Справа № 301/1446/22
1-кс/301/336/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"08" червня 2022 р. слідчий суддя Іршавського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
власника майна ОСОБА_4
представника власника майна адвоката ОСОБА_5
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув містіІршава взалі судовихзасідань Іршавськогорайонного судуЗакарпатської областіклопотання заступниканачальника СВвідділення поліції№1Хустського районногоуправління поліції Головногоуправління Національноїполіції вЗакарпатській області капітана поліції ОСОБА_6 , про арешт майна у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022072030000046, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Заступникначальника СВвідділення поліції№1Хустського районногоуправління поліції Головногоуправління Національноїполіції вЗакарпатській області капітан поліції ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді Іршавського районного суду Закарпатської області з клопотанням, погодженим начальником Іршавськоговідділу Хустськоїокружної прокуратури ОСОБА_7 ,про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, а саме на : мобільний телефон «REDMI» IMEI 1 - НОМЕР_1 IMEI 2 НОМЕР_2 ; ноутбук марки «LENOVO S 34015YWL» та брошуру «Рух підтримки Закарпатських військових», вилучені 25.05.2022 під час проведення обшуку 25.05.2022 за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обгрунтуванні клопотання зазначає,що досудовим розслідуванням встановлено, що керівник громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород» ОСОБА_8 , за попередньою змовою з невстановленими на даний час досудовим розслідуванням особами, незаконно розпорядилися, а саме продали, з метою отримання прибутку, гуманітарну допомогу за наступних обставин. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 17.05.2022 проведено державну реєстрацію громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород», одним із засновників є ОСОБА_8 .
Відповідно до статуту зазначеного громадського об`єднання, голова організації здійснює: оперативне управління справами, майном та коштами Громадської організації; діє від імені Громадської організації без довіреності та представляє її у стосунках з іншими особами; видає накази, розпорядження, інші внутрішні нормативні акти та документи Громадської організації; організовує документообіг, діловодство, ведення бухгалтерського обліку та звітності Громадської організації; виступає розпорядником коштів та майна Громадської організації, укладає та підписує від її імені господарські та інші договори, контракти, видає довіреності на право вчинення дій та представництва від її імені.
Відповідно до ч. 5 ст. 1 Закону України «Про громадські об`єднання» Громадська організація, тобто громадське об`єднання зі статусом юридичної особи, є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
Серед принципів діяльності громадської організації є відсутність майнового інтересу її членів (учасників), який передбачає, що члени (учасники) громадської організації не мають права на частку майна громадської організації та не відповідають за її зобов`язаннями. Доходи або майно (активи) громадської організації не підлягають розподілу між її членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадської організації, її посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації, в Україні введено воєнний стан, строк дії якого відповідними Указами Президента продовжено до 24.08.2022.
Гуманітарна допомога цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв`язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров`я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.
Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимогстатті 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
У період з 02.03.2022 по 18.05.2022, на митну територію України надійшло військове спорядження, яке було задеклароване для розмитнення як гуманітарна допомога, у відповідності до постанови Кабінету міністрів України від 05.03.2022 № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги», якою встановлено, що в умовах воєнного стану не поширюються встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб - резидентів і нерезидентів, отримувачем якого зазначено «Рух підтримки Закарпатських військових» в особі координатора ОСОБА_8 . Вказані товари гуманітарної допомоги обліковані « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на персональному ПК ОСОБА_8 за допомогою спеціального програмного забезпечення «Lex.Торгівля». У подальшому, зберігаючи гуманітарну допомогу - військове спорядження, за місцем здійснення діяльності громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_2 , достовірно знаючи про походження військового спорядження та його цільове призначення, а також встановлену Законом України «Про гуманітарну допомогу» заборону на продаж гуманітарної допомоги, вирішили незаконно нею розпорядитися з метою отримання прибутку для себе та розробили злочинний план щодо продажу гуманітарної допомоги.
Так, в першій половині травня 2022 року до представників «Руху підтримки Закарпатських військових» звернувся громадянин ОСОБА_9 , з метою передачі речей першої необхідності для потреб військових Збройних Сил України. В ході розмови із представниками вищевказаного руху, останні повідомили ОСОБА_10 про можливість придбання за грошові кошти військового спорядження, зокрема бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції для потреб Збройних Сил України, шляхом перерахування грошових коштів на особисті банківські рахунки представників вказаної організації та в подальшому підписання відповідного акту приймання-передачі. Усвідомлюючи те, що продаж товарів гуманітарної допомоги, в тому числі бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції для потреб Збройних Сил України є незаконним, ОСОБА_9 вирішив звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем, з метою викриття злочинної діяльності представників громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород». 24.05.2022 в м.Ужгород відбулася зустріч між головою Громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород» ОСОБА_8 та ОСОБА_11 ,якийдіяв підконтролем правоохороннихорганів, в ході якої ОСОБА_8 підтвердила факт можливості продажу йому за грошові кошти військове спорядження, зокрема бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції для потреб Збройних Сил України. Цього ж дня, 24.05.2022 відбулась чергова зустріч між ОСОБА_8 та ОСОБА_11 у офісі громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород», яка розташована у АДРЕСА_2 . В ході зустрічі, ОСОБА_8 проінформовано ОСОБА_10 щодо наявності окремих елементів військової екіпіровки, її вартості, часу її доставки та можливості придбання за грошові кошти, зокрема кевларових шоломів, тактичне взуття, а також запропоновано ОСОБА_12 сформувати заявку для інших речей, які відсутні у громадській організації з подальшим їх придбанням. В подальшому, 25.05.2022 ОСОБА_13 прибув до приміщення громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород», під час зустрічі з ОСОБА_8 , яка надала вказівку члену громадської організації ОСОБА_14 отримати від ОСОБА_15 грошові кошти у розмірі 22500 гривень від продажу ОСОБА_12 товарів гуманітарної допомоги, а саме 4 пар взуття 42 розміру, 5 пар взуття 41 розміру та одної пари взуття 44 розміру марки «balance», які розміщувались в брендових картонних коробках та 5 кевларових касок зеленого кольору з одягнутими на них чохлами болотяного кольору. За вказівкою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , який діяв під контролем правоохоронних органів, отримав військове спорядження та передав грошові кошти члену громадської організації ОСОБА_16 .
Одразу після вчинення всіх дій, які ОСОБА_8 вважала необхідними для реалізації свого злочинного плану щодо продажу гуманітарноїдопомоги,з метою отримання прибутку, остання була викрита працівниками правоохоронних органів, а грошові кошти в
сумі 22500гривень,отримані запродаж військовогоспорядження,вилучені співробітникамиполіції підчас проведенняобшуку приміщенняГромадської організації.Крім цього, ОСОБА_8 позиціонуючи себеяк членволонтерського руху«Рух підтримкиЗакарпатських військових»,діючи запопередньою змовоюз невстановленимина данийчас досудовимрозслідуванням особамивказаного руху,у періодчасу з24.02.2022тобто зпочатку військової агресії Російської Федерації проти України, організувала як волонтер збір благодійних пожертв для сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни в умовах воєнного стану, для отримання яких використовувала розрахунковий рахунок відкритий у АТ «Приват банк», який належить ОСОБА_17 , та у період часу з 24.02.2022 по 16.05.2022 використовуючи розрахунковий рахунок відкритий у АТ «Приват банк», отримала від благодійників з числа громадян України, які вирішили підтримати Збройні сили України, благодійними пожертвами на загальну суму 1 953 845 гривень з метою спрямування цих коштів на закупівлю необхідного спорядження для захисників та захисниць Збройних сил України. Однак, ОСОБА_8 , маючи на меті використання благодійних пожертв не за цільовим призначенням, використала їх з метою отримання прибутку, а саме закупівлі різнокольорових футболок із подальшим нанесенням на них принту з патріотичними гаслами та їх реалізації на благодійних ярмарках. Таким чином, ОСОБА_8 продовжуючи свої злочинні наміри щодо отримання прибутку від використання благодійних коштів, використала грошові кошти з відповідного розрахункового рахунку, реквізити якого зазначені на веб-сайті ГО «Рух підтримки закарпатських військових-Ужгород», які отримано від громадян як благодійні внески для підтримання Збройних сил України, на загальну суму 517 550 гривень за придбання футболок для їх подальшої реалізації. Крім цього, також використала грошові кошти з розрахункового відповідного рахунку, реквізити якого зазначені на веб-сайті ГО «Рух підтримки закарпатських військових-Ужгород» та отримано від громадян як благодійні внески для підтримання Збройних сил України, на загальну суму 67 359 гривень за нанесення принту з патріотичними гаслами на вищевказані футболки. Таким чином, ОСОБА_8 незаконно використала благодійні кошти з розрахункового рахунку грошові кошти, які перераховані ФОП ОСОБА_18 та ТОВ «ПРІНТЛАЙН».
В ході проведення обшуку за адресою АДРЕСА_2 , по місцю здійснення діяльності громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород», головою якої являється ОСОБА_8 , 25.05.2022 виявлено та вилучено футболки з принтами патріотичних гасел.
03.06.2022 ОСОБА_8 , повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2 КК України, а саме - продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги, незаконному використанні благодійних пожертв, вчинених за попередньою змовою групою осіб з метою отримання прибутку, під час воєнного стану.
25.05.2022, на підставі п. 3 ст. 233 КПК України, було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 за місцем проживання члена громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових Ужгород» ОСОБА_4 . За результатами проведеного обшуку було виявлено та вилучено:
-мобільний телефон «REDMI» IMEI 1 - НОМЕР_1 IMEI 2 - НОМЕР_2 та встановлено, що додатку «MESENGER» на вказаному телефоні наявна переписка з користувачем « ОСОБА_8 » щодо отримання поштових відправлень через відділення «Нова пошта» гуманітарної допомоги;
- ноутбук марки «LENOVO S 34015YWL», та встановлено, що у додатку «VIBER» на вказаному ноутбуці міститься переписка з користувачем « ОСОБА_19 » щодо оформлення на складі гуманітарної допомоги та голосові повідомлення;
- брошура «Рух підтримки Закарпатських військових».
Згідно ст. 98 КПК України вилучені під час вищевказаного огляду предмети, а саме мобільний телефон «REDMI» IMEI 1 - НОМЕР_1 IMEI 2 НОМЕР_2 ; ноутбук марки «LENOVO S 34015YWL» та брошура «Рух підтримки Закарпатських військових» містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час даного кримінального провадження та мають значення у даному провадженні речового доказу, а тому з метою тимчасового позбавлення права, можливості відчужити, розпоряджатися та будь яким чином їх використовувати та збереження речового доказу, на них у відповідності п.1 ч.2 ст. 170 КПК України необхідно накласти арешт. Не застосувавши вказані заходи, можуть призвести до зникнення та навіть втрати слідів, речових доказів, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Прокурор ОСОБА_7 підтримав заявлене клопотання, просить накласти арешт на тимчасово вилучене майно, зазначив, що на даній стадії кримінального провадження здійснюється розслідування кримінального правопорушення за ч.3 ст.201-2 КК України, проводяться слідчі (розшукові) дії, встановлюються особи, які можуть бути причетні до даного кримінального правопорушення, встановлюється коло свідків, досліджуються речові докази, а тому, є за необхідне в накладенні арешту на вилучене майно, оскільки існує необхідність в забезпеченні його збереження та/або збереження інформації, відомостей, які містять дані речові докази, та в разі не накладення арешту на тимчасово вилучене майно може призвести до його зникнення, втрати або знищення інформації/відомостей.
Власник майна ОСОБА_4 , представник власника майна адвокат ОСОБА_5 , заперечили проти задоволення клопотання в частині накладення арешту на вилучений мобільний телефон та ноутбук. При цьому, ОСОБА_4 вказала на те, що вона не є членом ГО «Рух підтримки закарпатських військових-Ужгород»,та пояснила,що підчас обшукув помешканніде вонапроживає буловилучено мобільний телефон «REDMI» IMEI 1 - НОМЕР_1 IMEI 2 НОМЕР_2 , який було куплено та їй подаровано фактично перед проведенням обшуку 24.05.2022, на підтвердження чого надала копію чека BzXF93VE12E від 24.05.2022, та ноутбук марки «LENOVO S 34015YWL», який не є її власність, так як вона працює вчителем, для роботи на дистанційній основі викладачам закладу видали ноутбуки, крім цього вказала, що як в телефоні так і в ноутбуці відсутня інформація, що стосується громадської організації чи її членів.
Слідчий суддя заслухавши прокурора ОСОБА_7 , власника майна ОСОБА_4 , представника власника майна адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього документи, приходить до наступних висновків.
Слідчим суддеювстановлено,що 04.05.2022внесені відомостідо ЄРДРза №42022072030000046за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.201-2КК України,про те,що невстановленіособи,діючи умисно,з метоюзбагачення,маючи доступдо речей(військовоїамуніції,тощо),необхідних длявійськових ЗбройнихСил Україниз числагуманітарної допомоги,благодійних пожертвабо безоплатноїдопомоги,яка надходитьвід небайдужихгромадян,приватних підприємців,закордонних громад,тощо,в м.Ужгород організувалипродаж данихречей. 16.05.2022року внесені відомостідо ЄРДРза №12022070000000114за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.201-2КК України про те, що 16.05.2022 року доСУ ГУНПв Закарпатськійобласті надійшлиматеріали щододіяльності натериторії регіонупротиправного механізмурозкрадання тапривласнення гуманітарноїдопомоги суб`єктамиблагодійної діяльності ( а.с. 10).
Заступником керівника Хустської окружної прокуратури начальником Іршавського відділу Хустської окружної прокуратури ОСОБА_7 26.05.2022 винесено постанову про об`єднання матеріалів досудових розслідувань, згідно якої матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022072030000046від 04.05.2022 за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.201-2КК України та №12022070000000114 від 16.05.2022, за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.201-2КК України, об`єднано в одне кримінальне провадження за №42022072030000046. Досудове розслідування в об`єднаному кримінальному провадженні доручено СВ ВП № 1 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області ( а.с. 18-19).
Відповідно до протоколу обшуку від 25.05.2022 року ( а.с. 26-30) в період з 13 год. 23 хв. по 14 год. 34 хв.25травня 2022року,старшим слідчимСУ ГУНПв Закарпатськійобласті капітаномполіції ОСОБА_20 проведено обшукв квартирі АДРЕСА_3 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В ході проведення обшуку вилучено: мобільний телефон «REDMI» IMEI 1 - НОМЕР_1 IMEI 2 НОМЕР_2 ; ноутбук марки «LENOVO S 34015YWL» та брошуру «Рух підтримки Закарпатських військових».
Ухвалою слідчого судді Іршавського районного суду від 27 травня 2022 року клопотання заступниканачальника СВвідділення поліції№1Хустського районногоуправління поліції Головногоуправління Національноїполіції вЗакарпатській області ОСОБА_6 про надання дозволу на проведення обшуку в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42022072030000046 04.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України задоволено. Надано дозвіл на проведення обшуку - в квартирі АДРЕСА_3 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проведений 25 травня 2022 року.
Як вбачається з долученої до клопотання відповіді ГУ ДПС у Закарпатській області, станом на 01.06.2022 року, згідно наявних інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС України, суб`єкт господарювання Громадська організація «Рух підтримки ЗАКАРПАТСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ -Ужгород» (код ЄДРПОУ - 44782263) з 13.05.2022 перебуває на обліку у ДПІ у місті Ужгороді ГУ ДПС у Закарпатській області, категорія ПП неприбуткова установа, керівник ОСОБА_8 (а.с. 20-21).
03.06.2022 року ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2 КК України (а.с.31-34).
Відповідно до постанови про визнання речовими доказами від 27.05.2022 року : мобільний телефон «REDMI» IMEI 1 - НОМЕР_1 IMEI 2 НОМЕР_2 та встановлено, що додатку «MESENGER» на вказаному телефоні наявна переписка з користувачем « ОСОБА_8 » щодо отримання поштових відправлень через відділення «Нова пошта» гуманітарної допомоги, ноутбук марки «LENOVO S 34015YWL», встановлено, що у додатку «VIBER» на вказаному ноутбуці міститься переписка з користувачем « ОСОБА_21 » щодо оформлення на складі гуманітарної допомоги та голосові повідомлення, та брошуру «Рух підтримки Закарпатських військових» вилучені в ході обшуку 25.05.2022 за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнано речовими доказами у матеріалах досудового розслідування № 42022072030000046 від 04.05.2022 року (а.с. 43-79).
Відповідно до Відомостей про керівні органи Громадської організації «Рух підтримки Закарпатських військових- Ужгород» зазначені дані про членів даної громадської організації, в переліку яких наявна інформація, щодо ОСОБА_4 (а.с. 22).
У реєстрі осіб, які брали участь в установчих зборах засновників ГО «Рух підтримки Закарпатських військових- Ужгород» зазначена ОСОБА_4 (а.с.23).
У долученій копії протоколу установчих зборів засновників ГО «Рух підтримки Закарпатських військових- Ужгород» від 11 травня 2022 року зазначено в переліку запрошених осіб ОСОБА_4 , а також інформація про те, що ОСОБА_4 обрано членом Правління (а.с.24-25).
Статтею 173 КПК Українипередбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч.1ст.170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
За змістом частини 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Таким чином, Кримінальним процесуальним кодексом чітко визначені підстави накладення арешту майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Зазначена заступником начальника СВ мета застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є збереження речових доказів, а також, збереження інформації та відомостей, які містять вилучені речі.
Слід відмітити, що відповідно до ч.3ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті (тобто збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно наданих слідчому судді матеріалів кримінального провадження, існують достатні підстави вважати, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт, відповідає вимогамст.98 КПК Українияк речові докази, оскільки можуть бути використані як докази факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Належних доказів, які б спростовували твердження слідчого, що майно на яке він просить накласти арешт, не належить на праві власності/володіння (користування, розпорядження) особі у якої його вилучено, слідчому судді під час розгляду клопотання надано не було.
Враховуючи вищевикладене, а також наявність правових підстав для накладення арешту на тимчасово вилучене майно, оскільки існує необхідність в забезпеченні його збереження, а також, збереження інформації та відомостей, які містять вилучені речі, не накладення арешту на тимчасово вилучене майно може призвести до його зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна, що в свою чергу призведе до втрати доказів в рамках кримінального провадження та суттєво ускладнить процес встановлення істини у кримінальному провадженні, також беручи до уваги, що надані слідчим письмові докази в обгрунтування клопотання повністю спростовують заперечення власника майна, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання заступника начальника СВ підлягає задоволенню, а захід забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна підлягає застосуванню.
Керуючись ст.ст.98,167,170-173,175,309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заступника начальникаслідчого відділеннявідділення поліції№1Хустського районногоуправління поліціїГУНП вЗакарпатській областікапітана поліції ОСОБА_6 про арешт майна у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022072030000046, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме на :
-мобільний телефон «REDMI» IMEI 1 - НОМЕР_1 IMEI 2 НОМЕР_2 ; ноутбук марки «LENOVO S 34015YWL» та брошуру «Рух підтримки Закарпатських військових», вилучені 25.05.2022 під час проведення обшуку 25.05.2022 за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Іршавського районного суду : ОСОБА_1
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 104714482 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги |
Кримінальне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Гичка О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні