповідності до положень ч. ч. 3-6 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.
Виходячи з принципу всебічного та повного встановлення обставин справи, які мають значення для справи, клопотання про призначення земельно-технічної експертизи підлягає до задоволення.
При цьому, з урахуванням обставин справи і поданих доказів, суд погоджується із питанням, яке представник позивача просить поставити перед експертом.
Вирішуючи питання щодо експерта чи установи, яка буде проводити експертизу, з метою дотримання вимог об`єктивності проведення експертизи, територіального віддалення експерта від спірної земельної ділянки, враховуючи позицію сторін, суд вважає за доцільне доручити її проведення ТОВ «Експертно-технічний центр «Статус» експерту Кушнір Віктору Васильовичу.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Зважаючи, що для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Тому, керуючись ст. 103, 112, 252, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд,-
ПО СТ АН ОВ ИВ :
Клопотання представника позивача ОСОБА_3 задоволити.
Призначити у справі земельно-технічну експертизу, проведення якої доручити ТОВ «Експертно-технічний центр «Статус» експерту Кушнір Віктору Васильовичу (України, м. Київ, пр-кт Правди, 35 код ЄДРПОУ 31607981).
На вирішення експертизи поставити таке питання:
- Чи накладалася земельна ділянка площею 0,3678 га кадастровий номер 2122485200:10:003:0030 в ур. «Під верхом», на земельну ділянку площею 0,3304 га кадастровий номер 2122485200:10:003:0057 в ур. «Панютиха».
Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст. 385 КК України.
Сторонам по справі сприяти експертам у проведенні експертиз, надавати на вимогу останніх всі необхідні документи, не перешкоджати у проведенні експертизи.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
На час проведення експертизи розгляд справи зупинити.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано в Закарпатський апеляційний суд через райсуд протягом п`ятнадцять днів з дня проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, - протягом п`ятнадцять днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили згідно з ст. 273 ЦПК України.
Суддя:В. П. Кривка
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104670579 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні